Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buderus Logamax Plus - jaka krzywa grzewcza?


pudz1988

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo możliwe, że tu leży problem. Zakładając ten sam typ grzejników, powinny być dobrane proporcjonalnie do metrażu, z ew. poprawką na ściany zewn. i okna. W przeciwnym razie nie ma to prawa działać poprawnie.

Szczególnie, w przypadku gdy w pomieszczeniu wiodącym grzejnik jest odpowiednio duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pomieszczeniu wiodącym nie wymieniałem grzejnika. Rozumiem że stare grzejniki są za małe i nie wyrabiają z ogrzaniem. Na nowych mogę ustawić głowice na żądana temp?
Wrócić z ustawieniami pieca czy zostawić? Jeśli temp. Rzeczywista wody praktycznie nie rośnie (jest 54 a zadana 60) to zwiększyć moc kotła bo mam ustawione min.17%(ok. 5.3kW), max. 20%.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe lepiej skręcić, wpływ pomieszczenia zostawiłbym na 3.
Później obserwuj co się dzieje. Jeżeli kocioł będzie się wyłączał, a pomieszczenia nie będą dogrzane to znajdź przyczynę.

  • Jeżeli w pomieszczeniu wiodącym osiąga zadaną temp., to skręć termostat w tym pokoju o jedno oczko (i tak do skutku).
  • Jeżeli wyłącza się, ponieważ osiąga temp. maks. (domyślnie bodajże temp. zadana +6 stopni), to spróbuj spłaszczyć krzywą grzewczą przez podniesienie punktu początkowego.


A poza tym poszukaj na google kryteriów doboru grzejników, policz sobie wszystko, dobierz moce i przed kolejnym sezonem zrób porządek z instalacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec jak na razie nie wyłącza się. W pomieszczeniu tam gdzie jest sterownik nie mam głowic. A co myślisz o tym żeby zwiększyć temp na piecu do np 65*c?
Powiedz mi jeszcze w prosty sposób jak działa wpływ pomieszczenia bo nie rozumiem jego działania. Co powoduje zwiększenie albo zmniejszanie liczb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpływ pomieszczenia - modyfikuję temp. wody, jeżeli temp. pomieszczenia różni się od zadanej - działa jak mnożnik, także nawet niewielka jego zmiana ma stosunkowo duży wpływ na temp. wody w układzie. Jeżeli w pomieszczeniu jest za zimno podbija temperaturę, jeżeli za ciepło obniża.

Ja bym zamontował termostat na grzejniku w pomieszczeniu wiodącym i modyfikował ustawienie tak, jak opisałem w poprzednim poście.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może mi ktoś z panów wytłumaczyć dlaczego nie działa mi w piecu ustawienie czas bloku cyklu albo coś w tym stylu. Mam ustawione na 30 min a i tak po osiągnięciu zadanej temp piec wyl. się i po pewnym czasie, czasem po paru min. znów się wł. Dodam że w domu jest temp osiągnięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

2.3b Interwał czasowy dla
wyłączenia i ponownego
załączenia palnika
Przy podłączeniu systemu regulacyjnego nie jest wymagane
dodatkowe ustawianie na kotle. System regulacyjny optymalizuje to
ustawienie.
Interwał czasowy ustala minimalny czas oczekiwania między
wyłączeniem a ponownym załączeniem palnika.
Zakres ustawień: 3 do 45 minut.
Ustawienie podstawowe to 10 minut.

Jest to z instrukcji pieca i jeśli dobrze myślę to przy podłączonym termoregulatorze (kolega pudz1988 go ma )system sam reguluje przerwy w zależności "co wyliczy". 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się....

