Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mieszacz czy bezpośrednio pod piec gazowy?


Dawid555

Rekomendowane odpowiedzi

@sambor czyli tu jest ta stara bo trzeba wyzej grzać zeby osiagnac temp na podłoge. Jestem ciekaw jak to bedzie dzialac po przeróbce. 

Myslalem jeszcze nad wstawieniem przy rozdzielaczu bufora 100l z grzałka bo mam taki ale nie wiem jak by to połaczyc hydraulicznie zeby działalo wtedy nadmiarem pradu bym dogrzewal lub grzał bufor. Miał by ktoś pomysł na to? Czy lepiej odposcic taka kombinacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2022 o 20:15, sambor napisał:

Dopiero w tym poście podałeś jaki masz rozdzielacz - on się do niczego nie nadaje.

To stary układ do kotła na paliwo stałe.

Oszczędzić możesz jak zostawisz tylko 2  belki i nic więcej.

@sambor

Czyli powinien byc taki rozdzielacz?

Screenshot_20220906-214032_Allegro.thumb.jpg.341c7c1d0385ae5f38ff690a5d017484.jpg

Taki zawor termostatyczny lepiej działa niż głowica termostatyczna? Nadal wystepuje strata przez mieszanie?

 

A propo mojej przerobki to jak podłacze rozdzielacz bezposrednio do pieca to pompka w piecu moze miec modulacje czy ustawic na sztywno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem. Tylko co wtedy jesli załączę 4 grzejniki eh? Przeplywy pewnie sie rozjada i przestanie grzac tak mysle.

Grzejniki bede potrzebował tylko przy wiekszych mrozach ale zawsze bedzie trzeba grzebac w ustawieniach zeby dobrze grzało. A co sadzisz o tym rozdzielaczu ze zdjecia z zaworem termostatycznym? Jeszcze sa z zaworem 3 drogowym i silownikiem plus sterownik np pogodowy

Uklad mam mieszany 4 grzejniki w 4 pokojach,2 drabinki i ta podlogowka.

Termostat w salonie,lazience na parterze i na pietrze,w jednym pokoju u gory.

Wywalilem termostaty z łazienek i grzeja wtedy jak załaczy sie termostat w salonie albo pokoju.

Kombinuje bo chce to zoptymalizowac ale na tym rozdzielaczu nic wiecej juz nie moge ustawic zeby bylo lepiej bo jesli capilara za mocno przymknie przeplyw to piec szybko zaczyna taktowac i tak non stop chwila grzania i wyłącza palnik.

A u gory w pokojach chcialem zrobic sterowanie za pomoca termostatow bo chcialem miec mozliwosc zmniejszenia temperatury na noc. Temp na piecu zawsze mialem ustawiona na 45stopni i przegrzewal do 50 i sie wyłaczał i w domu bylo cieplo. Przez to myslalem zeby przerobic rozdzielacz ale nadal mam dwa problemy jak wysterowac grzejniki zeby bylo dobrze i teraz co z ustawieniem pompy w piecu zeby przeplywy na rozdzielaczu były. Hmm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno , dawno temu,  robiłem coś takiego - to dla małych instalacji - tak 4-6 grzejników i do 100m2 podłogi i o dziwo działało, tylko w kotle musi być pompa adaptacyjna i na takich nastawach musi chodzić.

Trzeba tylko zrobić regulację hydrauliczną grzejników, a kocioł ustawić wg krzywej grzewczej z czujnika temp zewnętrznej.

image.thumb.jpeg.c3b2cb34942c59b24e0e73070fa2fc6a.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zrobię regulację grzejników na rotametrach (do grzejników też mam taki rozdzielacz) to mógłbym wypierniczyć sprzęgło? Mam dokładnie 6 grzejników i 90 metrów podłogówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak by zastosowac twój schemat u mnie hmm.

A po podłaczeniu rozdzielacza bezposrednio do pieca to tobie chodzi aby z grzejnikow sciągnać głowice termostatyczne i zeby wszystko chodziło na niskiej temp np 28 stopni i krzywej grzewczej?

Zrobiłem prosty schemat mojej instalacji i tak to wygląda

20220909_124112.thumb.jpg.f498caa15863353a79549753c17a1cab.jpg

A myślalem zeby zrobic jeszcze coś takiego z buforem i grzałka z PV 

Sposób 1

20220909_124123.thumb.jpg.9386e3b848007caa5b1fab5bf1aa1d3c.jpg

sposób 2

20220909_124140.thumb.jpg.b7c3ce5de1fc1f61320239f92dba1403.jpg

z buforem moze był by lepszy odbiór ciepla i rzadziej by taktował oraz było by mniejsze zużycie gazu przez dogrzewanie grzałką.bufor byłby 100l bo akurat mam taki zbiornik po sprężonym powietrzu z grubymi ściankami. Co o tym myslisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.