Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Konwersja ogrzewania w mieszkaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie ogrzewania w moim małym piętrowym bloku. Blok budowany wiele lat temu, grube ceglane ściany i podwójny strop na dachu. Wszystko ocieplone 4 lata temu razem z nową stolarką okienną i generalnym remontem całego budynku łącznie z instalacjami. Ogrzewanie bloku to kilku letni kocioł na pellet, natomiast w moim 53 metrowym mieszkaniu na pierwszym i najwyższym piętrze jest wodna podłogowka w korytarzu i kuchni, natomiast aluminiowe grzejniki są w salonie, łazience, kuchni i sypialni. 

W związku z tym że pellet okropnie zdrożał i sytuacja miedzysasiedzka również jest nieciekawa, postanowiłem że zamontuję klimę z funkcją grzania. I tak klima była w planach na ten rok, bo w lato ciężko wytrzymać, a dodatkowo miałbym autonomię grzania w okresie zimowym. Dodatkowo chciałbym zamontować grzałki elektryczne w grzejnikach żeby wspomagały zima klimę i teraz pytanie:

jakiej mocy mniej więcej potrzeba grzałek na wszystkie grzejniki? Czy sama klima dogrzeje na tyle mieszkanie że wystarczy tylko delikatnie docieplać grzejnikami w celu lepszego odczucia komfortu cieplnego?

Czy była możliwość zamontowania takiej grzałki w rozdzielacz do podlogowki?

Uprzedzam pytania, wiem co to folie grzewcze czy inne maty grzejne na podłogowke. Nie mam zamiaru robić generalki, tylko wykorzystać juz istniejące instalacje i przerobić je na elektryczne w celu osiągnięcia całkowitej autonomii w ogrzewaniu. Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Skoro grzejniki już są to zamiast grzałek w każdy grzejnik to może jedno centralne ogrzewanie z wielkiego buforza lub kilku mniejszych. I to dopiero grzałkę dużej mocy. Ładowanie głównie w nocy a w dzień jak zabranie. 

Pytanie ile teraz spalacie pelletu rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.