Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż grzałki w drabince łazniekowej


Szczypiorr

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Szczypiorr napisał:

Odpada przenoszenie itd, nie chce żadnych kuć płytek itd co sam nie zrobię. ,,,

Ja nie proponowałem Tobie żadnej ingerencji mechanicznej w konstrukcje ściany.

Dobierasz odpowiednie złączki i przenosisz odpływ wody na górę grzejnika.
O ile mnie wzrok nie myli, to złączki na dole kaloryfera są skręcane na rurach doprowadzających wodę CO.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pomysł do bani.                     2.Grzałka będzie grzała praktycznie górę grzejnika ( może do jego połowy uda się go zagrzać) i będzie ją termostat wyłączał.                          3. Obieg pewnie zakręcisz, aby nie grzać całego CO przez tę grzałke, więc należy upuścić z 10-15% wody z grzejnika, aby mogła się rozszerzać podczas grzania grzalką, więc zamontowanie jej od góry będzie skutkowało tym, że nie będzie cała znurzona. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobierze grzałkę o ok 3-5cm krótsza niz grzejnik to będzie grzać z tym że będzie się szybciej wyłączać ze względu na termostat. Efekt zostanie usuwany.
By woda nie krążyła wystarczy zakręcić jeden z zaworów bez znaczenia który. Ważne by woda po rozszerzeniu się miała gdzie uciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość podpięcia grzałki od góry, to masz też od dołu. Grzałka ma przewód zasilający i ten przewód ma sięgnąć na dół grzejnika.
Oczywiście, estetycznie przewód zwisający w dół będzie słaby, ale w takim razie zastanów się na czym Ci zależy, na estetyce, czy na efektywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to u siebie przerobiłem i zastosowałem takie zawory https://www.sklepbaterie.pl/p/116584/komex-integra plus grzałkę 400w na wifi, ale u ciebie przy tym grzejniku to i 200w lub 300w starczy. Zawory te można kupić pod rurki pex jak i miedź lub i na gwint do CO jak kto woli. Oczywiście link to przykład można kupić taniej i innych firm, chciałem pokazać tylko rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.