Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ogrzewanie


kindzia2089

Rekomendowane odpowiedzi

 

19 godzin temu, szari napisał:

Klimę a właściwie jednostkę zewnętrzną można zapakować na klatkę schodową - bajka by była :) ale nie wiadomo czy na najwyższym piętrze nie ma sąsiadów.

na najwyszym pietrze mieszkam ja, sasiadka obok i jest strych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Trener40 napisał:

Może z księzyca skoro nie chce się nosić... A do kominka trzeba nosić... 

Wył się z tej dyskusji... 

najwygodniej byloby nie nosic i nie ze wzgledu na lenistwo ,bo mlodzi jestesmy tylko chcialam zaoszczedzic miejsce, ale widze ze nie obejdzie sie chyba bez tego , nie usmiecha mi sie walic w ogrzewanie 800 zl miesiecznie czy iles tam, fakty jest taki ze mam ciezko wspolnote i nawet do piwnicy nie moglam dac pieca bo przeszkadzalo sasiadce ze bede rury prowadzic przez korytarz i nie zgodzili sie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie jesli juz niech bedzie ten kominek to jaki i gdzie - uzytkuje obecnie komin tylko w kuchni obecnej pozostale sa zalepione, ale nie jest problemem aby zaczely byc znowu uzytkowe i tak bez przedluzenia komina sie nie obejdzie chyba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobie zdjecie bo ja na to mowie piec 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15850844583352469283127388422826.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie w kuchni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mój obecny pokój , pomiędzy na szarej ścianie koło rogu łączącego z kolorem niebieskim jest komin zalepiony mój 

15850847662246639097943303569912.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że tego strychu nad Tobą nie można wykorzystać? Wspólnota się nie zgodzi, żeby były tam przewody od klimy? Ten strych jest użytkowany, typu suszarnia, przechowalnia niepotrzebnych rzeczy? Tutaj gdzie na zdjęciu stoi węglarka, to jest ściana łazienki? 

Narysuj na jutro "ładny obrazek" , taki sam jak do tej pory, ale dodatkowo, gdzie są kominy, które możesz wykorzystać jako kominy spalinowe, a nie wentylacyjne. Jutro postaram się coś odpowiedzieć, bo jak dla mnie sytuacja jest skomplikowana. Albo ktoś inny coś podpowie...

Na rysunku zaznacz, gdzie są obecne grzejniki.  

P.S. Nie pisz post pod postem. Możesz w ciągu godziny edytować swoje posty, bo w ten sposób moderator będzie Ci te posty scalał i pogrozi Ci palcem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, cezar76 napisał:

Rozumiem, że tego strychu nad Tobą nie można wykorzystać? Wspólnota się nie zgodzi, żeby były tam przewody od klimy? Ten strych jest użytkowany, typu suszarnia, przechowalnia niepotrzebnych rzeczy? Tutaj gdzie na zdjęciu stoi węglarka, to jest ściana łazienki? 

Narysuj na jutro "ładny obrazek" , taki sam jak do tej pory, ale dodatkowo, gdzie są kominy, które możesz wykorzystać jako kominy spalinowe, a nie wentylacyjne. Jutro postaram się coś odpowiedzieć, bo jak dla mnie sytuacja jest skomplikowana. Albo ktoś inny coś podpowie... 

P.S. Nie pisz post pod postem. Możesz w ciągu godziny edytować swoje posty, bo w ten sposób moderator będzie Ci te posty scalał i pogrozi Ci palcem... 

19 godzin temu, cezar76 napisał:

 

ten strych nade mna to jest czesc strychu na ktorej nue wuem co jest , byc moze kominy tylko bo uzytkowy strych ktory mamy to tam wieszamy pranie i jest zabudowany do samego sufitu poniewaz tam znajduja sie sasiadow kominy. dokladnie tu gdzie stoi węglarka jest sciana lazienki ktora mozna usunac bo nie jest nośna kominy wentylacyjne mam w innym miejscu. Zrobie piekniejszy rysunek , dam kominy spalinowe

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15850862989583914866840432290655.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja 

13 minut temu, cezar76 napisał:

Nie wiemy jeszcze jaki budżet masz na ogrzewanie... Domyślam się, że jak najmniej, ale jaka kwota wchodzi w rachubę? 

tzn planuje kapitalny remont tego mieszkania z mozliwościa przesuniecia scian, nawet zmniejszenia czy zwiekszenia pomieszczeń - takze budzet musze miec- nie mam pojecia jakie sa koszty instalacji- poprostu wezme kredyt. Jednyne pomieszczenie ktore nie moze ulec ruszeniu scian jest duzy pokoj poiniewaz na 3 scianach są kominy a gdzie jest okjno jest zewnetrzna sciana, ewentualnie przesuniecie drzwi wchodzi w gre delikatnie w strone telewizora czy w strone komina spalinowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cezar76 napisał:

A drzwi w tym dużym pokoju, w którym ma być aneks kuchenny z pokojem, można przesunąć w stronę łazienki? Bo blisko tych drzwi jest komin spalinowy. 

 

15850871668005909401514202836776.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze tak ale wtedy trzeba łazienkę zwezyc od strony przedpokoju a ewentualnie wydłużyć kosztem obecnej kuchni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz widać, że się nie da, bo na rysunku inaczej to wygląda. Kiepska sytuacja. 

Jutro napiszę trochę więcej, mój punkt widzenia. Muszę chwilę pomyśleć, ale manewru dużego nie ma, moim zdaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15850877354085047489287289123592.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu gdzie lodówka mam wnękę na przedpokoju długa 1.9 m szeroka 60 cm, na wprost drzwi są od łazienki a po prawej stronie gdzie bramka kuchnia a przy lodówce drzwi do pokoju ( tam gdzie te wiszace serduszka). to pokój mniejszy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Jamjestcichy napisał:

Pokój 12m2 jest tam komin-możesz go wykorzystać?

myślę ze tak, jak się tu wprowadzałam tam pieca nie było- nie mam pojęcia dlaczego - mieszkam tu ponad 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko doradzić w jaki sposób ogrzewać to mieszkanie. Jest mnóstwo ograniczeń.

1. Piecyk na pellet z płaszczem wodnym. Gdyby można go podłączyć do komina w dużym pokoju i w jakiś sposób ułożyć instalację, z pewnością dałby radę. Wadą jest konieczność przechowywania opału i konieczność przyniesienia worka co dzień czy co drugi dzień. 

2. Piecyk na pellet nadmuchowy. Tańszy w zakupie od tego z płaszczem wodnym. Montaż, o ile możliwy, też w dużym pokoju i rozprowadzenie ciepła kanałami przez korytarz do pozostałych dwóch pokoi. 

3. Klimatyzator multisplit z jednostkami wewnętrznymi w każdym z pokoi i jedną jednostką zewnętrzną. Gdyby dało się wykorzystać strych do poprowadzenia rur. można by to jakoś estetycznie i wydajnie zamontować. Pozostaje kwestia, czy wspólnota się zgodzi. Jeśli chodzi o ogrzewanie prądem klima w użytkowaniu wyjdzie chyba najtaniej.

4. Elektryczne maty grzewcze na podłogę. Nie wypowiem się - nie mam z tym styczności.

5. Elektryczne piece akumulacyjne- jak wyżej- nie wypowiem się. 

Generalnie do tego mieszkania ciężko coś wymyślić, żeby było tanie w eksploatacji. Najlepszy byłby gaz, którego nie ma... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.