Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli Biopellet Pro 18kW - serwis gwarancyjny


gpiotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo, że przeczytałem wszystko co znalazłem, wypróbowałem wszystkie podpowiedzi, a efekt jest ten sam, piec wygasza się po błędzie Er02.

Na zmianę mam albo blokadę z wygaszaniem albo blokadę wyłączenie (wcześniej czyszczenie, ale wykasowane).

Co najważniejsze: próbuję ustalić na czym polega gwarancja producenta/dystrybutora - Ferroli, skoro nikogo nic nie interesuje, nie mam komu zgłosić problem??

Piec wyczyszczony, co wiązało się również z rozbiórką połowy pieca, wydmuchany przewód od presostatu do koszyczka, niby resetowany termostat, wymiana bezpieczników, zdjęte kolanko z wentylatora spalin, żeby zobaczyć co z kominem itp., zmiana różnych parametrów i efekt taki sam: błąd Er02.

Co wybrać: czekać do wiosny na serwis czy utracić "gwarancję" (przepraszam, ale co oznacza tu gwarancję?) i kombinować bez autoryzowanego serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę odkręcić presostat spalin taki latający spodek podłączony do przezroczystych wężyków. Nie rozłączać niczego tylko niech swobodnie wisi na przewodach. Sprawdzić czy błąd będzie dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystartował. Wczoraj chodził 5 godzin i padł. Później ze dwa razy był uruchamiany i po godzinie pracował. Dzisiaj nawet pelletu nie chciał wysypać. Co to opuszczenie presostatu daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku jest membrana możliwe że jest uszkodzona. To jest taki półśrodek na przetrzymanie w celu przyjazdu serwisu i wymiany. Możliwe też  że został zanieczyszczony otwór preostatu w komorze spalania. Proszę go delikatnie udrożnić nie uszkadzając wężyka który jest do niego podłączony. 

received_452998625710066.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg kominowy raczej nie, czuć cug i problem nie występowałby chyba tak w kratkę. 

Doprowadzenie powietrza do kotłowni - zastanawiałem się nad tym, bo zetki nie ma, ale ogólnie dostęp powietrza powinien być wystarczający, bo nie chodzi tylko o powietrze z zewnątrz? Myślałem czy to nie powoduje problemów z presostatem, bo ewidentnie z nim jest problem. Na razie wisi zgodnie z zaleceniami powyżej (dzięki) i nawet pracował do rana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje w kratkę bo masz różne warunki pogodowe a co z tym idzie różny ciąg w kominie. Kocioł potrzebuje duże ilości powietrza, zetka musi być obowiązkowo. Jeśli masz okno w kotłowni to uchyl je zobaczysz czy coś się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotłowni mam drzwi zewnętrzne, pod którymi jest szczelina. W większe mrozy rzeczywiście lekko uszczelniona, może to miało jakiś wpływ na cyrkulację powietrza. Poza tym drzwi do kotłowni są często uchylone lub otwarte, bo pies ma swoją miskę ;-)

Z tyłu pieca kanał doprowadzenia powietrza mocno ssie powietrze, przy rozruchu lekko nawet gwiżdże. Mimo wszystko chyba trzeba zrobić zetkę przed malowaniem elewacji na wiosnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ciągiem to też kurczę mylne. Ja w temacie kominowym prosiłem kolegów o pomoc dla znajomego który miał problem z nowym kotłem (cofka przy zachodnim wietrze). Było 2 kominiarzy którzy nie stwierdzili problemów (samo badanie pominę milczeniem), kanał ocieplony, wyciągnięty poza kalenicę, nasady H, żeberkowe, strażaki nic nie pomagało bo dom ulokowany w dole, obok ściana lasu i robiła się taka poducha co było widać gołym okiem w mroźniejsze dni. Pomógł wentylator wyciągowy i to tak ustawiony na połowę mocy. Także ten ciąg czy jest czy go nie ma to czasami jest złudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam identyczny problem z bledem er02, ale zauwazylem, ze u mnie do presostatu podlaczony jest tylko jeden wezyk (ten od komory spalania), natomiast drugi krociec od presostatu jest wolny. Zauwazylem, ze wentylator spalin ma krociec, ale zalany silikonem. Powinno tak byc? Kociol to Ferroli Biopellet Pro 12kw kupiony w marcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.