Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ogrzewanie


kindzia2089

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Stoję przed dylematem, ponieważ mam mieszkanie na poddaszu w 2 piętrowym bloku, budynek jest ocieplony, ciepły , także dach jest ocielony. Mam obecnie ogrzewanie centralne, ale noszenie i to ze krotki komin jest mnie wykańcza, często jest siwo w domu pomimo otwartego okna. Mieszkanie jest ponad 40 m 2 , ma 2 pokoje(( 16,11)kuchnie (8)łazienkę(3) i przedpokój(5). Pode mną mieszkają sąsiedzi i obok mnie, natomiast pokój jeden nie ma ogrzewania od sąsiadów bo pod spodem sąsiad używa tylko w tym pokoju elektrycznego ogrzewania i w nocy się wychładza pokój a obok jest klatka schodowa . Pozostale pomieszczenia są zawsze cieple . Zużywam nie cała tone na 4 osoby na tyle pomieszczeń plus drzewo bo palimy i drzewem i węglem  wiec uważam ze bardzo mało. Ale wracając do tematu chce zrobić kapitalny remont mieszkania i poszukuje dobrego ogrzewania, taniego- nie chce jednak drzewa węgla, natomiast u nas w miejscowości nie ma możliwości podłączenia gazu. Taryfę elektryczna mam G 12 w. Myślałam  nad matami grzewczymi albo ogrzewaniem nad podczerwień. Dodam ze mam córkę 3 letnia i myślę  aby połączyć pokój swój z kuchnia a z kuchni zrobić pokój dla drugiego dziecka.Proszę o pomoc ewentualnie może jakieś inne ogrzewanie , nie znam się zupełnie i nie mam pojęcia ile mogłoby kosztować miesięcznie takie ogrzewanie  i co z grzaniem wody? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za gaz i tak niewielkie mieszkanie miesięcznie zapłacisz około 450 PLN, z racji że to kamienica podejrzewam że nie jest najnowsza. Kocioł na gaz będzie Cię kosztował jakieś 7000 PLN tym samym piecem ugrzejesz wodę. Możesz też kupić kocioł na gaz z zasobnikiem cwu. Maty grzejne odradzam są prądożerne.

Na tak małe mieszkanie założył bym raczej klimatyzację z opcją ogrzewania zainstalowaną w centralnym punkcie mieszkania aby ciepłe powietrze rozchodziło się wszędzie. Klimę mocy 7kW aby w największe mrozy dawała radę koszt około 3500 za słabszy sprzęt lub około 5000PLN za dobrej klasy urządzenie. Miesięcznie za grzanie będziesz płacił jakieś 250 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mam zrobić gaz? U nas w miejscowości wogole nie ma podłączenia gazu ? A co do klimatyzacji to nie wchodzi w grę bo moja wspólnota jest taka że na nic nie wyrażają zgody a tym bardziej aby coś zamontować na budynku. Chciałam dać piec do piwnicy takze zarządca ani wspólnota nie wyraziła zgody 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz gazu no to nie masz się jak do niego podłączyć. Musisz szukać alternatywy alternatywą jest prąd,  a jeśli klima odpada to nie wiem co Ci doradzić chyba tylko tawyfę G12 i piece akumulacyjne dynamicznego rozładowania 2 takie piecyki powinny Ci wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ogrzewanie na podczerwien co pan o tym uważa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taryfe G12w

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde, nie sadzilam ze to taki szit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki koszt takich piecykow akumulacyjnych i na czym one polegaja

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazu nie ma, klimy nie można... Jest jakiś sposób ogrzewania rekomendowany przez wspólnotę w takim razie? W jaki sposób do tej pory jest ogrzewane mieszkanie? 

Ja poleciłbym klimę, ale skoro nie można, to nie będę się produkował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości są praktycznie żadne. Nawet takie piecyki akumulacyjne potrzebują osobnej nitki prądu/bezpiecznika (albo kilku) i tutaj znowu administrator może mieć problemy (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esy tzw mam w mieszkaniu, ale licznik juz na klatce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie mamy centralne ogrzewanie w mieszkaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko, ale centralne ogrzewanie to pojęcie bardzo ogólne. Macie jakiś piec/kocioł w mieszkaniu ? Domyślam, że tak, skoro zużywacie węgiel i drewno. Macie piec kaflowy, kominek, kozę, czy może kocioł i grzejniki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kindzia2089 napisał:

chce zrobić kapitalny remont mieszkania i poszukuje dobrego ogrzewania, taniego- nie chce jednak drzewa węgla,

A pellet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mamy piec i grzejniki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zaproponować kominek na pellet albo nadmuchowy albo z płaszczem wodnym,ale to nadal byś musiała latać ze 3 razy w tygodniu po opał.

Ale... problemem jest komin,który nie wiadomo czy nie jest wspólny-musi iść tam wkład,ale to znowu musi być zgoda administracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet to też noszenie na górę na 2 piętro . Chce z tego zrezygnować bo chce zrobić kuchnię z pokojem razem a z kuchni obecnej pokój dla drugiego dziecka bo mają obecnie wspólny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jamjestcichy napisał:

Chciałem zaproponować kominek na pellet albo nadmuchowy albo z płaszczem wodnym,ale to nadal byś musiała latać ze 3 razy w tygodniu po opał.

Ale... problemem jest komin,który nie wiadomo czy nie jest wspólny-musi iść tam wkład,ale to znowu musi być zgoda administracji.

Tu jest problem nawet aby na podwórku o 10 rano kosić trawę to można sobie wyobrazić co za wspólnota i zarządca . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę robiła od nowa elektrykę bo chce rozwalać ściany . Także nowa instalacja też wchodzi w grę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ewentualnie inne ogrzewanie wchodzi w grę ? Ja myślałam o matach ale tu on jeden pan mówił że drogo wychodzi ogrzewanie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kindzia2089

Ok,inaczej.

Może trzeba podejść do tematu sposobem.

Trzeba uderzyć do gminy i/lub nadzoru budowlanego,który zezwoli na montaż klimy,pelletu i z tym papierem próbować u administracji.

W gminie powiedz,że chcesz wymienić kocioł na coś bardziej ekologicznego,ale masz problem ze wspólnotą/administratorem.

Może spokojnie da się z nimi coś załatwić bo innego wyjścia nie masz a i tak niebawem problem grzania wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomysł . Proszę coś więcej powiedzieć o klimatyzacyjnym pgrzewani

u, wydaje mi się że jak będę grzała np 3 h -5 hdziennie jak obecnie tu to będzie zimno . Przepraszam za pytania ale kompletnie nie jestem w tych tematach obyta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima będzie grzała całą dobę (inwerter) by utrzymać temperaturę np 22°C,ale prądu będzie pobierać w zależności od zapotrzebowania na moc.

I będzie pobierać blisko 3.5-4.5 razy mniej niż gdybyś grzała zwykłym elektrycznym grzejnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.