Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozliczenie z PGNiG a piec Viessmanna


pryzma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

To moj pierwszy post na grupie … ale pewnie i nie ostatni ;)

Chcialem zapytac czy z Waszego doswiadczenia podawanie przez piec realnego zuzycia gazu w kWh jest faktycznie dokladne ?

Wlasnie otrzymalem wczoraj rachunek zz doplata i jest ona na szczescie bardzo mala bo okolo 100 zl wiec nie ma zadnego problemu … teoretycznie. Placimy srednia z calego roku co miesisc - tak wolimy

W/g pieca zuzylem niecale 9800 kWh natomiast w/g dostawcy prawie 12000 kWh

Zaznaczam, ze i tak jestem bardzo zadowolony z samego dosc niskiego zuzycia ale tu bardziej chodzi o dokladnosc danych

Komu tu wierzyc ?

Czy viessmann moze az tak sie roznic ?

Czy PGNiG moze robic w balona ?

Mieszkam od dwoch lat z kawalkiem a piec to Viessmann Vitodens 200 W B2HB

W domu zamontowane 100% podlogowki

Dziekuje z gory za info ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzyć w średnie zużycie paliwa podawane przez komputer w samochodzie czy w realna ilość litrów odliczona na dystrybutorze? Zawsze mi się to nie pokrywa.

A tak na poważnie liczniki energii (gazu, prądu, wody, ciepła itd) są urządzeniami z certyfikatami. Zawsze mogą ulec uszkodzeniu czy rozkalibrowanie. Wtedy trzeba je poddać sprawdzeniu. Innej drogi nie ma.

Dobrze jest mieć „podliczniki” wtedy można wyłapać duże różnice. Małe mieszczą się w błędach pomiarowych.

U Ciebie 20% różnicy wskazań (nie pomiaru gdyż kocioł prawdopodobnie nie ma licznika a oblicza zużycie gazu a nie mierzy) jest średnia różnica. Do 10% byłoby ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, ze real wartosc w samochodzie to delikatnie inny wynik niz taki, ktory otrzymuje sie w dystrybutorze - z reguly kilka procent do 10% max … totalnie max … ale pytam gdyz to moje pierwsze w zyciu doswiadczenie z piecem.
Druga sprawa to chyba jednak zbyt duza rozbieznosc - to ponad 20%
A moglby ktos napisac z uzytkownikow Viessmanna jak to jest u Was w realu ?
Przy okazji myslalem, ze jest to jednak barrziej dokladne urzadzenie ;)
Chyba, ze cos jest u mnie nie tak ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kocioł o ile mi wiadomo ma "elektroniczny regulator spalania", dla gazu ziemnego jest on nastawiony fabrycznie w zakresie normy europejskiej dla gazu ziemnego tj indeks Wobbego =10,0 do 16,1 kWh/m3 (36,0 do 58,0 MJ/m3).

W instrukcji jest podane aby ten indeks potwierdzić w swojej gazowni.

Czy było sprawdzane ciśnienie gazu podczas pracy w sezonie zimowym?

Można się tym pobawić przez odczyty wskazań gazomierza i wskazań kotła i przez porównanie wychwycić ew błędy.

PS

Masz w domu jeszcze inne odbiorniki na gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem czy bylo cisnienie gazu … jesli jest to w gestii robiacevo przeglad - to pewnie bylo, gdyz man naprawde super dokladnego serwisanta Viessmanna
Co do uzycia gazu - to tylko do ogrzewania
A wiecie moze jak ogarnacbten temat z normami i czy jestem w stanie sprawdzic jak ten piec moze byc ustawiony ?
Czy tylko jakies tajne menu serwisowe ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze powiem insczej - super dokladnego mialem na mysli, ze rozbiera zawsze sporo elemebtow i czysci jeba po drugiej i trwa to dobre 1,5 godziny
Mam porownanie z serwisem pieca w pracy - 20 minut i po robocie ;)
Natomiast nie spytalen bo sie nie znam na tym - zadaje tylko bardziej pytania eksloatacyjne
Jak wspomnialem w pierwszym poscie / to moj pierwszy piec w zyciu, gdyz 2 lata temu przeprowadzilem sie z bloku ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.