Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ulga termomodernizacyjna


piastun

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, gdzie tu jest termomodernizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno tak ,  najpierw US nie uznawał takich wydatków ale następnie zaczęli interpretować że jeśli w ramach jednej inwestycji dotyczącej tej samej połaci  wraz z wełną to już tak bo przecież to izolacja przeciwwilgociowa która jest na liście. Google ma artykuły z historiami  dokładnie na ten przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem taki artykuł i tutaj nawet nie piszą o warstwie izolacji tylko o dachu i rynnach co de.facto ma sens, bo są one izolacja przeciwwilgociowa.

Muszę poszukać artykułów o których piszesz ale zastanawia mnie fakt czy jeżeli kupno tej wełny rozwiąże problem to czy wystarczy ją kupić osobno i mieć na to fakturę czy musi to być w fakturze z dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, piastun napisał:

można odliczyć położenie blachy na istniejący gont bitumiczny, orynnowanie, nabicie łat i robociznę?

To raczej by podeszło pod ulgę remontową, a nie termomodernizacyjną. 

Ja odliczyłem zakup perlitu i wełny (f-ra VAT).  Sam u siebie robiłem, więc dodatkowej faktury za usługę nie miałem, ale jeżeli bierzesz firmę, to za robociznę też możesz odliczyć, bo to wchodzi w koszty termomodernizacji, czyli : zakup wełny + jej montaż. 

Rynny, łaty, blacha to w mojej skromnej ocenie wygląd estetyczny, a nie coś co zatrzymuje ciepło w budynku. 

Zadzwoń do US lub odwiedź ze dwie księgowe, które z pewnością kogoś już rozliczały, ponieważ ja też to wziąłem na logikę i mogę się mylić. 

Edit: czyli  jednak można. 

https://www.pit.pl/aktualnosci/wymiane-dachu-odlicz-w-ramach-ulgi-termomodernizacyjnej-997675

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trener40 @eliks

tak jak pisałem wyżej, żeby nie kierować się logiką bo ona wiedzie na manowce w polskim prawie :).

Co do stosowności ubiegania się o ulgę to jak już wyżej wklejono źródło +

https://sip.lex.pl/orzeczenia-i-pisma-urzedowe/pisma-urzedowe/0115-kdit3-4011-339-2020-3-awo-ustalenie-mozliwosci-185101375

daje jakieś nadzieje, że modernizacja dachu jest możliwa do odliczenia.

Na mój chłopski rozum kluczem tutaj są zapisy wklejone wyżej tj, "zabezpieczenia przed zawilgoceniem" o jakby nie patrzeć blacha, konstrukcja, folia, wszelkiej maści disperbity, rynny i inne rzeczy służą właśnie zabezpieczenie przed zawilgoceniem :) i nawet nie jeden elaborat mógłby powstać, że przeciekający dach wpływa na zawilgocenie domu, które powoduje zwiększenie zużycia ciepła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś takiego znazłem:

https://sip.mf.gov.pl/faces/views/szczegoly/szczegoly-interpretacji-indywidualnej.xhtml?dokumentId=587050&poziomDostepu=PUB&indexAccordionPanel=-1#tresc

z treści wynika, że 

  • ułożenie nowego pokrycia dachu (blachodachówka),
  • wymianę rynien i rur spustowych.

spełnia znamiona warunki termomodernizacji określone w stosownych ustawach.

Oczywiście trzeba mieć świadomość, że jest to INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam prosze o informacje 

czyli moge odliczyć:
1. zakup pieca
2. elementy do komina odprowadzającego spaliny?
NIE MAM FAKTURY NA MONTAŻ czyli sam zakup

i proszę jeszcze o informacje
czy w kolejnych latach (3) moge dalej odliczać kolejne faktury
oraz co to znaczy ukonczyć termomodernizacje jesli odlicze piec to znaczy ze mam równiez np ocieplić dom wymienić okna itp? czy tylko musze podłaczyć piec skoro go odliczam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy lata masz od złożenia wniosku. Piec jak podłączysz sam, lubią robić pod górę wtedy, bo muszą wszystko sprawdzać czy jest zgodnie ze sztuką i to jest dla nich największym problemem. Próbować możesz, ale lepiej się dopytaj, albo załatw fakturę. Co do dalszych tematów z ociepleniem, nie musisz z tego co wiem nic robić, bo ich interesuje tylko to za co chcesz kasiore, czyli jak masz np okna 2 szybowe, to one ich nie interesują, bo ich nie wymieniasz, pomimo tego że nie spełniają normy, tak jest przynajmniej u mnie w gminie.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pit a wniosek to dwie różne bajki i dwie różne instytucje nie mające ze sobą nic wspólnego. PiT dotyczy ulgi podatkowej a wniosek jest na dofinansowanie. Faktura która dotyczy dofinansowania może być wystawiona nie wcześniej niż pół roku przed złożeniem wniosku.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.