Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komin ceramiczny - jaką mieliście max temperaturę.


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule- ile max C mieście wpuszczane z kotła do komina ceramicznego .

Mnie dziś udało się wpuścić z DS-a , ponad 600C- komin cały, kocioł cały, termometr spalin cały - zakres termometru 0-500C

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jaką masz ceramike w uproszczeniu żółta do węglówek czy czerwona do gazówki . Jak budowałem komin w swoim letniskowym z rur długich do wegla to niby miały wytrzymać chyba ( bo nie pamiętam ) 350 C ale już przeżyły parę pożarów sadzy i jakoś wszystko całe . A tak z ciekawości krótki obieg Ci sie zaciął czy pamięć wysiadła żeby klapkę przełożyć bo to teraz to wszystko możliwe po tych covidowych akcjach i reakcjach . Niektórzy to nie pamiętają czy wodę w sedesie spuścili i to zaraz po wyjściu z łazienki  ale to ponoć normalny objaw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na czopuchu termometr do barbecue do 300 *C,przekręciłem 2 termometry te do 500*C - dlatego teraz jest tańszy do 300,ale niezawodny. Tylko bezpośrednio z czopucha spaliny idą do komory z cegieł,dopiero metr wyżej zaczynają się kształtki fi 150.

Kominy 30 letnie, z kształtek ceramicznych fi 150 mm, raczej te czerwone wentylacyjne,nie szamotowe, kominy do dnia dzisiejszego drożne,nie popękane,nigdy nie widziały smoły i czarnej sadzy.

Pytałem tu kiedyś na forum czy ktoś takowe użytkuje,ale nie było odzewu. Znam jedną osobę która ma taki komin,nie wiem czy to było popularne, raczej każdy miał komin z pełnej cegły 14x14 lub 14x27.  Te moje kominy tam gdzie cegła otula kształtki, są murowane na wozówce cegły,dopiero na strychu murowane na płask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, mac65 napisał:

A tak z ciekawości krótki obieg Ci sie zaciął czy pamięć wysiadła żeby klapkę przełożyć

Raczej natłok prac w okresie przedświątecznym😵.

Mam komin ceramiczny fi200 - zakup 12 lat temu na alle...., ceramika czeskiej produkcji, typowa żółta, jest ocieplenie wełną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki bez ocieplenia metrowe odcinki chyba wyjdzie z 90 cm netto odliczając kołnierze , stabilizowany na drutach żeby miał trochę luzu w zewnętrznym kominie murowanym z cegły pełnej i może dlatego nie popękał bo miał luz i na rurach i na kołnierzach .  Ciepełka i zdrowych świąt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.