Skocz do zawartości

tripd

Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez tripd

  1. 57 na kotle nadmuch 3 opóźnienie podajnika 40s Przepalanie : opóźnienie wyłączenia dmuchawy 1:40, opóź wł podajnika 1s histereza 2 (25kw) Przy takich nastawach zjadł cały pojemnik w jakieś 38h wiec wziolem stoper i sie wybrałem zobaczyc co i jak i tak cykl pracy to 4 cykle podajnika, Przez peirwsze 2 min temperatura zbytnio nie rośnie , dopiero po drugim podaniu widać tendencje wzrostową (pokazywana temperatura wacha sie w granicy 0.5 stopnia ) po 4:30 osiągana jest temp 57 i następnie wskutek opóźnienia wyłączenia dmuchawy rośnie do jakiś 59. Cykl przepalenia trwa 15min po czym znów się włącza. nie wiem czy duża ilość wody w układzie ma tu znaczenie ... Mierząc te czasy miałem nadzieje ustawić przerwę przepalania na czas trochę krótszy niż długość cyklu przepalania by podrzucić opał przed włączeniem dmuchawy. Ale 15 min to zdecydowanie lipa to ładnie grozi zrzuceniem żaru do popielnika Narazie plan mam taki : zwiększe temp na kotle do 58 i ustawie histerezę na 5stopni , może zwiększe także opóźnienie wyłączenia dmuchawy. Zobacze do ilu wydłuży się cykl przepalania a potem spróbuje zastosować to co napisalem wcześniej.
  2. no niestety nie pale wiórami. chcialem przesunac ogien ..schodzilem wpierw czasem przerwy do 1s a potem dmuchawa z 8 do 4 ... nie robilem jakis dlugich testow - poprostu pare godzin przerwy (zdaje sie ze jedna noc szedl na 6s opoznienie 6 dmuchawa) ale nic. Niesadze tez zeby zmnjejszanie dmuchawy do 1-2 było sensowne - popiół już teraz jest ziarnisty i zawiera takie porowate grudki/ kamyczki - jak większy rozkruczę jest w srodku czarny wiec zakladam ze niedopalone ( co jest dziwne zważywszy na problemy z wypalaniem sie żaru przed koncem paleniska). a teraz pytanie - jak to jest z czasem przepalania ? jest to dla was zabezpieczenie przed wygaśnieciem tylko czy może to działa tak praca -> przepalenie -> cykle podawania w ramach przepalenia - > praca? bo wnioskując z tego co napisał neokowal1 - jako ze sterownik nie posiada możliwości opóźnienia włączenia dmuchawy / wcześniejszego włączenia podajnika przed cyklem pracy można wyczatować ile trwa tryb przepalenia i ustawić tak przerwę przepalenia by podajnik się włączył w każdym przepalaniu i podawał paliwo niewiele przed cyklem pracy (2-3 cykle podajnika ?). Co do zatrzymywania się miału w podajniku - nie sadze , co prawda jak jest pełny i potem zje już wiekszość to na tylnej scianie miał zostaje jednak jak czytałem to nieżadki problem a przecież gdy zasobnik jest pełny to nie ma szans by brakowało miału na podawanie .. @przysłona wentylatora - chyba nie mam czegos takiego...
  3. Witam! od troche ponad tygodnia walcze tytułowym stalmarkiem 25. źle nie ma ,uzyskuje temperature jaka chce potem sie przelancza , popiolu 1 szuflada na zasobnik, sporo (powiedzmy litr na 2 dni moze mniej. Dom nieocieplony 150m2 , miał 25tka suchy boiler 120. i teraz - 1) spalanie - pełny zasobnik na niepełne dwa dni - to wychodzi zdaje się 50kg - i to bylo testowane przed tygodniem kiedy nie było przymrozków - teraz pewnie zje wiecej ale nie sprawdzam bo ciagle cos grzebie w ustawieniach i dosypuje. 2)Położenie żaru - pisze 3-5cm przed koncem paleniska - tylko czy rozumiec palenisko jako płytę wierconą czy także ten fragment blachy bez otworów (szer pewnie 5cm) ktory jest za nia ? U mnie zwykle pali sie jakoś 7 cm przed końcem płyty wierconej - razem 12 cm przed koćcem paleniska . Próbowałem przesunąc żar maksymalnie do przodu - nic z teg, czas przerwy 1s i siła nadmuchu 3/10 a żar i tak nie dochodził do końca rusztu. Zmoczenie miału nie przyniosło zmiany. ręczne przesuwanie żaru - po paru h jest znów cofniety. W najnowszej odsłonie na podstawie wyszukanych gdzieś tam danych - podniosłem opóź wył nadmuchu i zał podajnika do 40s w przepalaniu. sila nadmuchu 8 (->4) Czas przepalania zaczołem od 2min teraz jest 40s. Efekt taki że wydaje się jakby wegiel się spiętrzał (grubsza warstwa zaru/popiolu na palenisku ale sam żar obecnie 5cm przed końcem wierconego rusztu (3 rzędy otworów widac po usunięciu popiołu). Martwię się trochę czy popiół będzie spadał prawidłowo ale spróbuje jeszcze zmniejszyć przerwę by posunąć żar dalej. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie prosze o pomoc. Dzięki AH. temp kotla 58 histereaz 2.
  4. no niestety teraz niby wymagaja (dzwonilem powiedziano mi ze taki zawór jest wymagany) , choc w samej karcie nic nie pisze ... wiadomo imm wiecej powodow dla ktorych mozna odmowic serwisowania tym lepiej.
  5. sam to sobie moge a instalacja jest praktycznie zrobiona - tylko uklad CWU wymaga dokończenia . Ale zgodze się - to jest jednorazowy wydatek i święty spokoj . Mam nadzieje że producent powie że jest konieczność instalacji takiego zaworu...
  6. tak jest układ grawitacyjny na wypadek braku prądu / awari pompy i każdy grzejnik jest na zaworach.
  7. w samej karcie gwarancyjnej pisze tylko praca kotla powyzej 55st o samej zas konieczności isntalacji zaworu pisze w instrukcji - instalacja. Będę sie musił skonsultować z producentem. Nie mniej nie o sama gwarancje mi chodzi bo zakldajac ze bedzie chodził cały rok niesądze że skoroduje przed gwarancja. Chodzi o utrzymanie samej temperatury na piecu przez uklad CWU - temepratura CWU musiala by być z 60 stopni - nie wiem czy to nie zadużo..
  8. Witam i przechodze do rzeczy Stara isntalacja , nowy piec , dołozony układ CWU, piec stalmark tłokowy,ST 37 , pompy co i cwu. W instrukcji pieca przeczytałem że instalacja ma zawierać taki zawór (3 lub 4 drożny) ale instalatorzy mnie skwitowali ze uklad cwu go zastępuje. Jakoś mi sie nie wydaje no ale odpowiedzi jasnej nigdzie znaleźć nie umie dlatego pytam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.