Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro K1pv4 Problem z rozgrzaniem pieca po jego czyszczeniu, problem z wentylatorem.


drakoo

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko korekta na +. Menu serwis w ogóle nie dotykaj. Ale niedopałów to raczej w tym kotle już nie zobaczysz. Jeśli węgiel nie ma realnie 28 MJ/kg, to raczej będziesz korygował stopniowo na -. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak właśnie będzie sobie pykał na 1%, póki jakiegoś ciepła nie zaczniesz z niego odbierać. A co na retorcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli koniec końców wyszło na moje za mała dawka za duża przerwa. O ile wcześniej ten stosunek wynosił 1:11,25 to po zmianie wynosi 1:9 przy pełnej mocy. Nie biorę pod uwagę zmiany wentylatora roboczego i obrotów dmuchawy. Zresztą pozwoliłem sobie na przetestowanie tych pierwszych ustawień i jak dla mnie super się sprawdzają poza jedną zmianą - dawka 4-7. Pisząc super nie chodzi tylko o samą pracę a o czystość w kotle, było szaro robi się biało, czyli warto eksperymentować, dzięki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mnie już nie będzie w domu, jutro sprawdzę jak wygląda w środku, liczyłem że można trochę bardziej wyrównać ten wykres. Kaloryfery mam lekko odkręcone, są z termostatem. Mam też czujnik zewnętrzny który reguluje temp na zaworze. 

@1mps a reszta bez zmian tak jak napisałem masz? Tylko zmiana min max podawania? 

Edytowane przez drakoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli chodzi o linię to wcześniej miałem tak ale teraz nie pamiętam nawet tych ustawień, obecnie piec sterowany że sterownika pokojowego, po uzyskaniu zadanej pomieszczenia wyłącza się pompa co. Temperaturę pomieszczenia trzyma jak widać ponieważ zawór pracuje normalnie a ciepło płynie sobie grawitacyjnie ponieważ jest obejście z zaworem różnicowym. Przy dodatnich temperaturach pompa c.o. praktycznie się nie włącza. IMG_20210716_101308080_MP.thumb.jpg.0de41d658536c446ae02184b62dcd5b1.jpg

Sorry to tryb letni, na ale utrzymać taka linię przy tak mal odbiorze to chyba też nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No inny, a czy ja pisałem że nam Defro ? Pisałem że sterownik też TECHa ,zasada działania ta sama parametry podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne.

Masz tak małe zapotrzebowanie na ciepło, że temperatura spalin jest dużo niższa od wody w kotle. Zatem sterownik podbija na chwilę moc, żeby sprawdzić działanie czujnika. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HarryH to co nabazgrales wyzej (zapotrzebowanie vs temperatura spalin i kotla) zglaszam do kategorii “srebrnych/zlotych mysli” forumowych. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, że tego nie rozumiesz. Może specjalnie prościej dla ciebie: temperatura spalin jest niższa od temperatury CO, dlatego uruchomił się test. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, HarryH napisał:

temperatura spalin jest niższa od temperatury CO

Pewnie wegla zabraklo, zgaslo i wiatrak dalej dmucha.

Chyba ze macie wymienniki przeciwpradowe to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisałem - temperaturę spalin masz poniżej temperatury kotła, bo pewnie kocioł cały czas idzie na 1%. Przyjdzie zima, testy się skończą. To normalne i nie ma co sie przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.