Dom bliźniak, stare budownictwo,kamień i cegła,parter i poddasze  ok.80m2,ocieplony grafit 15,okna i drzwi wymienione .Kocioł Buderus Logamax122 24kw dwufunkcyjny kondensacyjny  Cały dół podlogowka góra grzejniki . Kocioł bez sprzęgła, zastosowany zestaw AFRISO Primobox ACB910 który pełni rolę sprzęgła i mieszacza(na podlogowke Czynnik niskotemperaturowy a na grzejniki wysokotemperaturowy) do tego regulator RC31O I mm100  Pompa w piecu ustawiona na 1.5

Regulacja według czujnika zewnętrznego z punktem początkowym , grzejniki i podlogowka. Moc grzania obniżona na kotle do 50% (aby nie traktował)

Grzejniki :

Max 55c

min 35 

wplyw pomieszcz. 3K

korekta temp.pomiesz. 0K

sposób obniżenia -prog temp.zew

podlogowka:

Max 40c

min 29c

wpływ pomieszczenia 3K

korekta temp.pomiesz. 0K

sposób obniżenia -tryb ograniczony

Z mieszczaczem , czas pracy mieszacza 120 s 

Podn.zaworu miesz. 5K

Minimalna temperatura zewnętrzna -20

Typ budynku - średni 

Tłumienie -tak 

Temp. w domu 22c w dzień, 21 noc

zużycie gazu póki co największe 127m3.  CWU I CO

Grzeje pierwszy sezon i nie wiem czy to dużo czy mało, czy kombinować z ustawieniami czy dać sobie spokój. 

 

Z góry dzięki za pomoc i komentarze. 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie tematu jw. Dlaczego przy sterowniku  kotła Buderus Logamax plus na sterowniku  RC310 mam temp  min  -15 stopni.  Na wszystkich wyświetlanych rycinach jest to -20 stopni. Jak to ew. zmienić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Użytkuję od niedawna Buderus Logamax plus na sterowniku  RC310 . Staram się czytać  posty na forum i wyciągać wnioski z  zapisów forumowiczów . Aktualnie walczę  ze zbyt często włączającym się piecem . W moim przypadku to jest około 4 włączeń na godzinę. 

Proszę o info czy poprawnym jest ustawienie  parametrów  :

temperatura projektowana  50 C

temperatura  zasilania  50 C ,

  oraz cos takiego :

maksymalna temp ogrzewania ustawiona na 50 C

Jaka korelacja zachodzi  między tymi  trzema  wartościami. Pozdrawiam.

 

 

Edytowane przez Riva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po temp wnioskuję że masz grzejniki?.. - 1.Możesz zwiększyć temp na piecu na 55-57
2. mozesz też zwiększyć w menu serwisowym czas bloku cyklu. Ja mam ustowine na 20min.
No chyba że masz sprzęgło to nic bym nie zmieniał
3.mozesz zmniejszyć moc palnika

Też to przerabialem i te opcje mi pomogły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sorry ze to nie odpowiedz. Ale tak czesto miewasz braki w dostawie pradu ? Agregat pradtworczy chyba da tylko rade. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku miałem 2 wyłączenia które trwały ok 3h
Z agregatem jest taki problem że nie powinno się je podłączać pod sprzet z tak wrażliwą elektronika. Agregat prondotworczy jest bardziej przystosowany do sprzętu budowlanego. Przynajmniej u siebie w instrukcji hondy tak wyczytałem. Jeśli się mylę albo są jakieś sposoby to niech ktoś mi powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pracują 2 takie 

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-apc-smart-ups-1000va-nowy-akumulator-fv-11617173656

Trzeba poszukać w necie- najlepiej starsze modele w szarej obudowie , nawet jak przyjdzie kupić nowe baterie to koszt ich nie przekroczy 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pudz1988 napisał:

W tym roku miałem 2 wyłączenia które trwały ok 3h
Z agregatem jest taki problem że nie powinno się je podłączać pod sprzet z tak wrażliwą elektronika. Agregat prondotworczy jest bardziej przystosowany do sprzętu budowlanego. Przynajmniej u siebie w instrukcji hondy tak wyczytałem. Jeśli się mylę albo są jakieś sposoby to niech ktoś mi powie https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji16.png

Sorki. To byl taki zarcik z tym agregatem. Fakt agregat bardziej do sprzetu budowlango.😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.