Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłogówka Słabo Grzeje


lukasz462366

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest wprawdzie kilka podobnych tematów na forum, ale przeczytawszy je nie znalazłem odpowiedzi na mój problem:

Podłogówka słabo grzeje

 

Mam podłogówkę na parterze w domu, na piętrze grzejniki; na piecu 50-55 stopni (Kocioł dwufunkcyjny DeDietrich MCR 24/II T), a podłoga ma od 28 (przy początku podłogówki na drugim obwodzie) i 25 (na początku 1. I 3. obwodu) do 21 (bliżej powrotu wszystkich obwodów) stopni, i to przy temperaturach na zewnątrz ok. 0 stopni. Nie może dogrzać pomieszczenia 45m powyżej 21 stopni. 

 

Wiem, że trzy obwody to mało na taki metraż, ale kiedyś grzała trochę lepiej. Po awarii pieca kilka lat temu, związanej z przeciekającym zaworem dopuszczającym wodę, co doprowadziło do wzrostu ciśnienia w całej instalacji sporo powyżej 2 bar, które normalnie nie są przekraczane, i zniszczyło wymiennik pieca (wymieniony na nowy), grzeje gorzej, szczególnie pierwszy obwód. 

 

Od tego czasu robiłem (rękami fachowców) m.in. przepłukanie obwodów pod ciśnieniem w celu odpowietrzenia, płukanie z czynnikiem w celu usunięcia zanieczyszczeń, wymianę pompy podłogowej; co jeszcze mogę zrobić by poprawić działanie bez skucia podłogi? 

 

Piony grzejnikowe są zblokowane na 50% by zwiększyć przepływ na podłogówkę, termostaty na nich skręcone na 2 w skali do 6. Zawór trójdrożny na podłogówce (B na rysunku) odkręcony na maxa, łapie właściwie tylko wodę ciepłą, bez domieszania. Pompa (C na rys.) chodzi na trzecim (max) biegu, niestety nie ma czujnika temperatury. Zaworki na obu belkach odkręcone na max. Temperatura wody spuszczonej z górnej belki (D) ma 38-39 stopni, z dolnej (E) 24-25 stopni. Odpowietrzanie zaworkami na końcu belek nic nie daje.. Na rysunku podaję też temperatury w poszczególnych punktach układu - A oznacza ile jest na piecu (50 stopni).

 

Co mogę zrobić by podłoga była ciepła na większej powierzchni, nie tylko na połowie? Bardzo proszę o pomoc. męczy mnie to już parę lat, a wzywani fachowcy nie dają rady. Chyba że możecie polecić dobrego specjalistę od podłogówek z Warszawy? Z góry dzięki

 

post-56901-0-84986600-1387488252_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zawór trójdrożny na podłogówce (B na rysunku) odkręcony na maxa, łapie właściwie tylko wodę ciepłą, bez domieszania.

Witam,

 

Jakby łapał bez domieszania to za pompą też byłoby 48 a nie 41.

On tu jest podejrzany, co to za zawór. Jak ma mały przepływ, to będzie taki efekt.

 

Drugim podejrzanym są inne pompy w układzie a właściwie ich sposób podpięcia.

Do tego potrzebny jest schemat całego układu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do vernal

Myślisz że warto ten zawór wymienić? Na jaki? Czy moim problemem może być za niski przepływ? Schematu układu nie mam. Jest chyba jeszcze jakaś pompa przy piecu, z niego idą rurki CO do 4 rozdzielaczy: od podłogówki na parterze, od 2 grzejników na parterze, od 6 grz. na piętrze i od 2 grz. na strychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zaworki na rozdzielaczu. Jeden gostek gdzieś pisał że wymienił zaworek na jednej pętli i obieg zaczoł grzać normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , spróbuj przydławić do połowy  zaworki na rozdzielaczu na pętlach które  mają wyższą temperaturę w pomieszczeniach , a tam gdzie nie jest za zimno to daj na maxa . ,warto jest też wykręcić te zaworki i sprawdzić czy jakieś pakuły nie blokują przepływów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu pokręteł z tworzywa pojawi się zapewne sześciokąt na który dopasujesz klucz płaski i odkręcisz zawory z belki , uszczelnienie zapewne jest na oringi więc spokojnie możesz powtórnie po ewentualnym wyczyszczeniu zaworu wkręcić zawór na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.