Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam, temat wałkowany niejednokrotnie ale chciałbym się dowiedzieć czy sposób w który ja chcę połączyć kocioł z buforem będzie działał. Kocioł drew-met uni ds 18kw do tego bufor galmet 800L najprostszy bez wężownicy. Chcę to podłączyć w jak najprostszy sposób beż żadnych zbędnych bajerów czujniczków, strowniczków, laddomatów, jedynie dwie pompy, ma to wyglądać mniej więcej tak jak na rysunku, po drodze za buforem będzie zasobnik CWU 120L, mi to nie przeszkadza, że będzie za a nie przed( na rysunku go nie ująłem).Chcę by w razie braku prądu działało to grawitacyjnie, pompka i zawory muszą być w poziomie ze względu na brak miejsca, rury 1 1/2 cala, zasilanie w taki sposób zaczerpnięte z jednego filmu z yt.

Pytania:

1.Czy zawory różnicowe takie jak w linku w poziomie spełnią swoje zadanie bo niby mogą być tak montowane?

https://allegro.pl/oferta/zawor-roznicowy-zwrotny-kulowy-zeliwny-c-o-6-4-10830762066

2. Czy zawór temperaturowy 55 stopni będzie dział w razie braku prądu, jeśli nie to czym to grozi?

3. Czy potrzeba jakieś zawory zwrotne by ciepło z bufora nie uciekało po wygaśnięciu w kotle?

4. Po wygaśnięciu w kotle i nagrzaniu wody w buforze do ok 80stopni przy temperaturze powiedzmy 0 stopni na zewnątrz ile czasu plus minus będzie bufor się wychładzał?

 

IMG_20210910_201357.jpg

Edytowane przez tom1989
Opublikowano

Nie wiem czy tak umieszczony zawor temperaturowy (w zasadzie pompa) pusci Ci grawitacje, tymbardziej ze jest po stronie tlocznej Ten z silownikiem 6/4 i czujnikiem juz tak. Mozna go recznie przestawic „w strone” grawitacji.

Zawor kulowy w poziomie moze sie nie domknac grawitacyjnie (wstecznie do kotla). Pompa go zamknie bez problemu. Zamiast zaworu kulowego wstawiłbym reczny, ale chodzi Ci chyba o „automat” w przypadku braku pradu? Olej ochrone powrotu na grawitacji.

Opublikowano

Nie będzie działał, ale dlaczego? Co trzeba zmienić w tym podłączeniu by spełniało swoje zadanie a zarazem działało na grawitacji w razie braku prądu?

Opublikowano

Posłuchałem użytkownika Sambor i przejrzałem forum odnośnie instalacji bufora do kotła i wprowadziłem poprawki do swojego schematu, lecz zawsze są jakieś wątpliwości więc proszę o ocenę i czy jeszcze trzeba coś zmienić? Czy za pompą zasilającą bufor także trzeba dać zawór zwrotny i czy jeszcze gdzieś takowy zawór należałoby zamontować? Czy na zasilaniu grzejników z bufora potrzebny jest zawór klapowy tak jak na schemacie czy jednak nie ma sensu robienia takiego bajpasu bo grawitacyjnie to nie zadziała? W którym miejscu dać odpowietrzenie bufora przy zasilaniu od góry? 

IMG_20210918_211318.jpg

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.