Skocz do zawartości

bartolobartolo

Nowy Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia bartolobartolo

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Fachowiec twierdzi, że w tej instalacji zawór 3D jest niepotrzebny ponieważ w instalacji grzejnikowej przewiduje się temperaturę 75 st.C, czyli taką jaka będzie panowała w buforze na wysokości zasilania. Zawory 3D stosuje się przy ogrzewaniu podłogowym, żeby obniżyć temperaturę na zasilaniu do np. 35. Co o tym sądzicie?
  2. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. No bo logicznym jest żeby grzałka była jak najniżej, ale nie rozumiem dlaczego powrót też powinien być jak najniżej. Czy nie wystarczy żeby był jedynie poniżej zasilania? Jezeli nie dałoby się zlokalizować na tym samym najniższym poziomie w buforze grzałki i powrotu to który element lepiej żeby był niżej?
  3. Czy przy P1 panuje wyższe ciśnienie niż przy naczyniu? Bo przy obecnym podłączeniu przy temperaturze 75 st.C na środkowym czujniku mam ciśnienie 2,1 bara.
  4. Na szczęście jeszcze nie zapłaciłem. Dziękuję wszystkim za cenne informacje. Zastanawia mnie jeszcze jaki jest sens dawania każdego grzejnika na osobnym obiegu. Np. w salonie pod oknem tarasowym mam 2 grzejniki kanałowe obok siebie - oba na osobnym obiegu, a sterowane jednym termostatem.
  5. Czy wysokość powrotu i wysokość grzałki ma wpływ na nagrzewanie samego dołu bufora?
  6. A czy praktykuje się podłączenie zasilania do przyłącza P1?
  7. Dzięki za odpowiedź. Czy grzałka nie powinna być niżej? Czy zasilanie nie powinno być jak najwyżej a powrót jak najniżej? Wydaje mi się, że przy obecnym podłączeniu zasilania (za nisko), nie da się wykorzystać gorącej wody która jest powyżej zasilania, a jest to 1/4 pojemności zbiornika. Zaobserwowałem że podczas rozładowania termometr T1 pokazywał 80 st.C, a T2 38 st.C - rura zasilająca była ledwo ciepła.
  8. Witam wszystkich, Mam wątpliwości co do prawidłowości podłączenia mojego bufora przez instalatora. Bufor 500l grzany grzałką 9 kW. Dom 110 m2 + ogrzewany garaż 40 m2, grzejniki konwekcyjne. Przede wszystkich wydaje mi się, że powinien być zastosowany zawór 3-drogowy. Druga wątpliwość jest taka, że powinny zostać użyte inne przyłącza w buforze dla efektywnego magazynowania i odbioru energii. W załączeniu schemat. Bardzo proszę o opinie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.