Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieudana próba rozpalenia pieca


Silnoręki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym posiadaczem kotła na pellet kostrzewa mini bio 10, piec nowy niecały rok odebrana budowa i użytkuje go, nagle w nocy alarm nieudana próba rozpalenia pieca, zasilanie było wszystko git dzień wcześniej normalnie się palił, również dzień wcześniej wyczyściłem popiół proszę o jakiekolwiek informacje co mógłbym ewentualnie zmienić w ustawieniach? Może jakoś zmniejszyć zapalnik nie chciałbym namieszać a jeszcze pellet nowy kupiłem nie wiem czy to ma jakieś znaczenie dziękuje pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji powinno być to opisane. Potrzebujesz wagę np. kuchenną i jakiś pojemnik. Zdejmujesz rurę spiro z palnika i załączasz podajnik na stałe. Pellet wpada do pojemnika przez np 6 min. Ważysz. wynik mnożysz x 10 i masz wydajność podajnika na godzinę. Wartość wpisujesz do sterownika.

Nieudana próba rozpalania może być związana z niewystarczającą ilością pelletu na rozpalenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Outsider napisał:

 

Nieudana próba rozpalania może być związana z niewystarczającą ilością pelletu na rozpalenie.

Po pierwszej próbie nieudanego rozpalenia podajnik podaje koleją porcje paliwa( trochę mniejszą). Po trzech takich próbach wystepuje alarm. 

Grzałka do sprawdzenia. 

Wyl kocioł i włącz "test zapalarki". Tam gdzie jest nasypany pelet znajdziesz trzy pionowe szczeliny. Dołóż palca na te szczeliny. Blacha powinna zrobić się ciepla/gorącą. Jezeli będzie zimna, to zapalarka do wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palec może zaboleć 😉.

Ale możesz przy obserwować czy jakikolwiek dymek się puszcza podczas rozpalania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia, padła zapalarka na szczęście była gwarancja przez serwis, przyjechał serwisant wymienił w 20 minut teraz za pierwszym razem odpala wcześniej miałem problem żeby odpalić nieraz za 3 rozpalało po czyszczeniu pieca, przekazuje informacje żeby co jakiś czas do końca wypalić pellet i na dole w podajniku gdzie zalegają trociny należy je odkurzyć pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zablokował(a) ten temat

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.