Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przejście na gaz -prośba o pomoc w doborze pieca


nesiasps

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Czy przechodząc na gaz z ekogroszku jakoś specjalnie czyściliście komin przed montażem wkładu? Mam wkład stalowy do ekogroszku póki co - nie wiem czy starczy go wyciągnąć czy trzeba też czyścić komin bez tego wkładu, czy zastosować jakiś inny podwójny wkład do spalin i zasysania powietrza - mogę tez wykorzystać drugi szyb komina ten wentylacyjny bo pewno czysty ale idzie tez do łazienki i chyba to nie bardzo by było zgodne z przepisami.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, zawsze warto wymiesc komin. 

Najpierw wkład , potem demontaż jeśli ma być założony kocioł kondensacyjny bo do takiego potrzeba rur podwójnych czyli dwa w jednym , do wyrzutu spalin i zasysania powietrza. Po demontażu starej rury, wyczyścić sam przewód. Pracy niewiele a świadomość że się to zrobiło tak jak powinno, bezcenna.

Wykorzystaj przewód, który obecnie używasz. Można reż zastosować wyrzut boczny jeśli kocioł będzie w innym miejscu , gdzie brak dostępu do jakiegoś wolnego przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A co możecie mi zaproponować jaki kocioł na gaz ziemny przy takim uklładzie:

Dom jednorodzinny dwupiętrowy 240m2

 

12,4kW to niezbędna moc grzewcza (C.O. + CWU)

22 tys. kWh to roczne zużycie ciepła na ogrzewanie (bez CWU)

Instalacja c.o: Grzejniki aluminiowe +  podłogówka 50%/50%, zasobnik CWU 300 l Galmet( 2 spięte weżownice 2,5m2)

Szukam coś może VAILLANTa lub SAUNIER DUVAL ?

Czy warto iść w takie rozwiązanie https://youtu.be/kOy-exNj2JY   - tylko trochę drogo ten Prmia BOX ACB 910?

16 godzin temu, BORA napisał:

Wykorzystaj przewód, który obecnie używasz. Można reż zastosować wyrzut boczny jeśli kocioł będzie w innym miejscu , gdzie brak dostępu do jakiegoś wolnego przewodu

Własnie mam wkład z stali  nierdzewnej do ekogroszku 180 czy 200mm. Czy w nim można poprowadzić  przewód 2w1 do gazu ?? To coś rura spiro czy coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że powinno być dopuszczalne takie poprowadzenie rury do kotła kondensacyjnego. To ci powie instalator lub kominiarz. 

To nie sporo, to podwójna rura ze stali nierdzewnej lub tworzywa .

Kocioł myślę taki jak mój ale 20 kW. 

Acha, średnica rury to fi 60/100 lub 80/125 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2022 o 21:57, nesiasps napisał:

ale idzie tez do łazienki i chyba to nie bardzo by było zgodne z przepisami.. 

I to mocno niezgodny z Warunkami tech.

 

10 godzin temu, bykmark napisał:

Własnie mam wkład z stali  nierdzewnej do ekogroszku 180 czy 200mm. Czy w nim można poprowadzić  przewód 2w1 do gazu ??

Tak można, tylko wyczyść ten stary wkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już straszą że gaz od 2027-30r też będzie na cenzurowanym. 

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/unia-zakaze-piecow-gazowych-oto-jak-przygotowac-sie-do-rewolucji/jvwve5f

Nie nadążymy zmieniać tych źródeł ogrzewania przy tak dynamicznych zmianach przepisów. 

Chyba chcą wydoić społeczeństwo z kasy? albo dbają o sztuczny wzrost gospodarczy, bo każdy zakup nowego źródła ogrzewania to podatek + VAT dla państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o innym źródle ciepła niż niewygodny i nisko sprawny zasypowiec to Piecuch  tylko informuje w kategoriach ploteczek , niedomówień i straszenia naczelnym wrogiem czyli dotacjami. Wyjaśnijmy zatem.
1 To projekt zakazu w nowych budynkach o czym jakoś nie wspomniano w prasie brukowej. Używać będzie można na pewno dużo dłużej niż jakikolwiek na węgiel.
2 VAT za miedzy innymi nowoczesne urządzenia grzewcze to jest puki co szybko zwracany po góra miesiącu od  wpisaniu kwoty do formularza pit0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Zastanawiam się na kupnem pieca termet gold lub silver i

pytanie jaka moc? i jaki jedno czy dwufunkcyjny?
Dom nie ocieplony lata 80-te piętrowy.  115 m2  Piec będzie

zlokalizowany na dole w kotłowni. Kaloryfery panel lata 90-te. Odległość od pieca do 3

odbiorników wody: Zlew - 8 m rur, umywalka 6,5m , wanna 8,5 m -

umywalka i wanna na piętrze. Komin 9 metry wysokości murowany.

Jesli wchodzilby w rachubę zasobnik przy jednofunkcyjnym to 120 l.

Proszę o doradzenie jaka moc pieca i dwu czy jednofunkcyjny. Przy

jednofunkcyjnym o doradzenie jakiegoś w mairę sensownego

zasobnika- myśłałem o  galmecie:

Wymiennik 120l SGW(L)P dwupłaszczowy,
lub Wymiennik 140l SGW(L) z podwójną wężownicą,

Ewentualnie kospel. Oraz czy potrzebna jest pompa cyrkulacyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy to duża różnica w działaniu będzie jak zamiast IsoTwin Condens T26-CS/1 (2,8-21,9) zamontuję IsoTwin Condens T31-CS/1 (3,8-27,6) dla mojego bilansu (pierwszy post) starczy  mniejszy, ale jak dam ten t31 to czy to duże zło? Jesli chodzi o sterowanie na samej podłogówce (dom parterowy 110m2) to ma być ten Exacontrol E7R C -tyle że instalator twierdzi, że bez czujnika temperatury zewnętrznej będzie to lepiej działać - a "mi się wydaje" na podstawie doświadczeń z piecem na ekogroszek, że chyba lepiej ustawić niską krzywą grzewczą (0,2-0,4) i oprzeć sie na wskazaniach tem. zewnętrznej bo na podłogi wystarczało 25-35 st C.  Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie? Jak w tych piecach jest ograniczona temperatura w trybie pracy z regulatorem Exacontrol w trybie automatycznym  -  tak żeby nie szła większa na podłogi  niż 40 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.