Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieudana próba rozpalenia Metal-Fach Slim Pellet Mini 10 kw


arckadius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam piec Metal-Fach Slim Pellet Mini 10 kw.Użytkuję go od września 2020.

Mam oto taki problem. Sytaucja powiela się już po raz drugi z rzędu. Mianowicie po czyszczeniu pieca i zamknięciu drzwi następuje próba rozpalenia,ale 1,2 i 3 próba nie przynosi efektu. Niewiele też pobiera pelletu w tym czasie. Po tej nieudanej próbie  rozpoczyna się kolejna próba, z tą różnicą że pellet jest pobierany ślimakiem już w ilości zauważalnie większej i próba rozpalenia następuje już przy pierwszym podejściu.

Jeżeli jest to znacząca informacja akurat dziś przed podaniem pelletu,zasobnik wypróżnił się prawie całkowicie. Był widoczny ślimak,ale również wiele trocin "popelletowych",które znajdowały się wokół ślimaka. Informacje ustawione  w sterowniku także podsyłam.

Dziękuję z góry.Pozdrawiam.

fot1.jpg

fot2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, a przyczyną były właśnie te trociny popeletowe, a w zasadzie pył zalegający u wejścia żmijki. Po oczyszczeniu problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyścić zbiornik oraz podajnik z trocin. Jeżeli zbiornik stoi obok kotła to na dole jest wyczystka. Zbiornik należy czyścić co 3,4 pełne załadunki. W podajniku znajduje sie również ten pył nalezy go wyciągnąc i trochę poruszać spiralą a cały pył wyleci następnie w trybie recznym "zaciągnąć pellet" przez uruchomienie podajnika. Gdy pellet bedzie normalnie sie sypać podłaczyć spiro i uruchomić kocioł do normalnego rozpalania. Mam taki sam kocioł na dole moje ustawienia razpalania. Zawsze za 1 razem.

Screenshot_2021-01-05-21-07-56-015_com.mi.globalbrowser.jpg

Screenshot_2021-01-05-21-07-43-182_com.mi.globalbrowser.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Wątek o ustawieniach użytkownika @Pelletss został wydzielony tutaj:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zmienił(a) tytuł na Nieudana próba rozpalenia Metal-Fach Slim Pellet Mini 10 kw

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.