Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Farba do mebli z palet!


palacz66

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Was o pomoc czym pomalować meble z palet są one już po szlifowane ale nadal wilgotne, kolor biały? 

Czy gruntowac to na początek a później kolor czy jak to powinno być dobrze zrobione? 

Co polecacie do takich prac? 

received_631798413983131.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@samborDzięki za info a ile czasu takie coś powinno luźno stać sobie żeby wyschło? 

Grunt ok a co byś polecił jeżeli chodzi o biała jakąś farbę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czasu schnięcia to nie wiem, wbrew pozorom przy tych upałach jest duża wilgotność, więc może schnąć 2-4 tygodnie lub dłużej - przydałby się wilgotnościomierz do drewna.

Grunt to zależnie od farby powierzchniowej - najlepiej pytaj tam gdzie będziesz  kupował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@samborpowiem Ci szczerze, że u nas jest bardzo zimno ok 15C. Czyli wszystko się przedłuży jeżeli chodzi o schnięcie.

Chyba Kipi będzie trzeba odpalić w lipcu to jeszcze się nie zdarzało chyba nigdy. 

Dziękuję za podpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vidaron polecam, bardzo dobry produkt. Pomalowałem nim hyśtawkę ogrodową i od trzech lat nic się nie dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy do impregnacji drewna jest olej lniany z 10% dodatkiem benzyny i ewentualnie barwnika jak chcę się mieć kolor. To stary i skuteczny sposób z czasów kiedy dodatków takich jak teraz nie było. Zresztą te dodatki produkowane są w oparciu o olej lniany o różnej jego zawartości. Jednak cena oleju lnianego w porównaniu ze specyfikami marketowymi wychodzi na +. Wszystko zależy kto ile powierzchni ma do pomalowania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Tka , Vidaron jest ok, pod warunkiem, że wszystko jest suche. Podziwiam za to że, Ci się chce. Ja już przerobiłem zabawę z meblami z palet i się z tego wyleczyłem. Jeżeli już szukam oszczędności to wolę np wymienić fronty szafek w meblach tak jak jest to opisane tutaj *** niż bawić się w tworzenie, niskiej jakości estetycznej i praktycznej mebli. Czasem lepiej kupić używki i i je odmalować lub poddać renowacji. Ale nie zniechęcam :) Miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.