Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik wszystko palny


daromega

Rekomendowane odpowiedzi

Taka myśl mi do głowy przyszła, z nie znalazłem nic o tym więc zapytam wprost. Ceny pelletu oszalały i mamy jakie mamy. Lepiej nie będzie bo dobrze to już było. Ale są pellety typu jakiś przemysłowy czy inne tańsze niż te z "cen rynkowych". I teraz się zastanawiam skoro są, Ktoś to produkuje, to coś je musi spalać. Skoro Kipi, Viking i im podobne sobie z tym nie radzą to co sobie w takim razie z tym radzi. Macie jakieś przemyślenia na ten temat to napiszcie bo może to nie jednego zainteresować. Wprost można zadać pytanie czy i  jakiego typu palnik poradzi sobie dobrze z pelletami gorszej jakości przemysłowymi czyli tańszymi. Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • daromega zmienił(a) tytuł na Palnik wszystko palny

Mam u siebie palnik rynnowy - ta cholera może ideałem nie jest ale spali wszystko co dostanie, byle rozdrobnione... 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, daromega napisał:

 

 

 

 

Wprost można zadać pytanie czy i  jakiego typu palnik poradzi sobie dobrze z pelletami gorszej jakości przemysłowymi czyli tańszymi. Zapraszam do dyskusji.

To takie pojęcie względne , co masz na myśli z czego ten pellet przemysłowy niby miał by być ,dlaczego gorszy i gorzej miał by się palić , czasami te drogie potrafią się źle palić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na myśli mam to co produkują i sprzedają, a czego palniki nie chcą palić za bardzo. Przykładowo niech to będą trociny z drzew liściastych dąb, grab, buk etc. + jakaś kora + inne takie które znajda się w pellecie, a których normalny palnik nie chce spalać. I tak pomyślałem ze skoro retorta spala twardy węgiel dlaczego by nie miała palić takiego twardego pelletu. Trochę szukałem przyznam i taki wschodni patent znalazłem. Pomijając radosną twórczość wykonania, to zwrócił moja uwagę sam palnik. Nie wiem czy to nie jest dobry kierunek. Oczywiście napiszcie inne sugestie. To tylko luźna dyskusja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ,palnik wszystkopalny to znaczy spali węgiel miał zrębki pellet owies ,pestki 

Jak miałem podajnik tłokowy to można by rzec że to robił , spalił wszystko co był w stanie zapodać na palenisko .

paliłem w nim Czeski groszek ,miał ,retopal ,mieszanki ze zrębkami , a na końcu pellet niestety taki palnik nie spalał tak czysto jak te nowe cuda techniki ,ale był taki uniwersalny i praktycznie bezawaryjny nawet jak był grubszy kawałek węgla to tylko chrupło i poszło dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nie było to do końca idealna sprawność a eco to już wg! Jak to mówią do wszystkiego do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjano to dział o pellecie i tylko do takiego zastosowania palnik mam na myśli. Spalanie trudnego do spalenia pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej palnik będzie spalał każdy pellet tylko jeżeli chodzi o wygodę typu wyrzucanie spieków itp to już inna sprawa. Jakbym mial możliwość zaglądania codziennie do palnika to bym kupował za 500zl i dwa razy dziennie bądź częściej czyścił komorę w Kipi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że po 500 to chyba już nic niema ,może z mebli i to jeszcze hurtowe ilości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No są ale czy to gra warta świeczki. Ja za swój a+ płaciłem 740 więc bez sensu kombinować a potrzeba 3 tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, palacz66 napisał:

Raczej palnik będzie spalał każdy pellet tylko jeżeli chodzi o wygodę typu wyrzucanie spieków itp to już inna sprawa. 

No właśnie o to chodzi żeby to się samo czyściło. Przejrzałem te filmy co wyżej jest. Są jeszcze inne. Do zrobienia tego palnika potrzebuję przed śniadaniem chwile z CAM-em popracować, wrzucić na CNC, i po śniadaniu będzie gotowy. Teraz nie bo jest środek sezonu i trzeba palić. Ale o ile nic innego konstruktywnego się nie pojawi w tej dyskusji na wiosnę zrobię taką koronę, uszczelnię ją jak objaśnił na tych kilku filmach i zaadoptuję do pancerpola czy podobnego. Jeśli wypali, a wygląda mi to bardzo dobrze, przemysłówka 500 hurt 24 bigbagi na trzech - czterech i ten po 1500 niech sprzedają dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób coś na podobe szuflady z wysuwanym dołem do popielnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ?. Niech sam zrzuca tak jak to robi retorta. Lepszego czyszczenia ja nie widzę. To ma być mini max. Minimum roboty max korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanawiałeś się nad tym dlaczego wymyślają najróżniejsze palniki pelletowe ? zamiast wstawić tanią  retorte dołożyć zapalarkę i już jest kocioł na pellet . 

