Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterowanie Pogodowe, Mieszacz


panas93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kocioł Metalbet 15kw, sterownik DK Master  600. Dziś podpiąłem regulator pokojowy DK Logic 100, i siłownik zaworu 3d. I teraz kilka pytań. Po ustawieniu temp pomieszczenia, zredukowanej,(22 i 21 stopni) przy tem zew 8 stopni mam zadaną temp kotła 40 stopni. I wiadomo przy ustawionej temp np CWU na 46 nie jestem w stanie tego nagrzać, należy tu korygować krzywe grzewcze by podnieść temp zasilania??Fabrycznie nachylenie 0.8, poziom 2. Drugie pytanie co do mieszacza. po podpięciu siłownika  w trybie pracy ręcznej wszystko chodzi, i w lewo i w prawo, lecz jakoś przy pracy kotła ani razu nie widziałem by on pracował. Skąd ten sterownik wie kiedy nim ruszać? Dodam że czujnik temp powrotu podczepiony pod zasilenie za namową kolegi z forum (sterownik w ogóle nie wyświetla temp czujnika ). W ustawieniach sterownika mam przy mieszaczu histereza ?(tego w instrukcji nie ma), czas pracy, pauza, min otwarcie, cykl mieszacz gdy pompa wyłączona. W załączeniu pare fotek instalacji. 

post-74175-0-11490000-1508957068_thumb.jpg

post-74175-0-76100200-1508957082_thumb.jpg

post-74175-0-37341100-1508957105_thumb.jpg

post-74175-0-14358600-1508957117_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj szkoda ze tak namieszane jak już to narysuj schemat kreskowy bo chyba instalator z prawdziwego zdarzenia tego nie robil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytaj w instrukcji, powinno być.

Jeśli temperatura kotła ustawia się w zależności od temperatury zewnętrznej to znaczy ze jest ustawiona praca pogodowa kotła, przynajmniej ja tak to rozumiem.

A Ciebie interesuje praca pogodowa mieszacza a nie kotła, tak?

Powinieneś mieć gdzieś ustawienie obiegu CO jako pogodowy i aktywacja mieszacza, wtedy ster kręci zaworem zależnie od temp zewnętrznej. Najlepiej byłoby gdybyś miał w sterze opcję pracy "pogodowej+czujnik wewnętrzny" to jest dobre jeśli nie dopasujesz krzywej grzewczej.

Jak pisałem na poczatku, porządnie przewertuj dokumentację ;)

Edit.

W moim sterze aktywację mieszacza robi się w ustawieniach serwisowych a dla użytkownika jest tylko ustawienie krzywej grzewczej itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mieszacz. Zrobione wg instrukcji, on fizycznie działa. Gdy wchodzę w pracę ręczną to nie ma problemów. Jednak czegoś mu brakuje i z automatu on nie chodzi. W sterowniku do wyboru tylko to co opisałem. Pokręciłem trochę krzywymi i ustawiłem zasilenie na 55 stopni tak jak mialem przy  pracy stalotemperaturowej. Jednak wydaje mi się to bez sensu bo dlaczego ja mam przy zmianie temp zewnętrznej sam ustawiać krzywe? Jaki jest sens automatycznego sterowania. Instrukcję już dłuższy czas czytam, i nie widzę odpowiedzi. 

https://www.dksystem.pl/download/MASTER600_2017_INS-023-003.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się czytać o tej porze ;)

W ustawieniach serwisowych sterownika sprawdzałeś?

Edit.

Ja mam dwie instrukcje: dla instalatora i użytkownika. Może masz podobnie i czytasz nie tą co trzeba? ;)

Ew. zapytaj u producenta jak nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem obieg drugi. Podpiąłem czujnik, mieszacz działa. Lecz miałem wpiętą pompkę pod obieg 1, więc przełożyłem wtyk na obieg 2. Czy to się nie będzie gryzło ze sobą, że pompka która jest gdzie jest, jest wpięta w obieg 2 ?? Sterownik pokazuje, że podaje też prąd na pompę 1 obiegu, chodź wpięta nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.