Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Otulina na rurach CO w kotłowni .


Szczypiorr

Rekomendowane odpowiedzi

Jako tako nie. Bo ciepło zostanie w bryle. Jednak ocieplenie poprawi stabilność kocioł-obieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplać co się da. Nie wiem, co to teraz za moda w nowych kotłowniach lub maszynowniach, że wszystko gołe. Wiadomo, że teraz wszystko robi się ładnie, estetycznie, wszystko zagniatane. Wychodzą czasami dzieła sztuki pod fotki na portale, czy pochwalić się kotłownią znajomym. Przecież nie o to w tym chodzi. Każda rurka powinna być zaizolowana. 

Apropo izolacji rur. Mam trochę zaizolowanych rur od kotła tym czarnym kauczukiem. Jak dla mnie ten kauczuk to badziewie. Nie wiem co w tym ludzie widzą. Przepuszcza dużo ciepła. To może bardziej się nadaje do chłodnictwa, żeby nie robiły się skropliny? Nie wiem, czy tutaj nie będzie najlepsze ocieplenie z wełny z aluminiową okleiną jako zewnętrzna warstwa? Są gotowe takie ocieplenia pod różny rozmiar rur. 

Takie coś miałem na myśli https://sklep.centrumizolacji.com.pl/pl/p/Otulina-Paroc-HVAC-Section-AluCoat-T-izolacja-z-welny/258  Wydaje mi się, że to jest jedyne, poprawne ocieplnie dla rur, które przenoszą energię cieplną - nie musi być tylko woda, a np. para, itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miałeś jakiś słaby kauczuk? Ja u siebie akurat tydzień temu izolowałem wszystkie rury właśnie tym czarnym kauczukiem. Po zaizolowaniu, momentalnie temperatura w kotłowni spadła o kilka stopni. Nie mam porównania z tym aluminium, ale daleki jestem od stwierdzenia, że kauczuk to badziew. Może zależy od grubości i/lub konkretnego producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armaflex/Kaiflex zasadniczo stosuje się w chłodnictwie/klimatyzacjach, ewentualnie do izolowania rur zimnej wody (przeciw kondensacji). Wygląda estetycznie (pod warunkiem, że poklejony dobrze) co najważniejsze daje szczelną izolację.  Tu w zasadzie wystarczy grubość 19 mm, przy otulinach z twardej wełny mineralnej wskazane jest 30 mm. A nie zawsze rozstaw rur czy ich odległosć od scian pozwala na ich dokładne zaizolowanie. To czy rury będą póżniej izolowane musi być uwzlędniane przy ich montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.