Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mieszacz nie puszcza ciepla


karolinka2215

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na początek wszystko było do dziś ok mieszacz mam ustawiony na 38 stopni A zawór czterodrogowy spada na 30 stopni włączyłam teraz awaryjnie wstawiłam reczemie na zaworze 38 stopni i tyle puszcza na dom w czym mam problem może być coś nie tak w ustawieniach czy zawór do wymianyScreenshot_20211119-203138_Allegro.thumb.jpg.9d8245ab88e227f7238b8fe2dbb47968.jpgmam taki zawor 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowite otwarcie zaworu ustawione na 77 s. Na siłowniku zaworu na tabliczce znamionowej powinno być napisane ile. Ta wartość ma zostawić zapisana w sterowniku kotła. 77 sek trochę dziwne, Afriso chyba takich wartości nie stosowało.

Ten typ siłownika całkowite otwarcie to 120 sekund. I ta wartość trzeba wpisać do sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dać mu trochę czasu, ponieważ zawór musi się skalibrować i ustawić we właściwym położeniu. Poza tym proszę podnieść tem kotła na 60 st. Po to jest zawór aby regulować temperaturę na grzejniki. Taka temperatura nie jest wskazana ani dla kotła ani dla instalacji. Tok myślenia że im mniejsza tym mniej spali jest delikatnie mówiąc błędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakres proporcjonalnisci nie moze byc 0.

Zacznij od 5 i albo w gore albo w dol.

Nieczulosc 0.1C tez za malo. Zacznij od 0.5-1C.

Stala czasowa. Hmmm moze ok moze troche mniej np. 120

Czas otwarcia taki jak na tabliczce zaworu 120s

Parametry zaleza od instalacji (temperatury i przeplywu) wiec zabawa.

Zawor jest w recznym (wcisniety przycisk) wiec nic nie ruszy w automacie. Przelacz zawor na Auto i restart sterownika (wylacz i wlacz zasilanie).

Tryb reczny na sterowniku pozwoli sprawdzic czy wszystko dziala od strony sprzetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to jest pompa term. Sprawdz w instrukcji - bedzie cos napisane. Jesli to jest wyłącz pompe od termostatu to NIE. Gdy pompa sie wylaczy zawor ma sie zamknac i nic nie regulowac dopóki pompa nie ruszy.

Ps. Ustawiłem czy ustawiłam - nie wiadomo czy Pan czy Pani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.