Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Esbe Zawor 3 Drogowy Do Podlogowki


freegun

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie... Zamówiłem sobie zastaw do "napędu" podłogówki i zamiast ESBE VTA 20-43 dostałem ESBE VTA 35-60.

 

W podanym przez Ciebie linku stosowany jest właśnie taki zawór - 35-60 stopni.

 

I dylemat... wymieniać czy nie?

 

Moje pętelki łącznie to ok. 400 m w siedmiu sekcjach.

 

Pozdrawiam

 

Ja czekam na tem od 20 do 43 gdyz jak sam poczytasz na tym od 35 d0 60 jest napisane ze mozna go tylko ustawiac maksymalnie na 50 stopni . Czyli zakres jast barodz maly uwiaz mi ze 40 stopni to juz jest duzo co prawda nie jestem zadnym ekspertem w tej dziedzinie ale wiem co jest u mnie . Co prawda teraz jest cieplo na dworze a ja mam teraz ustawione ok 30 stopni i wylaczone 75 procent obiegow czyli moim zdaniem wymienic...... Ale zapytaj na forum quaitar automatyk i tomek napewno ci pomoga .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie dzieje się tak że powrót z grzeników jest na tyle gorący że jest zasysany przez pompę w podłogówce ,bo jak zawór termostatyczny się zamyka na zasilaniu to otwiera powrót aby powrót z podłogi się mieszał .może trzeba wstawić jakiś zawór zwrotny lub klapkowy dorysowałem na twoim schemacie ,schem_1_.bmp

tomaszu abys czasem kolejnym Einstenem nie został za nowe prawo jakie odryłes

jak byś znał prawa Kirchoffa to byś takich bzdur nie pisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ,MAREK ,tak się składa że znam te prawa tylko z wodą nie jest zawsze tak samo jak z pradem wystarczy że średnice rur są różne. może się źle wyraziłem że u kolegi woda jest zasysana chodziło mi że temperatury powrotów się mieszają i oczywiście że woda nie zmieni swojego kierunku przez podłogówkę przepłynie tyle samo ale temperatura powrotu może wzrosnać ,aha trudno jest udzielać rad komuś na forum jak się tego na oczy nie widzi sam otym powinieneś dobrze wiedzieć przecież jesteś już długo na tym forum , dlatego napisałem że może się tak dziać , a tak na marginesie jak byś uważał w szkole to byś wiedział że imiona sie pisze dużą literą. pozdrawiam tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisałem że może się tak dziać , a tak na marginesie jak byś uważał w szkole to byś wiedział że imiona sie pisze dużą literą. pozdrawiam tomasz

 

z całym szacunkiem TOMKU nie chciałem Tobie w niczym ując pisząc imie z małej litery

ale sam zauważ ze nie wszyscy sie do tej reguły stosuja , jak też czesto nie uzywam polskich znaków , jak ktos czyta np za granica to wychodza krzaczki

a wracjac do tematu to nadal twierdze (jako elektryk rzadko pradowy i automatyk w jednej osobie)

ze nie moze sie zdarzayc to co napisałes o mieszaniu wody

to co wpłynie ma wypłynąc z drugiej strony ,podobnie jak z prądami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Problem rozwazany zawor wymieniony w innym sklepie na dzialajacy i dzaiala tak ja ma dzaialac........ Zawor zwrotny wstawiony tam gdzie narysowales gdyz moze pomoc ... Tak twierdzi takze instalator z nowego sklepu tak wiec temat zakonczony ... Zobaczymy tylko na jak dlugo ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.