Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Zdjąć Kocioł Z Palety?


tommyp2

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie takie pytanie techniczne.

 

Macie jakiś sposób, bo wczoraj przyjechał mi kociołek jak to ściągnąć z palety 300 kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kociołek przyjechał już z poluzowanymi śrubami od zasobnika i podajnika, rozmontowałem na trzy części, sam wymiennik na "dwukółkę" w trzech wrzuciliśmy a potem po schodach "ręcznie" znosiliśmy do kotłowni (z duszą na ramieniu). Na szczęście sam kocioł ma raptem 40 cm szerokości to dość poręcznie (jak na 300 kg wagi) się go wnosiło. Ludzie różnie piszą, czytałem o przetaczaniu palety na trzech, czterech rurkach przekładając ostatnią na miejsce pierwszej itd.

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej po prostu podajnik i zbiornik rozkręcić, wstawić sam kociołek, a potem resztę złożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden 60 kg czlowiek zrzuca 300 kg kociol z palety bez wiekszych problemow. Luzujesz sruby, odkrecasz wszelkie niepotrzebne elementy, demontujesz podajnik. Przekrecasz na palecie kociol tak, zeby naroznik wisial w powietrzu. Potem delikatnie raz na jedna, raz na druga strone, az jedna czesc kotla siadzie na posadzke (ewentualnie na jakis nizszy od palety kolek). Potem delikatnie podnosisz palete z drugiej strony i opuszczasz kociol z drugiej strony na posadzke.

 

Calosc zajmuje gora 30 minut.

 

Uwaga na nogi; 300 kg miazdzy palce w mgnieniu oka :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego defro ok 320kg tachałem całą piwnicę sam i wstawiałem na cukolik nic by w tym nie było dziwnego poza tym że byłem kilka miesięcy po złamaniu kręgosłupa :D  ale dałem radę nie było aż tak ciężko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z pomocą 1-2 ludzi zrobisz przenosiny bez problemu. Tylko trzeba uważać... kocioł zahaczył o futrynę i w ferworze walki żeśmy ją wyrwali...

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden 60 kg czlowiek zrzuca 300 kg kociol z palety bez wiekszych problemow. Luzujesz sruby, odkrecasz wszelkie niepotrzebne elementy, demontujesz podajnik. Przekrecasz na palecie kociol tak, zeby naroznik wisial w powietrzu. Potem delikatnie raz na jedna, raz na druga strone, az jedna czesc kotla siadzie na posadzke (ewentualnie na jakis nizszy od palety kolek). Potem delikatnie podnosisz palete z drugiej strony i opuszczasz kociol z drugiej strony na posadzke.

 

Calosc zajmuje gora 30 minut.

 

Uwaga na nogi; 300 kg miazdzy palce w mgnieniu oka :-).

 

Jak nie wyjdzie to mi się numer buta zmniejszy  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepiasz linke i do ciągnika i buta... kurde naprawde ktos pyta o takie durnoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nowe społeczeństwo teraz bez faceboka i tapatalka porządnej kupy nie zrobi . Bez żartów byłem ( przez pomyłkę ) w takim jednym kibelku gdzie obok spłuczki wisiał tablet . poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nowe społeczeństwo teraz bez faceboka i tapatalka porządnej kupy nie zrobi . Bez żartów byłem ( przez pomyłkę ) w takim jednym kibelku gdzie obok spłuczki wisiał tablet . poz Hermogenes

Witam

Na tablecie był papier toaletowy...

Pozdrawiam RedEd :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.