Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Esbe Zawor 3 Drogowy Do Podlogowki


freegun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow...

A wiec chciałem sie pochwalic , ze ogrzewamnie dziala super podlogowka grzeje super nie trzeba było zmieniac zaworow. Natomiast mam problem z zaworem firmy esbe do obrzewania podlogowego po zamontowani pierwszego dzialal przez 3 godziny . po 3 godzinach jak byl ustawionu na 30 stopni zaczol puszczac temperature taka jak na piecu 55 stopni . Nie pomagalo przekrecenie zaworu czyli czerwone zasilanie niebieskie powrot tak zamontowalem pierw . Potem w sklepie kazali przekrecic niebiesko czerwone zasilanie niebieskie powrot to samo tyle ile na piecu tyle na podlogowce. Piec klimocz ling combi. Pojechałem do sklepu i kupiłem 2 gdyz tamten wzieli do regeneracji no i klapa ten sam problem tylko ze od samego poczatku nie dziala. Wiec mam ustawiony zawor 4 drogowt tak , ze mam 30 stopni na zasilaniu. Co najgorsze grzeje sie tylko ogrzewaniem podłogowym i nie mam zanmiaru wydac kolejne 280 zl na zawor ktory nie dziala 2 zawory po 280 zl. A tak zawny serwis esbe wykonuje podobno jakas firma frisco czy jakos tak a wiec trwa to juz 3 tydzien i w sklepie cisza i w serwisie . Tak wiec mam pytanie czym moge zastopic ten niue wiem nawet jak to nazwac. A dodam ze w sklepie powiedzieli ze jestem pierwsza osoba z takim problemem... No i sprawdzilem 3 osoby maja zamontowany ten zawor taki sam zakres od 20 do 43 stopni i tez nie dziala ,znaczy dziala podloga jest ciepla i mam 60 stopni tyle ile na piecu a instalator powiedzial no i o to chodz ma by6c cieplo.... Ale ja nie po to wydalem 560 zl zeby bylo cieplo ( goraco tylo tyle ile ja chce) Prosze o pomoc wszystkie rady jakie dostalem od was sie sprawdzily co grzeje jak nalezy tylko przereklamowana firma esbe i ogromny problem z serwisem... Jutro mam zamiar napisac emaila do szwecji i zasiegnoc rady u producenta......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam zawór na 80 m podłogówki i działa super.

 

załacznik z opisem i montażem zaworu

 

i prośba rysunki i szkice wysyłać w formacie jpg. nie w bit. mapie

 

dla przykładu 

 

post-1371-1254250299_thumb.jpg

 

ma 37 kB a nie 1.5MB

 

inst_aib.pdf

 

zawór ESBE.

 

pozdrowienia

 

lucjans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatku napisałes duzo ale mało wazne informacje

przypuszczam ze pracowały obie pompy , jakie ?? na którym biegu

ze schematu wynika ze jedna pompa wpycha a druga ciagnie goraca wode i tu moze byc problem

jak bys podłaczył podłogówke jak nalezy czyli przed mieszaczem 4-d to zobaczysz czy jest zmiana ale nalezało by zamontowac sprawny TZM lepiej sprawuje sie o zakresie 35-60

i cos ta cena w sklepie za VTA372 jest dość niska ,czy to dlatego te kłopoty ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp...

