Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na pellet do starego domu


Przemek89g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam  kotła na pellet do starego domu z początku lat 90. Rodzice chcieliby skorzystać z programu czyste powietrze i wymienić starego kopciucha, w którym paliłem drewnem. W domu same grzejniki aluminiowe. Z racji lekkich zim przez ostatnie kilka lat to drewno w kotle raczej się kisiło niż paliło bo wystarczająca temperatura na sterowniku to było max 55C a często nawet 45-50C żeby nie siedzieć jak w saunie.  Najlepiej jakbym zmieścił się z cała instalacją i montażem w kwocie 20 tyś zł ale jeśli na prawdę warto wydać 1-2tys więcej to ok. Zasobnik do CWU posiadam nowy (poziomy) 140L więc to odpada. Lokalny instalator do tego domu polecił mi Defro eko lux 25kw... moim zdaniem sporo za dużo. Co moglibyście mi polecić w rozsądnych pieniądzach? Przy okazji może polecicie mi jakiegoś sprawdzonego instalatora z okolic Ostrołęki?

Dom z pustaka więc teoretycznie beton komórkowy ale nie wiem czy ten materiał kiedyś też był taki ciepły jak teraz i co za tym idzie wynik może być przekłamany. Okna zaznaczyłem zespolone a nie dwuszybowe bo tak na prawdę nie wiem jakie one są, mają jakieś 14 lat (pvc/pcv)

https://cieplo.app/wynik/ezg8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze podstawileś dane, to wystarczyć wg tego powinien kocioł 15kW. Taki np Skamp pv 15 pelletowy.

Z pionowym grillem spalinowym i półautomatycznym czyszczeniem, aby było wygodniej. Kosz jest robiony z opcją montażu podajnika górnego pelletu od przodu lub od tyłu. Montaż z tyłu ułatwia sam zasyp paliwa, nic nie przeszkadza a przy wyborze kolorowego sterownika stan pracy oraz stan odczytu czujnika pojemnościowego widać na ekranie 7calowym.

Tutaj prace w kotłowni gdzie od frontu nie widać podajnika pelletu, został zamontowany w tylnej sekcji kosza, to że jest to wersja pelletowa widać po separacji paliwa między koszem a palnikiem oraz po sterowniku.

1006127449_IMG_20210428_1439458922.thumb.jpg.8e01116ac128c61d0c6ed640ffe7b094.jpg

received_291714849217358.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A defro smart ekopell? Ten już nie ma wymiennika pionowego? Na ile poważnie można brać wyniki z ciepłowłaciwe? Nie chciałbym za małego kotła ale z drugiej strony tez nie chciałbym przewymiarować go...

Ten ferroli to czytałem, że jedynie serwis ma słaby.... 

Chciałbym jakaś sprawdzoną konstrukcję przy której nie będę siedział co dzień i ustawiał go ale też nie chciałbym wydawać 15 tyś na sam kocioł bo gdzie jeszcze cała reszta .

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wpisałeś zetelnie to na 90 procent na ciepłą wodę  nielicz tych kilowatów.Ekopell ma teraz wymiennik pionowy tylko pułkowy gorzej się czyści.Kotla na F miałem przyjemność montować ,servis prawie nie istnieje jak chcesz się więcej dowiedzieć to pisz do PUŁAWIAKA on to montuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmieścić się w 20 tyś z montażem i niezbędną armaturą. Wiadomo im taniej tym lepiej. Ja w swoim nowym domu będę miał pompę ciepła, rodziców też namawiałem ale mówią, że za drogo.... Więc dlatego pellet... Rozumiem, że kocioł serwisuje serwis danej marki a nie instalator?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam po taniości ale też nie chcę rodziców naciągać na koszty:) Szukam złotego środka między ceną a bezawaryjną pracą i ekonomicznym spalaniem.

Na tą chwilę biorę pod uwagę:

1. Defro gamma 15kw

2. Defro smart ekopell 16kw (tylko nie wiem jaki tu jest wymiennik)

3. Kotłospaw Slimko 16kw (też nie wiem jaki tu jest wymiennik)

4. Ferroli biopellet premium 18kw ( tutaj podobno fajny i tani piec tylko ten nieszczęsny serwis....)

 

Czy są jeszcze jakieś kotły ze średniej półki z wymiennikiem pionowym i dobrym palnikiem?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam po taniości ale też nie chcę rodziców naciągać na koszty:) Szukam złotego środka między ceną a bezawaryjną pracą i ekonomicznym spalaniem.
Na tą chwilę biorę pod uwagę:
1. Defro gamma 15kw
2. Defro smart ekopell 16kw (tylko nie wiem jaki tu jest wymiennik)
3. Kotłospaw Slimko 16kw (też nie wiem jaki tu jest wymiennik)
4. Ferroli biopellet premium 18kw ( tutaj podobno fajny i tani piec tylko ten nieszczęsny serwis....)
 
Czy są jeszcze jakieś kotły ze średniej półki z wymiennikiem pionowym i dobrym palnikiem?
Ja bym ci polecił z firmy Sekom skamp pelet, z serwisem nie ma problemów prosty kocioł kobieta daje radę bezproblemu obsłużyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim domu musisz mieć sporą tą butlę...

Kocioł jak kocioł - trzeba kupić raz i zapomnieć że jest.
Jeżeli to dla rodziców to podpatrz czego masz serwis w okolicy i czy ktoś dojedzie jak się ten kocioł spieprzy, czy rodzice będą potrafili go obsłużyć.

Nie sztuka kupić polecany kocioł z ładowaniem zasobnika na wysokości 1,80 metra, albo z czyszczeniem gdzie trzeba się czołgać itp.
Jak coś pójdzie nie tak, a Ciebie nie będzie to czy serwis dojedzie z drugiego końca kraju?
Czasem lokalny dostawca to dużo lepsze rozwiązanie mimo, że nie ma takiego czy srakiego palnika, wymiennika itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.