Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocieplenie Stropu Betonowego


Grzesiekz182

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam strop betonowy płyta żerańska chcę ocieplić strop na poddaszu,poddasze nie użytkowe będzie wykorzystane do składowania rzeczy będe tam chodził sporadycznie mam do ocieplenia 120m2,chciałem dać 30cm wełny,krokwie i płytę OSB ale koszty płyty OSB i krokwi są duże czy jest sens kłaść płytę OSB skoro będe tam chodził tylko pare razy w roku,z tego co wyliczyłem najtaniej byłoby położyć sam styropian 2 warstwy po 10cm przykleić warstwy pianką czy to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pod styro dał paroizoację, a na styropian paroprzepuszczalną (podobnie jak dla wełny) ale tutaj jakiś technolog musiałby potwierdzić czy trzeba czy nie.

Ja ogólnie jestem zwolennikiem zasłaniania izolacji z dwóch stron i stąd ta paroprzepuszczalna na wierzch.

Dodatkowo jakoś zabezpiecza przed wykruszaniem czy przypadkowym uszkodzeniem (kopnięciem, przytarciem itp).

 

Klejenie pianką OK (na mijankę) ale nawet jeśli sporadycznie tam będziesz chodził to obciążył bym czymś ten styro (np deskami luzem) bo może się wybrzuszyć. Nie wiem czy dajesz izolację dachu ale jeśli nie, to jakieś przeciągi mogą być i obciążenie wskazane żeby tym nie ruszało. A tam gdzie ew będziesz chodzić to trochę wiecej żeby nie wymieniać izolacji po kilku latach jak pognieciesz.

Jeśli nie dajesz izolacji dachu a nad stropem masz kolankową to nie zapomnij o jej ociepleniu i połączeniu z izolacją elewacji i stropu ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,własnie gdzies wyczytałem że folie pod styropian trzeba tylko dac tylko wtedy jeśli strop jeszcze dobrze nie wysechł i może być mokry ale jeśli jest dobrze wysuszony to foli niby nie trzeba dawać tylko zastanawiam się czy ta folia zaszkodzi czy nie bo wydaje mi się że to jednak dodatkowa izolacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,własnie gdzies wyczytałem że folie pod styropian trzeba tylko dac tylko wtedy jeśli strop jeszcze dobrze nie wysechł i może być mokry ale jeśli jest dobrze wysuszony to foli niby nie trzeba dawać tylko zastanawiam się czy ta folia zaszkodzi czy nie bo wydaje mi się że to jednak dodatkowa izolacja,izolacji dach nie będę robił bo to chyba bez sensu jeśli ocieplę strop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest tu na forum jakiś dobry fizyk budowli żeby to raz na zawsze rozstrzygnął z tymi foliami?

Bo każdy mówi co innego a użytkownik skołowany :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Foli na strop się nie daje bo styro ma taką samą paroprzepuszczalność jak beton i to musi wychodzić powoli bo powoli ale musi a jak to zamkniesz folią to nie musi jak suchy dom ale może jak mokry zagrzybić strop , nic tam nie dawaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim projekcie byla uwzgledniona warstwa hydroizolacji na stropie pod dociepleniem. Strop zelbetowy 15cm grubosci. Tak tez wykonalem.

 

Celem hydroizolacji jest nie dopuszczenie do zawilgocenia termoizolacji. Bo mokry styropian to zimny styropian.

Nie sadze aby moglo dojsc do zawilgocenia plyty stropowej gdyz tam temperatury nie pozwola na jakiekolwiek wykroplenie sie pary wodnej.

 

Grubosc styropianu na stropie 2x15cm. Plyty klejone miedzy soba (do stropu nie). Na styropian miala isc wylewka ale chodze po tych plytach styropianowych juz dwa lata i nic im nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Oszczędności zauważysz z mety to pewne , ja najpierw docieplałem cały dom styropianem grafitowym 12cm na mur z pustką powietrzną 6cm i powiem że nie było aż takiej zbytnio wielkiej różnicy ale jak na strychu dowaliłem wełny to z mety było to bardzo ale to bardzo zauważalne , najpierw leżała na stropie to wkładając rękę pod wełnę było bardzo wyrażne ciepło ale potem położyłem tą wełnę pod dachem 30cm w dwóch warstwach i teraz świeczką można cały dom ogrzać , to przenośnia ale coś w tym jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! panowie przyłącze się do tematu ponieważ stanąłem przed takim samym problemem jak autor tematu. Po rozmowie z budowlańcem usłyszałem, że jak chcę to zrobić dobrze to folia paroizolacyjna na beton, wełna mineralna 20cm, na górę folia paroprzepuszczalna - nie chciałem deskować.

Problem mam jeden- w domu mam dwa koty które bardzo często na strychu urzędują i boje się dwóch rzeczy- raz jak sie wpakuja do wełny i póxniej do domu to będzie masakra, a dwa może sie któremuś spodobać wełna jako kuweta i wtedy pozamiatane. Czy Waszym zdaniem 20cm wełny będzie znacznie lepszym rozwiązaniem od 10+5cm styropianu na mijankę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uzasadnił budowlaniec dlaczego chce dać folie na beton? Zapytaj czy tez daje folie na ścianę gdy ociepla wełną dom z zewnątrz bo z tego co mówi to tez tak powinno to wyglądać.

U mnie na strychu leży x lat wełna bezpośrednio na betonie, przykryta zwykłą grubszą folią malarską i nic się z nią nie dzieje, nawet nad łazienką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wełnę na stropie bezpośrednio na betonie 10 i 15 cm. Nad łazienką parę m2 paroizolacji. Dodatkowo uchylone okienka na poddaszu nieogrzewanym. Dach z blachy nieocieplony. Paroizolację zakładałbym raczej na suficie łazienki ale teraz już za późno . Gdy ocieplali mi dom zatkali otwory wentylacyjne poddasza stąd uchylone okienka. Teraz jest sucho i ciepło w domu. Gaz 3 tyś przy 3 piętrach w starym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać wełnę na przekładkę,a w scieżki komunikacyjne styro. Wełna może zachodzic na 1 warstwę styropianu (np wypuscisz 20 cm po bokach na to wełna) przy łączeniu wełna\styro. Wełna na betonie,przykryć folią aby nie pyliła. Taniej nie widzę.

 

PS kotów,wełnę czy styro mogą drapać tak samo,musisz uniemożliwić im wejscie na strych i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,może jeszcze ktoś pomoże mi w takiej sytuacji mam garaż z płaskim dachem,płyta żerańska garaż przyklejony do domu na dachu mam folię  krokwie na tym płyta OSB styropian 5cm i na to jest położona gumowa mębrana chcę ocieplić garaż o wewnątrz dać na sufit 5cm styropianu żeby nie było przymarzania czy tak można zrobić czy lepiej nie ocieplać sufitu od wewnątrz bo jest już izolacja od góry tylko z tym że jest tam pustka bo są krokwie i dopiero płyta OSB teaz  ma taką sytuacje jak było zimno sufit w garażu był suchy potem zrobiło się ciepło i cały sufit był mokry i kapało z niego potem znowu sufit wysechł jak zrobiło się zimno ale jak zrobiło się cieplej to sufit był znowu mokry obawiam się że dam styropian na sufit i znowu będzie mokry ale już tego nie zobaczę bo styropian już będzie przyklejony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.