Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zimne grzejniki


Genczel

Rekomendowane odpowiedzi

Zawór Vita jak pisałem wcześniej odkręcić tabliczkę przesuń ją pół obrotu w prawo tak aby napis Vita był na dole a dłuższe ramię pokrętła było skierowane do wyjścia na powrót w prawo wtedy dziubek pokrętła ma wskazywać 10  lub inną najwyższą cyfrę po lewej czyli otwarcie max. A pokręcanie jak ktoś podpowiada nic nie da. Weź schemat tego zaworu trójdzielnego i się przekonasz jak nie wierzysz, pozostałym radzę to samo.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem go aby ustawił zawór w 3 pozycjach w celu ustalenia położenia przesłony wewnatrz zaworu , bo możliwe ze pokrętło jest żle założone ,  a nie po to żeby sobie nim pokręcił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1mpszrobiłem tak jak mowiles, sorki za nierozgarnięcie ale nie byłem przy montażu pieca i całej instalacji bo  to nie mój dom. Zmieniłem położenie tabliczki, napisa WITA jest na dole, rura ponad tym zaworem od razu zrobiła się gorąca, poczekam jeszcze az grzejniki zaczną nabierać temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki wielkie, wszystko git, ale temperatura na piecu znowu spadła a grzejniki jak nie chciały załapać ciepła. Chyba ze teraz musze pokombinować ze zmianą ustawień podawania groszku bo nie wiem czy 6 sekund podawania na 40 sekund przerwy to nie za mało? Albo juz nie wiem w czym moze tkwic problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przesłonę miałes ustawioną tak ze blokowała zasilanie z kotła i wyjście na instalacje  , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście 1:5 ustaw (dawka przerwa) i mniejszy nadmuch

Przysłona na dmuchawie jest ?

Edytowane przez 1mps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienie proporcje na 1:5 i zobacze czy to przyniesie efekty. A z tą osłoną to tylko pogratulować "fachowcom" ktorzy montowali i mi ktory tego nie widział.
Teraz tylko ustawić optymalnie czasy i zostawiam na razie ten temat póki znowu coś bedzię nie halo, dzięki Panowie!

A co do przysłony na dmuchawie też śmieszna historia (dla mnie nie bardzo) ale przy zakładaniu pieca, zamontowali ją tam z tyłu za podajnikiem gdzie szanse dojścia tam są znikome i dojść do niej moge tylko tu od przodu "na czuja".

147592281_439985950529809_5010429465180473134_n.jpg

147129922_2894075874210224_7559055642294785844_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same proporcje mogą nie wystarczyć, podstawa to nadmuch, dlatego pytałem czy dmuchawa ma przysłonę., Która też może robić zła robotę. Przysłaniając ją nie koniecznie zmniejszasz nadmuch, robi się podciśnienie i ogień poszarpany. Tak czy owak 50% to za dużo. Proponował bym popróbować w przedziale 28-38%. To chyba na dziś wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmuch ustaw tak aby ogień był leniwy ,  ja bym zaczął od 35%  po 2-3 godzinach zajrzeć  na palnik , zmiany wykonuj pomału 1-2 % nie skacz z 40% na 30% , ustaw wyzszą temperature na kotle ze 60* ,  za 3d ustaw ze 40* daj się instalacji wygrzać  i szanse zeby kocioł nie musiał szarpać 

Edytowane przez ameno25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie abyś przełożył dmuchawę z przodu ,palnik ekoenergii daje taką możliwość. W sumie 8 śrubek nawet na czują nie powinno być problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam wcześniej pisałeś ze masz pękniętą retortę czy nieszczelną koronę  palnika , jeśli tego nie naprawisz nie ustawisz tego palnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam jeszcze jedno pytanie, czy ta pęknięta korona palnika jest głownym winowajcą tego że temperatura na piecu  jednak dalej nie przekracza 40 stopni?
Jest już gościu co ma to wymienić na dniach, ale czy jest może cos jeszcze co moglbym sprawdzic/zmienic/wyczyscic itd itp, bo nie powiem na dworze coraz zimniej a w domu chłodno choć piec chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałeś pokazać jak to się pali 

Na kotle ustaw 65* , 3d odkręć tak żeby na instalacje na początku poszło 35*  zagrzej pomału instalacje , co godzine zwiększaj temp za zaworem , pamiętaj przekręcaj go dosłownie po 2mm  i patrz na temp , 

Jak duzy złąd wody masz w instalacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekręciłem ten zawór 3d, temperatura spadła od razu do 35* i będe korygował tak jak mówisz.
A z tym zładem wody określisz mi bliżej co mam poprzez to rozumieć? Tym domem zajmuje sie od całkiem niedawna i nie wszystkie rzeczy o tej instalacji wiem, także dobrze żebym dokładnie zrozumiał o co Ci chodzi.
Tu zdjęcia jak to się pali, płomień jest calkiem duzy i w kotle "namacalnie" jest bardzo gorąco.

147917840_134456531863503_3686252467883458844_n.jpg

147472324_422146735712805_1543236267549372477_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopczyk wygląda za nisko , daj 1s dłuższe podanie i czas przerwy skróć o 5s  i dmuchawa 2 oczka niżej i za 2 godz porónaj z tym co teraz , najlepiej zrób foto i wrzuc tutaj 

Zład wody czyli ilość wody w instalacji ,  jakie masz grzejniki stare żeliwne o dużej pojemności czy nowe 

sprawdz jeszcze umiejscownienie czujnika temp kotła , musi dobrze dolegać do powierzchni , a najlepiej zamocuj go na króćcu wyjścia z kotła i owiń folią aluminiową 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie jest pęknięcie , dodatkowo powietrze ucieka pod koroną palnika .

147472324_422146735712805_1543236267549372477_n.jpg

Nie ma co grzebać trzeba wymienic i uszczelnić połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki w całym domu mam takiego typu, przeważnie po 20 żeber, nigdzie nie ma żeliwnych, ale o ich pojemności ani ilości wody w instalacji to dalej nie bardzo mam pojęcie.

Czujnik CO włożony jest w specjalne miejsce na górze kotła, tam gdzie jest od początku zamontowaniu kotła. Gdzieś kiedyś przeczytałem że można zrobic tej czujce "kąpiel w lodzie" żeby skalibrowac jej czujnosc ale nie wiem czy to jakis pic na wode i tego nie zrobilem.

147655615_996294164236262_4838654791745221375_n.jpg

Tak,korona będzie wymieniona, ale szukam jeszcze jakichś optymalnych rozwiazan zeby to wszystko grało.
o wymianie korony uszczelnie ją żeby lewe powietrze nie uciekało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz czujnik w kapilarze to sprawdź czy się nie wysunął i czy nie ma w niej  syfu  .

Sprawdzić czujnik możesz wkładając go do gotującej się wody , np czajnika  musi pokazywać 100*  , nie wiem czy Two sterownik ma opcje kalibracji , mój np ma i jak czujnik zaniża lub zawyża mogę to skorygować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.