Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duze spalanie.


Cris1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem kotła Kolton Pellsmart 22kw. Palę od 19 czerwca. Do połowy września wszystko było w miarę ok, spalał na samą wodę  z 8 worków na miesiąc. Od połowy września palę pompach równoległych. Spalał w okolicach worka na dobę. 

Natomiast problem mam chyba teraz bo bierze mi równe 2 worki na dobę. Poniżej napisze moje ustawienia, czy jest szansa osiągnąć mniejsze spalanie? 

Zadana kotła 65

Zadana CWU 47 ( Na noc ustawione na 41) 

Funkcja pokojówki obniżenie pokojówki o 20.

Temp zadana zaworu 50 st. 

Bojler 140 L. 

Modulacja :

100 % podawanie 5sek przerwa 10 sek, 29 bieg nadmuchu. 

60 % 4.5 sek 17 sek 27 bieg

30 % 3.5 25 sek 25 bieg

Nadmuch w rozpalaniu 40

Podsyp 48 sek

Stabilizacja 5 min 30 nadmuch

Pompa co na 1 biegu chodzi cały czas. Pompa cwu 2 bieg. 

Pellet zważyłem 1224, ale nie wpisywałem go. Facet z serwisu mówił ze na tych modulacjach nie potrzeba wpisywać może iść tak. 

Nie mam ochrony powrotu. 

Z GÓRY dzięki za odp, dodam ze jestem kompletnie w tym zielony. 

Może coś będzie widać po tych zdjęciach instalacji. 

received_6858623230846529.jpeg

received_4628753443850055.jpeg

received_1092938184847426.jpeg

received_248048174061374.jpeg

received_1101569020669959.jpeg

Dom ocieplony 15 cm, dach piana pur, drzwi i okna wymienione. Powierzchnia ogrzewana obecnie 160m2. Strych użytkowy nie ogrzewany. 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22KW musi swoje wciągnąć, nawet na mocy minimalnej działajac przez cały dzień powinien Ci spalić ponad 30kg. Duży kocioł to jedno, drugie to brak ochrony powrotu której już wiesz że nie masz. Chłodniejsza woda zalewa kocioł, ten ma się ciężej rozbujać, jest niedogrzany, pali więcej. Spróbuj palić od termostatu, czyli kocioł się włącza jak zachodzi potrzeba grzania. Jako że nie masz ochrony powrotu, możesz podnieść temperaturę zadaną do 70* i start pomp od 50*. Pokaż jak wygląda kocioł w środku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci dobierał moc kotła ?

Te kotły PELLSMART występują w mniejszych mocach , które lepiej pasowały by  do twojego budynku, a co za tym idzie pracowałby w z większa sprawnością  - ale tu już mleko się rozlało ....

Generalnie 30 kg  - to jeszcze nie dramat .

Nie napisałeś jaką temp utrzymujesz w domu i ile zużywasz na dobę CWU , a to ma bezpośredni wpływ na spalanie zaraz po termoizolacji.

Jaką masz temp spalin podcza spracy palnika ?

Poza tym lepiej ( czytaj ekonomicznej) jest utrzymywać stałą temp w domu przez całą dobę.

Jaką masz izolację stropu ?

Edytowane przez arthek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu mam 23 na nos 22.5 histereza 0.4

Piana pur 20 cm na stropie. A te 160 m ogrzewam plus ze 40 jeszcze na strychu który jest użytkowy ale nie korzystam z niego więc na minie grzeje. 

Wodę do 47 podgrzewam tylko od 18 do 21 na czas kąpieli. A tak cały czas 40. Rodzina 2+2.

Ze spalinami nie mam pojęcia. Piec po dogrzaniu domu jest na czuwaniu i pilnuje swojej zadanej temp. Pokojówka obniża wtedy zawór o 20. Pompa co chodzi cały czas

Utrzymuje te 23 w dzień bo wg mnie odczuwalna jest inna po modernizacji. Nie wiem czy to też wina murów czy co... Dom z lat 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 na obieg za mieszaczami to zdecydowanie za dużo. Dlaczego kolega nie załączy pogodowki? Wtedy obniżenie proponuje 5 do 8 stopni. Na kotle 70 z histerezą 10. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn mieć pogodowka i pokojówkę Załączona? Tak doradził mi instalator 

Tzn dać na zawór z 55 i niech tylko steruję pokojówka jak na mieszkaniu spadnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych 40m2 na strychu "pozornie" nie grzejesz, a w praktyce ( mimo że grzejniki możesz mieć "skręcone" ) ciepło z parteru "wtórnie"  jest oddawane w kierunku stychu. Gdyby rzeczywiście te pomieszczenia nie były ogrzewane to temp. zbliżona była by do tej na  zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cris1988 napisał:

na zawór z 55

Nie, zrób tak jak pisze @Outsider i zrób na mieszaczu mniej, 40-45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz w necie jak wyglądają krzywe grzewcze. Na początek weź sobie dane z krzywej 0,9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cris1988

Miałeś OZC robione? Ile wyszło?Jaki masz najbliższy sensor? Najlepiej z tego pierwszego, bo są trendy tygodniowe. Syngeos w ogóle nie ma trendów temp, a airly tylko 1 dzień.

https://maps.sensor.community/#2/0.0/0.0

https://airly.org/map/pl/

https://panel.syngeos.pl/sensor/pm10

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi 11kw a ty wstawiasz kocioł 22kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był hydraulik oglądał itd... Nie znam się, zdalem się na niego. Plus ten strych jeszcze będzie od przyszłego sezonu zamieszkały dlatego może dał z naddatkiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten dach jest ocieplony ? Czy tylko między strychem a poddaszem 5cm ?

 

Dobra, doczytałem , jest piana pur 20cm. Myśle ze to zapotrzebowanie jest jest jeszcze niższe. Jeśli masz zapotrzebowanie przy obecnej pogodzie na poziomie 5kw to spalanie odpowiada potrzebom budynku. 
 

Powinieneś mieć zamontowana pompę na powrocie z 4d. Może wtedy spalanie  ciut spadnie. 

Edytowane przez robert1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.