Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylko dwie temperatury w kaloryferze


jmr83

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Mieszkam w 4pietrowym bloku na ostatnim piętrze. W każdym z kaloryferów mam taką sytuację, że w pozycji 0-3,5 na głowicy kaloryfer jest zupełnie zimny, natomiast jeśli tylko przekręcę na 3,75 robi się gorący jak żelazko. Kryzowanie zaworu nic nie daje. Jest jakiś sposób na samodzielne ustawienie, czy tylko zostaje telefon do spółdzielni? 

 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jozefg1 napisał:

Daj foto tego pokrętła którym reguluje

1 godzinę temu, Jozefg1 napisał:

Daj foto tego pokrętła którym regulujesz

 

Witam

Przesyłam zdjęcie głowicy  i zaworu. 

20211226_121932.jpg

20211226_122010.jpg

.... A na dole mam taki zawór, tylko nie mam aktualnie klucza żeby się tym pobawić 

20211226_122355.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jmr83 napisał:

jeśli tylko przekręcę na 3,75 robi się gorący

Ustaw na te 3,75 i poczekaj cierpliwie aż w pokoju temperatura się ustabilizuje, to może potrwać wiele godzin

Kontroluj temperaturę w pokoju  termometrem

Ten zaworek na dole zostaw w spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj innej glowicy i zamien , inna w sensie producent . Miałem tak z najtańszymi głowicami z obi . Dzialala jakis czas później była bez regulacyjna . Dokladnie to albo grzało albo nie . Wywaliłem je i poszukałem na olx (za 35 zeta kupilem grzejnik z glowica ,grzejnik 60/50 lub nieco mniejszy hehe ) wszystko pracuje jak trzeba . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włóż 1-groszówkę pomiędzy tłoczek głowicy a iglicę zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FAFAŁ napisał:

Poszukaj innej glowicy i zamien , inna w sensie producent . Miałem tak z najtańszymi głowicami z obi . Dzialala jakis czas później była bez regulacyjna . Dokladnie to albo grzało albo nie . Wywaliłem je i poszukałem na olx (za 35 zeta kupilem grzejnik z glowica ,grzejnik 60/50 lub nieco mniejszy hehe ) wszystko pracuje jak trzeba . 

Docelowo mam na każdym kaloryferze termostat zigbee ze zdalną regulacją i objawy są te same, więc to raczej nie wina głowicy.  Wydaje mi sie, że to zawory są uszkodzone, ale dziwne że w każdym pokoju jest to samo... 

P. S. Grzejniki mają niecałe 3 lata, a ich wymiana nie wchodzi w grę w sezonie grzewczym 

Edytowane przez jmr83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te zawory dobrze zamontowane? Powinna byc strzalka o kierunku przeplywu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PioBin Na drugim zdjęciu widać, że śrubunek jest od strony grzejnika, więc kierunek powinien być dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź kombinerek i wciskaj i wyciągaj ten bolec na zaworze może się zastał, tam i spowrotem .

Poza sezonem głowice powinny być odkręcone na maksa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2021 o 21:31, jmr83 napisał:

mam taką sytuację, że w pozycji 0-3,5 na głowicy kaloryfer jest zupełnie zimny, natomiast jeśli tylko przekręcę na 3,75 robi się gorący jak żelazko

To nie świadczy że coś jest nie tak. Głowicą nie ustawiasz temperatury grzejnika tylko pomieszczenia. Pytanie czy w pokoju jest temperatura ok. Zrób test - przy ustawieniu  na 2 czy 3 otwórz okno i sprawdź czy głowica otworzy zawór (czy grzejnik zacznie grzać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.