Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PV+energo oszczędne grzejniki, kontra PV+pompa ciepła


dino49

Rekomendowane odpowiedzi

Naszła mi taka koncepcja, co Wy na to?

www.jawo-polska.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałen linka... u mnie na dwa piętra koszt grzejników około 25 tys. a pompa ciepła 12 kW z buforem około 40 tys zł... wymaga czasem serwisu i ma 5 lat gwarancji... wiadomo ma ruchome elementy. Natomiast energooszczędne grzejniki z wkładem ceramicznym Koalit ma 15 lat gwarancji i nie wymaga serwisu, jedynie elektronika ma dwa lata gwarancji. Na pompe ciepła jest dotacja, a na grzejniki nie ma...

Z PV 4,5 kW z programu Mój Prąd -4 tys. zl. Jako stary prosument przy rozszerzeniu do 9 kW dostać mogę dodatkowo 2 tys. Zl

Pow. dwóch  pięter 185 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale będę udawał takiego przygłupa, który nie czai tematu. 

A Ty, pod żadnym pozorem się nie rozłączaj.
 

15 minut temu, dino49 napisał:

,,, Natomiast energooszczędne grzejniki z wkładem ceramicznym ,,,


Pytam, na czym polega energooszczędność tych grzejników, w stosunku do zwykłego "Olejaka", czy też "Farelki". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki Jawo nagrzewa np 2-3 minuty ceramikę Koalit, która po automatycznym wyłączeniu oddaje ciepło w czasie 12-15 minut. Oj tam, chyba nie przeczytałeś dokładnie co jest napisane w podanym linku.

Nie porównuj do olejaka czy farelki, te wspomniane grzejniki działają na podobnym zaadzie jak w piecu kaflowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @dino49 wydales 25 000 na grzalki??? Tosz to szok!!!

Ja wydalem 600zl i mam „COP=2” bo grzeje tylko w II taryfie.

Budynek 180m2.

Co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PioBin napisał:

Kolego @dino49 wydales 25 000 na grzalki??? Tosz to szok!!!

Ja wydalem 600zl i mam „COP=2” bo grzeje tylko w II taryfie.

Budynek 180m2.

Co Ty na to?

Nie wydałem 25 tys... wacham się. Przeczytaj w linku opinie użytkowników... jeden z nich ma PV+energooszczędne grzejniki... zero zapłaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dino49 napisał:

,,,  Oj tam, chyba nie przeczytałeś dokładnie co jest napisane w podanym linku.


Przyznam się, że nie czytałem tego co podlinkowałeś. 
Być może, zachowałem się niestosownie.

Co się stanie z ciepłem wytworzonym  w czasie  2-3 minut, przez zwykłego "Olejaka", czy też "Farelkę" ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Witek-z-Ulicy napisał:


Przyznam się, że nie czytałem tego co podlinkowałeś. 
Być może, zachowałem się niestosownie.

Co się stanie z ciepłem wytworzonym  w czasie  2-3 minut, przez zwykłego "Olejaka", czy też "Farelkę" ?.

Olejaka nie miałem... farelkę mam, chałasuje, czasem duszno, czasem nie dogrzewa... dobre do łazienki. Z energooszczędnego grzejnika cieplo wydobywa jak z pieca kaflowego, równomiernie rozprowadza ciepło w pokojach

Zajrzyj do linka... inaczej będziesz pisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, dino49 napisał:

jeden z nich ma PV+energooszczędne grzejniki... zero zapłaty

Nie, nie, nie!

To nie dzieki tym grzejnikom „nic nie placi” bo juz zaplacil, tylko instalacji PV ktora zalozyl na starych zasadach a ich juz nie ma.

Taki sam rezultat jak wyzej osiagnie na przeplywowej grzalce w CO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, PioBin napisał:

Nie, nie, nie!

To nie dzieki tym grzejnikom „nic nie placi” bo juz zaplacil, tylko instalacji PV ktora zalozyl na starych zasadach a ich juz nie ma.

Taki sam rezultat jak wyzej osiagnie na przeplywowej grzalce w CO.

 

Ty swoje... jest to grzejnik aluminiowy z wkładem ceramicznym Koalit. W tym wkładzie wtopione sa druty grzejne z chromu. Zasada jest taka, bardzo szybko nagrzewa ceramika, i po automatycznym wyłaczeniu, na podstawie nastawy temp., ceramika powoli oddaje ciepło. W ciągu 10 godzin, prądu zużył 1040W /1,04kWh/ ... tak, tak.... uwierz! Mowa o grzejniku z mocą 750W z nastawą 21.5 st. Grzanie próbne na początku m-ca czerwca... wtedy bylo zimno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dino49 Ty nie rozumiesz ze to sa grzalki? Tyle samo zyzywaja pradu co ta moja za 600zl. Z ta roznica ze moja grzeje jeszcze CWU.

Ja wiem ze chcesz tu cos wcisnac (kit).

Te grzejniki maja wytworzyc tyle ciepla ile potrzebuje dom. Za ta energie zaplacisz lub odbierzesz z magazynu PV.

Zadna rewelacja! Sorry za szczerosc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Witek-z-Ulicy napisał:

Może źle sformułowałem pytanie, by było w miarę czytelne.

