Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zimne grzejniki


Genczel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Od jakiegos czasu mam problem z ogrzaniem domu z piecem na ekogroszek. Zaznaczam od razu ze w tematach hydrauliki jestem lekko "zielony"
Temperatura zadana na piecu jest 50° C i bardzo rzadko piec do niej dobija. A jak nawet juz dobije to bardzo szybko spada i piec pracuje od nowa, a temp. waha się między 45-48.
Mimo tego ze piec czasem dobije zadanej temperatury to grzejniki są albo kompletnie zimne albo ciepła jest tylko ich górna część ( odpowietrzone są wszystkie, nic nie pomogło).|
Nie jestem w stanie powiedziec czy to wina węgla ponieważ wcześniej taki problem nie występował przy tym groszku i piec dobijał do zadanej temperatury.

Parametry pieca:
-moc cieplna: 20kW
-pow.grzewcza: 2.2m²
-max. ciśn. rob.: 1/1,5/2 bar

-ciśnienie próby: 3 bar

Ustawienia pieca:
-zadana temp. 50
-czas podawania-6,5 sek
-przerwa podawania 45sek
-histereza kotła- 2
-siła nadmuchu 50%

Załączam też zdjęcia instalacji przy piecu i proszę o pomoc. 

piec1.jpg

piec2.jpg

piec3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem  z ustawieniem odpowiednich parametrów spalania ,  grzejniki są zimne zapewne dlatego że temperatura na kotle spada poniżej temp załączania pompy CO .

W dziale o kotłach na ekogroszek poproś kogoś o pomoc w ustawieniu parametrów spalania , pierwsze co się rzuca w oczy to  duza siła nadmuchu .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kocioł jest czyszczony regularnie , drożny komin czopuch , czy został zmieniony opał , jaki tam jest palnik ekoenergia ? sprawdzić szczelność korony palnika , jakies zdjęcia palnika podczas pracy ,  to ze sie zle pali to juz wiemy , ale mozna zobaczyc jak zle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten zawór 3D to WITA  ?  , to jest  chyba na  0 -zamknięty daj na 6 - max i zobacz czy rura za pompą się robi ciepła  . no i czy czyszczone były filtry przed pompami , choć brak zaworów za pompą CO może być problemowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry od pompy czyszczone niedawno. Zawór WITA niezależnie czy jest na 0, 3 czy 6 to grzejniki dalej bez szału. Piec czyszczony co najmniej raz w tygodniu, czopuch wyczystka również. Zdjecia palnika mogę wrzucic później bądź jutro bo jestem w pracy.

Glownie dziwi mnie to ze mimo tego ze piec osiągał swoimi czasy zadana temperaturę, grzejniki nigdy nie byly gorące żeby nie można ich dotknąć gola ręka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ostatniej wizycie hydraulika(pare dni temu) powiedział ze wentylacje mam strasznie zawalona wiec ją przeczyścił i dodatkowo powiedział ze retorta jest gdzies pęknięta i trzeba wymienić.A gdzies przeczytałem ze to może być przyczyna tego ze kocioł się bardzo wychładza, jest tez taka możliwość? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D przekręcone wczoraj na 6, pompa CO swieci się ze pracuje,filtr przy niej wyczyszczony.

Temp załączenia pomp ustawione na 40 stopni, ale nawet jak kocioł ma temperature 49/50 to grzejniki dalej ciepłe tylko w połowie.

Juz sam nie wiek czy to w być być związane z ustawieniem jakichś zaworów przy piecu/bojlerze/pompie?  Czy ma to jakiś tez związek z chłodna wodą na „powrocie”?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz termostaty przy grzejnikach ? Czy jest możliwość ustawiania pompy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rurce za pompą CO masz termometr , sprawdz jaka pokazuje temperature kiedy zawór 3d jest w pozycji 0% , 50% i 100% otwarcia , po każdym przestawieniu zaworu odczekaj 5min.

Co to za rura zaznaczona na niebiesko , czy to wychodzi ze sciany  i jest forum.thumb.jpg.eae705b5df188934bba0c216b7a6773b.jpg to jest powrót z instalacji ? t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rura która zaznaczyłeś z jednej strony wychodzi ze ściany gdzie zaznaczyłem "niebieskim" kółkiem, a z drugiej strony w ściane gdzie jest "czerwona" strzałka. Obok jest rura zaznaczona "zielonym", z której wylatuje woda gdy dopuszczam ją do instalacji domu przy rozpalaniu pieca.
Nad tą rurą i termometrem  gdzie zaznaczyłem tez "niebieskim" kólkiem jak mniemam jest odpowietrznik? Czy może podziałać cos z nim, bo tak naprawde chyba nigdy go nie tykałem.

A co do temperatury na termometrze za pompą CO, to przy każdym ustawieniu zaworu 3D temperatura nie przekracza 40 stopni.

146734811_747599562799243_8824012857303248248_n.jpg

147060057_242237644292771_517425796753489219_n.jpg

147457395_735119954045029_8710766096788612714_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z boku pompy w osi wirnika jest srebrna nakrętka  do odpowietrzania pompy , poluzuj ją tak aby z niej poleciała woda 

W sprawie rur to chyba się nie dogadaliśmy , spróbuje jeszcze raz .

Czy rury zaznaczone na niebiesko są ze sobą połączone ?  jeśli tak to gdzie idzie rura zaznaczona na końcu  strzałką 

forum2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj puknąć w ten zawór zwrotny za pompą , może on gdzieś  blokuje , ten odpowietrznik sprawdz czy naciskając poleci z niego woda , ewentualnie mozesz delikatnie go odkręcic jakby byl zepsuty .

50* na kotle węglowym to zdecydowanie za mała temperatura , jeśli masz duzy odbiór ciepła w domu i wydajne grzejniki to moze być tak ze góra bedzie ciepła a dół chłodny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ewidentnie źle ustawiony zawór, czy nikt tego nie widzi, a może ja mam coś z oczami .Kolego ustaw dźwignie zaworu w poziomie dłuższym konsem w prawo do tej odnogi, wtedy zawór jest otwarty na max. W obecnym położeniu blokuje przepływ w górę i kieruje w tą odnogę w bok czyli chyba tą rurą w dół do powrotu. Zmień położenie i daj znać czy pomogło. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już mu było pisane żeby to zrobił ,    ale autor nie wykonuje tego co sie mu radzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka postów wyzej napisałem Ci żebyś ten zawór ustawił na 0 , 3, 6  po kazdym przestawieniu odczekał 5min i sprawdził czy zmienia sie temp na tym termometrze , czy zrobiłes to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.