Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik wszystko palny


daromega

Rekomendowane odpowiedzi

@daromega

Palenie w palniku na świeżym powietrzu sensu nie ma żadnego. Jest to oszukany obraz procesu od samego początku.

Dwa pomiaru emisji brak. Trzy palenie na zasadzie retorty, na mniejszej mocy świeczuszka, ale -widzisz na środku czarna wyspę - po emisjach, włożysz w kocioł z  takim palnikiem analizator i zobaczysz,że ani emisji nie ma, a tlen jest na wczasach na Gubałówce....

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robinet napisał:

Ja od 3 lat palę tylko pelletem na Pancerpolu i zawsze mam alternatywę w razie godziny W wrócić na groszek. I przez tą alternatywę nie zmieniam palnika na stricte pelletowca.

Dzięki za info. Czy robiłeś w nim jakieś przystosowanie pod pellet, czy jedziesz na żywca z e zbiornika etc.

@Pieklorz

Ja tam nie do końca jestem przekonany czy tam taki bałagan jest. Co za różnica czy pali się w pionie czy poziomie ?. Zasada palenia taka sama. Pellet od dołu pod żar i spala go. Nawet widziałem w tych Ferolli, że tam opał leci na opał. I to jest 5 klasa eko coś tam ?. Przecież takie zrzucania pelletu na palący się pellet przeczy wszystkiemu co zawarte w czystym spalaniu. Mają niby gazy przechodzić, spalać się etc. a w tym Ferolli to jest tak jak by wiadrem do palnika na żar zasypywał. I jest cacy bo ma pieczątkę, 8 certyfikatów i kosztuje 10 koła ?. Albo taki Viper Timel. Co on ma za cud wynalazki czystego spalania. To samo wiadrem na żar i jechane z koksem

 

U ruskich Tam nawet przemysłowe wielkie palniki na zasadzie retorty działają. Zerknij na ten kanał tak czysto dla sportu.

A

A tutaj system do podawania zrębki. To może być coś co w przyszłości wyprze pellet.

 

Edytowane przez daromega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę normalnie,bez żadnych przystawek i przeróbek. Ustawione na PIDzie z mała zmianą ustawień. Temperatura podajnika nic nie jest większa. Zbiornik mam szczelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lament był o matko i córko zapali się wszystko z dymem pójdzie. Właśnie to jest teoretyzowanie kontra praktyka. 

Patrzę że zrębka opałowa to jest coś nad czym warto się pochylić.

https://www.olx.pl/oferty/q-zrębka-opałowa/

Który pierwszy kotlarz zrobi i dopracuje taki podajnik ten zarobi konkretne siano. Odpad tartaczny pójdzie do lamusa, a zrębka nigdy cen kosmosu nie sięgnie. 

Edytowane przez daromega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chłopaki bez dodatkowego rozdrabniacza jadą zrębką. Całkiem ładnie pokazana prostota palnika. Wystarczy zrobić klon z pomniejszonym palnikiem z zachowaniem średnicy ślimaka + mieszacz w zasobniku i prasowana trocina już słabo wygląda przy tym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.