Nie interesują mnie Twoje subiektywne oceny wymienionych źródeł ciepła.
Pytałem co się dzieje z ciepłem wytworzonym w pomieszczeniu (mieszkaniu, budynku) przez grzejniki "Jawo", "Olejak", "Farelkę".
 

Kumuluje w to co masz w pokoju... meble, dywan, ściany... gdy temp. w pokoju spadnie, grzejnik automatycznie włączy. Ma bardzo czuły czujnik.

Mnie te grzejniki w stosunku do pompy ciepła przekonują. W tej PC, zawsze coś się dzieje, a grzejniki zero problemu. Jak sie ma PV... darmowe grzanie. Grzejniki nie są tanie i w dodatku bez dotacji.

W łazience tylko sufitowe panele na podczerwień, właczy wtedy jak ktos wejdzie do łazienki. Tak mają na Malcie i w San Diego.... ciepła Kalifornia

23 minuty temu, PioBin napisał:

@dino49 Ty nie rozumiesz ze to sa grzalki? Tyle samo zyzywaja pradu co ta moja za 600zl. Z ta roznica ze moja grzeje jeszcze CWU.

Ja wiem ze chcesz tu cos wcisnac (kit).

Te grzejniki maja wytworzyc tyle ciepla ile potrzebuje dom. Za ta energie zaplacisz lub odbierzesz z magazynu PV.

Zadna rewelacja! Sorry za szczerosc!

Wątpię, ze czytałeś podlinka... inaczej byś  pisał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, dino49 napisał:

Wątpię, ze czytałeś podlinka

Przejrzalem oczekujac czegos innego ale nie ma tam nic ciekawego. Jedyna wzmianka ze „nadaja sie do taryfy G11”. Moglbys to wyjasnic?

Do jakiej grupy odbiorcow jest kierowany ten produkt? Uwzglednil ze moja grzalka za 600zl robi to samo (energetycznie) a pracuje tylko w II taryfie czyli w G12 za „polowe” cene energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadaje się do G11... grzejnik ma program, w którym  możesz ustalić harmonogram. Taki grzejnik dla tych co nie mają PV. Jest to grzejnik Jawo-termh wspólpracujacy z Wifi. Możesz w róznych godzinach ustalić grzanie. W grzejnikach Lamina, wzależnosci od mocy, są prawie dwa razy mniej plytek  ceramicznych, aniżeli od tych do taryfy G11.

Mnie interesuje Lamina, są tańsze, i całodobowe właczone zgodnie z harmonogramem. Mam PV o mocy 4,5 kW.. musialbym dokupić panele 4,5 kW 

Mam inteligetny licznik, w razie braku pradu /PV/ w magazynie, działa jako dwutaryfowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym teraz ogrzewasz pomieszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Kolego [mention=15294]dino49[/mention] wydales 25 000 na grzalki??? Tosz to szok!!!
Ja wydalem 600zl i mam „COP=2” bo grzeje tylko w II taryfie.
Budynek 180m2.
Co Ty na to?


Nie no. Grzałki może i 600, ale to, w co je włożyłeś chyba jednak nieco więcej ;) Choć nadal nie 25000 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy G11 nie trzeba ich wsadzac w to cos! To cos nie sluzy tylko grzalkom! I nawet CWU potrafi podgrzac! A grzejnik tylko w „zime” potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kocioł dwupaliwowy.. na drewno i na pellet. W ciągu dnia drewnem liściastym do godz 23 -ciej, potem automatycznie na pellet do południa. Wszystko w jednym kotle, palnik pelletowy zamontowany w drzwiczku wsypowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest w takim razie produkt dla Ciebie. Nie za te pieniadze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli posiadasz kocioł pozaklasowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, miklo napisał:


 

 


Nie no. Grzałki może i 600, ale to, w co je włożyłeś chyba jednak nieco więcej 😉 Choć nadal nie 25000 🙂

 

Około 25 tys na 10 grzejnków. Na piętrze pasywnym... kubatura x 30 wskażnika..., a na parterze podpiwniczonym bez izolacji ... x 50 wskażnika

4 minuty temu, PioBin napisał:

To nie jest w takim razie produkt dla Ciebie. Nie za te pieniadze!

Do czasu.. póki zdrowie. 

Pieniadze latwo przychodzą i odchodzą

4 minuty temu, czeslaw napisał:

Czyli posiadasz kocioł pozaklasowy.

A mam, gmina ma drona labo, niech mi udowodnią, że truję. Węglem od 7 lat nie palę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tu chyba chodzi o to czy zgłosiłeś w gminie lub innym odpowiednim urzędzie czym ogrzewasz swój dom. Dron wcale nie musi zostać użyty, najpierw to co zadeklarowałeś,  lub nic nie zadeklarowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadeklarowalem. 

Wierzyć w konsekwencje przestrzegania prawa Polaków ? Polaków nie znasz? W czasach ucieczki na zachód, słyszalem od Ślązaczki, że za 11 razem udalo sie załatwić na stałe do Niemiec. Po polsku załatwiła.. pól litra postawila...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.