A co do instalacji to wspomne ze byl serwisant z klimosza na odpaleniu pieca i wszystko sprawdzi. Stwierdzil ze wszystko jest ok, noi bylo przez pare dni. Potem zawor przestal dzialac nawet jak byl zamkniety to temperatura byla tak jak na piecu po otwarciu tak samo. zamontowany jest poprawnie obracany 2 razy. Pierwszy raz sam go obrucilem tzn czerwono niebieska na zasilanie i to samo potem prawidlowo czerwona zasilanie z pieca itd.. Zawiozlem go do sklepu z reklamacja niestety zabrali go do serwisu i musialem kupic nowy , ktory niestety tez nie dziala ta sama historia. Obracanie nic nie dalo, sprzedawca a zarazem instalator powiedzial ze sprawdzil ten zawor i ze jest ok , cos mam zle zrobione w instalacji. Zalozylem ten zawor przyjechal instalator napstrykal zdjec powiedzial ze instalacja ok ale niestety zawor jak nie dziala tak nie dziala.... Jestem serwisantem w innej dziedzinie i musze powiedziec ze Esbe ma minus 10 jak na serwis..... Pomijajac to trwa juz 3 tyg i nic w sklepie rozkladaja rece a ja niedlugo bede marzl.....560 zloty wydane na zawory ktore niedzialaja tak jak powinny . Dodam ze z ciekawosci jezdzilem w pare miejsc gdzie byla robiona instalacja na tych zaworach i w 3 przypadkach jest to samo....Ale im to nie przeszkadza wylaczyli ogrzewanie podlogowe i grzeja sie grzejnikami. czekam na odpowiedz z serwisu tak ma na dyplomie sprzedawca ktory mi sprzedal te wynalazki ale widac ze ten dyplom to dostal za rozprowadzanie a nie za umiejetnosci........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to ma zmienic za zaworem 4 drogowym jest ok i przed jest ok .....kwestia gustu. Powiedzcie co to zmieni teraz pompa z grzejnikow wspomaga podlogowke gdyz obecnie mam tylko 2 grzejniki w lacience tak wiec nie widze sensu zeby zmieniac tym bardziej ze schemat zostal sprawdzony w praktyce i dzialal ........ Oczywiscie jesli wyjasnice mi dlaczego lepiej przed zaworem 4 drogowym jest lepiej zmienie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze grzeje sie tylko ogrzewaniem podlogowym rozdzielacz na grzejniki zalozylem w razie jak nie dogrzeje podlogowka . Jednak juz widze ze jest ok 10 obwodow temperatura na podlogowce ok 30 stopni z czego trylko grzeje wiatrolap i korytarz i lazienka i jest sauna.. 15kg peletu na 24 godziny w tym okresie zbiornik 140 litrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to ma zmienic za zaworem 4 drogowym jest ok i przed jest ok .....kwestia gustu. Powiedzcie co to zmieni teraz pompa z grzejnikow wspomaga podlogowke gdyz obecnie mam tylko 2 grzejniki w lacience tak wiec nie widze sensu zeby zmieniac tym bardziej ze schemat zostal sprawdzony w praktyce i dzialal ........

działał chwile ale nie działa czyli bubel , jeden moze sie zdażyć ale dwa jeden po drugim to juz nie przypadek

skoro sprzedawca sprawdził TZM i ma byc dobry to dlaczego sie upierasz i i cała złosc na producenta

ten produkt sie sprawdza i jest uzywany i polecany przez wielu

a jak dla ciebie jest bez znaczenia czy rurka jest przed pompa czy za pompa to wyjasnia sprawe

ze z ciebie podobny serwisant jak ten od pieca , cos pokazali na szkoleniu i ot cała wiedza

jak piszesz chaotycznie tak i działasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek nie bede komentowal twojej wypowiedzi ..... A zawor przyszedl dzis z serwisu do sklepy tylko ,ze inny od 35 do 60 stopni podobno cala seria wadliwa.... A w dodatku ten co przyszedl mial namalowane strzalki w odwrotna strone .. Czyli jedym slowem bubel.....a zawor jest bez silownika ma reczne pokretlo.... Po rozmowie ze sprzedawca czekam dalej na ten co zamowilem.........od 20 do 49 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załacznik z opisem i montażem zaworu

...

inst_aib.pdf

 

zawór ESBE.

 

No właśnie... Zamówiłem sobie zastaw do "napędu" podłogówki i zamiast ESBE VTA 20-43 dostałem ESBE VTA 35-60.

