Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór pieca - dom szkieletowy 113 m


pizmak007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Potrzebuję pomocy przy wyborze pieca do domu szkieletowego drewnianego, powierzchnia użytkowa 113 m. Dom parterowy z poddaszem do ewentualnej adaptacji w późniejszym czasie. Ściany wypełnione wełną 15 cm od środka, strop 25 cm, od zewnątrz styropian 15 cm. Ogrzewanie podłogowe + drabinki w łazienkach

Dostałam propozycje następujących kotłów:

Firmy Kostrzewa Mini BIO NE
Firmy Kamen Bio Compakt 15 kW
Firmy Krzaczek Bio Pell 12kW

Który z nich będzie najlepszy i najbardziej ekonomiczny dla takiego domu.

Proszę o podpowiedzi i pozdrawiam ?

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz czytać to  poczytaj forum, a na pewno ci się bardzo rozjaśni w temacie, bo chyba nie myślisz że ktoś będzie ci pisał elaboraty bo ty lubisz wiedzieć i czytać.

To o co pytasz "leży" na forum , wystarczy się tylko schylić. Bez wątpienia zajmie to wiele dni ale rozjaśni ci się na tyle że nikt cie nie wkręci przy montażu kotła.

Tak że miłej lektury i powodzenia. ;)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wstanie ci powiedziec wez ten i  ten bo nie jestem znawca, sam będę zmieniał piec I na prawie 240m² starego domu będą montował max 16kw także na Twój domek  max 8kw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pizmak007 odpowiedz na Twoje pytanie jest bardzo prosta . Te trzy propozycje są do bani w Twoim przypadku.

Kostrzewa o ile jest najbardziej zbliżony do potrzeb to nie polecę go wrogowi , drogi i niesolidny serwis , sam kocioł to już antyk.

Pozostałe dwa są za duże do tej małej chatki. Kupując 12-15 kW na taką powierzchnię to jak kupno auta dostawczego dla córki żeby jeździła do szkoły. Dojechać dojedzie ale spali nawet przy ekonomicznej jeździe więcej niż dopasowane osobowe autko.

Posłuchaj kolegi , który proponuje  max 8 kW 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejść na www.cieplowlasciwie.pl wówczas już jakiś pogląd odnośnie mocy będzie widać.

Myślę,że takie widełki 8-10kW na ocieplone113mkw z hoookiem wystarczy

(pytanie co oznacza przyszła adaptacja poddasza, ile dojdzie do ogrzania? czy to jest wliczone w to 113mkw czy trzeba doliczyć?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.