Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka moc instalacji PV dla pompy 12Kw i rocznego zużycia pradu 6500kwh?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnosnie instalacji PV  otóż mam instalacje o mocy 8,05Kw (wschód-zachód) 2 stringi  na użytek domowy gdzie rocznie zużywam 6500kwh .Bede montował pompe ciepła o mocy 12kw i pytanie ile jeszcze potrzebował bym mocy instalacji na zapotrzebowania na pompę. była by to druga instalacja na innym falowniku oczywiście ,do tego jeszcze  musiałbym oddać 30% do zakładu. instalacja PV to u mnie jest  z dotacją 85% pokrywa dotacja,a ja płace pozostałe  15%   wiec to jest koszt nie wysoki.co tym myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podciągnij moc do 10kWp i szukaj oszczędności w konsumpcji prądu. Jak nawet zwiększysz moc do limitu przydziału, może sie okazać że opust zabije korzyści i będzie skórka za wyprawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mi da podciągniecie  do 10 kWp instalacje mam wschód- zachód  obecnie moja instalacja w roku 2021 wyprodukowała Energi 7140kwh przy mocy8,05kWp. moc przyłączeniową mam 21Kw. dołożyłbym 8kWp  wiadomo liczę się z tym ze opłaty jakieś będą ale chce ograniczyć je do min.  Oszczędności raczej nie znajdę tylko mogę zlikwidować grzałkę 2,5Kw od CWU w domu wszystko elektryczne.

dołożenie 4-5 szt paneli do istniejącej instalacji to koszt ok 8tys niecałe 2 kwp . To z gminy założę 8kwp za 12tys zł lecz 30%zabiorą, bo juz bedzie 16kWp......jak to rozgryźć????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz co da podciągnięcie do 10kW? Za dużo masz na dachu czy za mało? Opust sie nie zmieni a produkcja wzrośnie. Jak wpompujesz w 21kWp to więcej stracisz niż zyskasz. Produkcja i uzysk z 21kWp będzie podobna jak 10kWp na trakerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj policzyłem że roczne zużycie energii według licznika to 5100kwh w 2021r a produkcji według falownika 7140kwh .rachunek dostałem wczoraj za lipiec- grudzień 2021  to kwota 94zl może zeczywiscie dolozyc do 10kwp. Wiadomo liczę się z tym nawet jeśli miałbym rocznie zapłacić za CO CWU i energię w domu 3-4tys zł na rok ,czy mam wybujałą wyobraźnię? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usłyszysz że masz szykować dużo pieniędzy i będziesz miał dużo zysku. U mnie też taki był i wyliczył 10kWp za 54 tys.zł na gównianych elementach. Grzecznie kazałem mu spadać na drzewo. Jak masz brać PC to nie wal tej największej, tylko raczej z niższą proponowaną mocą i dogrzewaj ewentualne niedobory tradycyjnym kociołkiem/gazowym a z torbami raczej nie pójdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę rozbudowywał do 10kwp już rozmawiałem z instalatorem. Na Pompę mam już ofertę :

midea 10 kw  split.  Według wyliczeń firmy która miała by montować pompę przy instalacji 10kwp  i zużyciu 5000-5500kwh rocznie będę musiał rocznie dokupić 1500-2000kwh. No ale to wszystko będzie zależało od pogody i produkcji . Więc  nawet 2 tyś rocznie płacić za wszystko to wydaje mi się że  ma to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jak długo będzie działało rozliczenie prosumentów roczne lub półroczne?

Zakładam PV i przyznam że nie wróżę tych 15lat bez zmian, ale ja tylko jestem pesymistą. Wystarczy że zmienią rozliczenie na kwartalne i już PV i pompa praktycznie nie będzie maiło sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozliczenia mogą być nawet codziennie. Masz rok czasu na wykorzystanie energii z magazynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.