Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Viadrus u 32 słabo grzeje..


damdob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Viadrus u 32 nie potrafi osiągnąć temperatury wyższej niż 45 ° i tym samym słabo grzeją grzejniki. Piec podłączony jest sterownikiem Unister na dolnej klapie, próbowałem na std miarkowniku na górnej klapce i też nic. Poniżej przesyłam zdjęcia. Proszę o pomoc. Pozdrawiam 

20210416_172931.jpg

20210320_111445.jpg

20210320_111433.jpg

20210417_142854.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac czarne precieki,dužo sa kisi.Trzeba sprawdzic drogi spalinowe-czopoucha i komina,tež przy klape potrafi sa zatkac.Wymienik dobro wyczysczyc od poczatku do konca.Tam,gdzie wpiete kanaly wymienika w želiwna czesc copoucha jest na dole tego želiwa tež wyczystka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bercus... domek "przejąłem tymczasowo w spadku", viadrusek u32 podobno roczny, bo był wymieniony z przyczyn ekologicznych, więc dopiero się go uczę... a w temacie sterowania, jak to widzisz? elektroniczny Unister  na dolnej klapie, czy jednak wg instrukcji std miarkownika na górnej klapie... ?? zdj 1 i 2 powyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie ma co uczyć wyczyścić kocioł komin i jarać wg instrukcji , PP nad zasyp i nie inaczej .

Kotel Viadrus Hercules U32 - zátop a provoz kotle - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mac65...najgorzej jak się po kimś przejmuje ale takie życie mam nadzieję że 32 też będę wspominał dobrze jak 22...szczotka i do roboty. Pozdrawiam.

PS. Sterowanie które lepsze? Std miarkownik czy elektroniczny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, damdob napisał:

Dzięki mac65...najgorzej jak się po kimś przejmuje ale takie życie mam nadzieję że 32 też będę wspominał dobrze jak 22...szczotka i do roboty. Pozdrawiam.

PS. Sterowanie które lepsze? Std miarkownik czy elektroniczny??

Elektroniczny chyba dodatkowo obsługuje pompę do palenia oba dobre byle były , masz oba to sam zobaczysz z którym  Ci będzie wygodniej , byle by smoły w wymienniku nie było a co gdzie ustawić masz na filmie . 

Powietrze dołem minimalnie najwyżej szczelina na grubość zapałki , tylko tyle żeby żar utrzymać ( śrubą na stałe )  , Sterowanie temperatura i mocą w górnych drzwiczkach i to podpiąć pod miarkownik ciągu . Powietrze wtórne z tyłu kotła , ustawić tak żeby jak najmniej sadzy było na wymienniku . Ta zjeżdżalnia w palenisku niestety niezbędna bo inaczej paliwo opadnie na ruszt i dziura do komina przez palnik i wietrzenie kotła przez PP . 

Ciężkie życie miał ten Twój viadrus chyba mokre drewno szło bo strasznie po nim pociekło .

Ciepełka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zalewa ci zimną wodą powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w szkole na viadruse kanaly wymiennika lekko preciagniem z sczotka codziennie poprzed rozpalom.Poleczam x krat užyc sadpala,pomože do usuniecia tego osadu.Ja musialem mlotkiem i dlugim stalowym czyms wyciec ponownie kanalow dolnych(11 žaber,piekelna robota) i czasom wypalilem i wysczotkowalem do czysta.Dziadki poprzed mnia kociol totalno zakisili paleniem od dolu.Dobre czysczyc na cieplym kotlu po krotkim szybkim turbowypaleniu malego zasypu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panstan...muszę popatrzeć na na powrót, grawitacja, instalacja jak za dawnych czasów na stalowych, grubych rurach...

Bercus...podejrzewam ze tak jak piszesz, poprzedni użytkownik zakisił piec po przez słabą temperaturę, viadrus zamontowany był w listopadzie 2020, więc grzał tyle co nic...tym bardziej że miarkownik miał zamontowany na dolnej klapie a nie jak piszą w instrukcji na górnej fot.2, dopiero po zapoznaniu się z dokumentacją podpiąłem go pod górną klapke fot.1.

Dziś ciąg dalszy poznawania u32... już tęsknię za u22 ?

Dzięki za każdą sugestie. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrej obsluge i po wypaleniu smoly nie bedzie problemu.Kiedy jakas rozumna sczelinke ustawiona szrubikom na klape nie pozwalajaca calkowe odciecie powietrza-kisieniu,powrot przy želiwniaku nie gra taka role.W szkole bezproblemowo pale na 45 i nie ma tragicznych osadow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że przy systematycznym grzaniu u32 dojedzie do prawidłowej sprawności...?

Dzięki.  Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.