Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Spark 23 kW - skacząca temperatura oraz "szum" w zaworze 3d


tofikowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kocioł taki jak w tytule, na ekogroszek, do ogrzania 220 mkw ocieplone styropianem 15, na poddasze wydmuchana welna. Na zasilaniu co zamontowany zawór 3d z silownikiem +pompa na stałe wlaczona, założony bypass wyjście z pieca - powrót z pompą, osobny obieg na cwu z pompą która załącza się w celu dogrzania bojlera do 50°C, histereza 2°C. Założony regulator pokojowy dwustanowy i pogodowa. Kocioł pracuje w pid z temperatura zadana 62°C i nierzadko przebija ja, sięgając prawie 80°C. Czy ustawienie pompy cwu żeby stałe pracowała i nagrzewała bojler do temp na kotle rozwiąże ten problem? Ponadto mam pytanie o zawór 3d - przy wartości otwarcia w przedziale 40-60% wydobywa się z rur taki jednostajny szum. Nie jest on przeraźliwie głośny, jednakże na tyle silny że potrafi utrudnić np zasypianie, co może być tego przyczyną? Zapraszam do wypowiedzi i z góry dziekujeScreenshot_2021-12-22-21-34-49-40_4606ec11ac6997a4db01d54fb2d88518.thumb.jpg.091d1a66dac00c4e27a6d7abc902f420.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tofikowski napisał:

Ponadto mam pytanie o zawór 3d - przy wartości otwarcia w przedziale 40-60% wydobywa się z rur taki jednostajny szum.

Zdjęcia instalacji. może jest zawór źle zamontowany.

 

8 godzin temu, tofikowski napisał:

Założony regulator pokojowy dwustanowy i pogodowa. Kocioł pracuje w pid z temperatura zadana 62°C i nierzadko przebija ja, sięgając prawie 80°C.

Może wyłącza pompę i kocioł siłą rozpędu przegrzewa gdy pokojówka wyłączy kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.