Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór 3/4-drożny - Potrzebny ?


tripd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i przechodze do rzeczy

 

Stara isntalacja , nowy piec , dołozony układ CWU, piec stalmark tłokowy,ST 37 , pompy co i cwu.

W instrukcji pieca przeczytałem że instalacja ma zawierać taki zawór (3 lub 4 drożny) ale instalatorzy mnie skwitowali ze uklad cwu go zastępuje. Jakoś mi sie nie wydaje no ale odpowiedzi jasnej nigdzie znaleźć nie umie dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej upewnij się czy rezygnując z montażu zaworu 4-d( lepszy ) przypadkiem nie rezygnujesz z gwarancji na piec. Odpowiednio włączony układ ładowania CWU może go zastąpić ( chodzi o podniesienie temp. powrotu pieca ) ale może okazać się że w przypadku awarii pieca jakiś "SERWISANT" stwierdzi że przyczyną był brak owego zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w samej karcie gwarancyjnej pisze tylko praca kotla powyzej 55st o samej zas konieczności isntalacji zaworu pisze w instrukcji - instalacja. Będę sie musił skonsultować z producentem.

 

Nie mniej nie o sama gwarancje mi chodzi bo zakldajac ze bedzie chodził cały rok niesądze że skoroduje przed gwarancja. Chodzi o utrzymanie samej temperatury na piecu przez uklad CWU - temepratura CWU musiala by być z 60 stopni - nie wiem czy to nie zadużo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to załoz sobie zawór dla świetego spokoju i wstepnej regulacji a na kotle utrzymuj min 55st i bedzie git

a i zawór ma pracowac w pełnym przepływie na grzejniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej upewnij się czy rezygnując z montażu zaworu 4-d( lepszy ) przypadkiem nie rezygnujesz z gwarancji na piec. Odpowiednio włączony układ ładowania CWU może go zastąpić ( chodzi o podniesienie temp. powrotu pieca ) ale może okazać się że w przypadku awarii pieca jakiś "SERWISANT" stwierdzi że przyczyną był brak owego zaworu.

yozik nie strasz ludzi

to tylko cwani producenci obarowuja warunki gwarancji takimi zapisami zeby odrzucac reklamacje

jeszcze 2 lata temu Stalmark nic nie pisał w gwarancji o koniecznosci montowania mieszaczy , jedynie zalecał do regulacji tem wody wyjsciowej na c.o. i temp min PRACY kotła 50 st C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz karte gwarancyjna ? umiesz czytac?

jak nie napisane to nie ma wymogów , a na gebe to jak sie komu spodoba tak gada

 

a co ty chcesz aby ci serwisowali przy takim piecu ??

chyba nie myslisz ze na gwarancji bedą ci go czyscic z sadzy

a tak sie wszyscy trzesa o ta gwarancje , za 4 lata to nie zgnije a jesli tak by sie stało to trzeba sie mocno starac aby przerdzewiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.