Wiesz że taki podajnik może Ci mielić ten pelet na pył i w końcu się zapcha .

Wielce prawdopodobne jest że w nadzorze czy też po wygaszeniu żar zacznie cofać się do podajnika i co w tedy ,strażak?

zalejesz całą rurę ?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

W technixpell jest przecież ślimak i nic nie miażdży normalnie spala pelet bez problemu najpierw ten śmieszny ślimaczek podaje a potem też duży wypycha na palenisko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, palacz66 napisał:

No są ale czy to gra warta świeczki. Ja za swój a+ płaciłem 740 więc bez sensu kombinować a potrzeba 3 tony.

Gdzie ty taki tani pellet kupujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten śmieszny jest po to by między innymi zasobnik nie zajął żarem w tym drugim nie ma fajki jak w retorcie poza tym on nie jest w pełni wypełniony pelletem tak jak przy pracy na węglu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem że pomijam radosną twórczość i skupiam się na samym palniku jeśli już. Do każdej retorty zamiast zbiornika można dodać płaską blachę z wystającą rurą i podawać jak w pelletowcach żmijką i rurą spiro. 

@Kordjano Wiesz po co wymyślają cuda na kiju ?. Odpisze krótko. Żeby złapać na to klienta który obejrzy piękny render, zobaczy piękne kolorowe obrazki, kręcące się mechanizmy i wyskoczy z 6 koła.....

Gdybym był techniczną nogą, nic na ten temat bym nie napisał. Tego tematu tez by nie było. Ale robię w życiu zawodowym co robię, i mam nieco inną wyobraźnię i zmysł techniczny, dlatego nie staraj się mnie ustawiać na prawidłowe tory wg. Ciebie. Próżny trud. Masz jakieś plany pomysły palnika zapodaj i tyle. Czcze dyskusje mało mnie bawią i interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie nie zostało mi nic jak życzyć  tobie sukcesu , jak już coś stworzysz genialnego to zrób drugi dla mnie , jak będzie super to z kasy chętnie wyskoczę i już milknę w tej luźnej dyskusji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolę już się nie wypowiadać i życzyć owocnych prac. I dawaj znak jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego jesteście tak pesymistycznie nastawieni. Przecież to tylko test. Ja widzę w tym potencjał. Żeby to przetestować nie poniosę kosztów tym bardziej należy ten test wykonać. Być może okazać się to niewypałem. Być może okazać się środkiem do osiągnięcia celu. Nie dowiemy się, jak taka nazwijmy to dysza nie powstanie i nie popracuje jakiś czas. To jest jedyny sposób żeby się dowiedzieć. Wtedy wyjdzie działa nie działa, mieli nie mieli, podaje dobrze nie podaje, zalepia nie zalepia, i grzeje dobrze czy nie. Tak, że spokojnie poczekajmy. Przyjdzie czas i będzie ku temu okazja bardziej realna (czytaj cieplej) do testów niż chwila obecna na pewno o tym napiszę czy wrzucę film. Ja też nie jestem wszystko wiedzący. Ale są rzeczy w których widzę potencjał, a są i takie na które nawet nie patrzę. Przecież jak byśmy jako ludzkość do wszystkiego podchodzili na nie, to byśmy byli na etapie kamienia łupanego. Tyle w zasadzie na tą chwilę można dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@palacz66  Masz rację potrzebny jest sterownik. Jeśli bez zapalarki dla testu, ogarnie go każdy jeden od podajnikowca. Podaj > dmuchaj z odpowiednią siłą i na tym koniec. Podtrzymanie też da się ustawić. A jak się sprawdzi można mu wrzucić co się tylko chce i zapragnie. Kwestia ilości talarów.

@Pieklorz Zauważyłeś na tej ruskiej dyszy jak delikatnie dmucha tą śmieszną dmuchawką ?. Zauważyłeś jaki jest płomień i jego kolor ?. Co o tym sądzisz ? Tak od 4 minuty to testuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 3 lat palę tylko pelletem na Pancerpolu i zawsze mam alternatywę w razie godziny W wrócić na groszek. I przez tą alternatywę nie zmieniam palnika na stricte pelletowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.