 

W podanym przez Ciebie linku stosowany jest właśnie taki zawór - 35-60 stopni.

 

I dylemat... wymieniać czy nie?

 

Moje pętelki łącznie to ok. 400 m w siedmiu sekcjach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie pompy ciagną........

 

a cena zaworu ??

 

aj 3-lata temu płaciłem 236 zł.

 

a dolar stał wysoko..

 

a co do podłogówki to przed zaworem 4- drogowym zamontować i powrót za zaworem 4-drg. jak najbliżej kotła. 

 

lucjans

Witam ,spokojnie w takiej cenie kupisz teraz ,tylko trochę trzeba poszukać jeśli mówimy o tym samym zaworze VTA 322 - 3/4"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp...

A co do instalacji to wspomne ze byl serwisant z klimosza na odpaleniu pieca i wszystko sprawdzi. Stwierdzil ze wszystko jest ok, noi bylo przez pare dni. Potem zawor przestal dzialac nawet jak byl zamkniety to temperatura byla tak jak na piecu po otwarciu tak samo. zamontowany jest poprawnie obracany 2 razy. Pierwszy raz sam go obrucilem tzn czerwono niebieska na zasilanie i to samo potem prawidlowo czerwona zasilanie z pieca itd.. Zawiozlem go do sklepu z reklamacja niestety zabrali go do serwisu i musialem kupic nowy , ktory niestety tez nie dziala ta sama historia. Obracanie nic nie dalo, sprzedawca a zarazem instalator powiedzial ze sprawdzil ten zawor i ze jest ok , cos mam zle zrobione w instalacji. Zalozylem ten zawor przyjechal instalator napstrykal zdjec powiedzial ze instalacja ok ale niestety zawor jak nie dziala tak nie dziala.... Jestem serwisantem w innej dziedzinie i musze powiedziec ze Esbe ma minus 10 jak na serwis..... Pomijajac to trwa juz 3 tyg i nic w sklepie rozkladaja rece a ja niedlugo bede marzl.....560 zloty wydane na zawory ktore niedzialaja tak jak powinny . Dodam ze z ciekawosci jezdzilem w pare miejsc gdzie byla robiona instalacja na tych zaworach i w 3 przypadkach jest to samo....Ale im to nie przeszkadza wylaczyli ogrzewanie podlogowe i grzeja sie grzejnikami. czekam na odpowiedz z serwisu tak ma na dyplomie sprzedawca ktory mi sprzedal te wynalazki ale widac ze ten dyplom to dostal za rozprowadzanie a nie za umiejetnosci........

Witam ,mam takie pytanie czy cały czas jest włączona pompa od podłogówki.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zawor ma nastawe reczna a sterownik to ten na piecu regulator a 3000D . Problem tak mi sie wydaje jest w zaworze bo dzialal ale przestal...

Czy nie dzieje się tak że powrót z grzeników jest na tyle gorący że jest zasysany przez pompę w podłogówce ,bo jak zawór termostatyczny się zamyka na zasilaniu to otwiera powrót aby powrót z podłogi się mieszał .może trzeba wstawić jakiś zawór zwrotny lub klapkowy dorysowałem na twoim schemacie ,schem_1_.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie dzieje się tak że powrót z grzeników jest na tyle gorący że jest zasysany przez pompę w podłogówce ,bo jak zawór termostatyczny się zamyka na zasilaniu to otwiera powrót aby powrót z podłogi się mieszał .może trzeba wstawić jakiś zawór zwrotny lub klapkowy dorysowałem na twoim schemacie ,schem_1_.bmp

To moze byc dobra mysl ,, poczekam na zawor ma podobno byc w przyszlym tyg jak nie pomoze zaloze zawor tak jak mi to narysowales w schemacie. Ale jak zamykam grzejniki nic sie nie zmienia ale sprobuje..... Dzieki dam odp w przyszlym tygodniu a pompa jest zalaczona caly czas od podlogowki...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.