Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie grzeją całe grzejniki


KrisKros1979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem tu nowy i potrzebuje pomocy.

Nowa instalacja C.O,Piec Junkers + 5 Grzejników Purmo,Głowice termostatyczne Schlooser.

Wszystkie odpowietrzane kilkanaście razy.Począwszy od pieca jak i również zaczynając od ostatniego....

Tylko najmniejszy(50cm)grzejnik grzeje cały(przedostatni)

Reszta grzejników grzeje bardzo dobrze u góry,a dół letni.

Zawory powrotne odkręcone na Max.

Próbowałem kryzowac 1 i 2 grzejnik (na 2 i 4)w 8 stopniowej skali i bez efektu,ponadto gdy ustawiona temp na głowicy 20stopni spadła to zaczeły dudnić....

Juz nie mam pomysłu co kombinowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podstawowe, czy grzejniki utrzymują zadaną temperaturę w pomieszczeniu? Zakładam, że nie i jest w domu zimno.

Trzeba sprawdzić, czy te Schloosery pasują do zaworów. Na próbę zdemontuj głowice i zaobserwuj jak szybko rozgrzeje się grzejnik.

Nie wiem co rozumiesz przez "dudnienie", ale w przypadku odwrotnego podłączenia grzejnika (pomylone zasileni z powrotem), głowica czasami zaczyna stukać.

Kryzowanie przy 5 grzejnikach bym sobie odpuścił skoro i tak masz głowice, które powinny na bieżąco przepływy ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejnik dudni jak jest za duży przepływ, czyli za mocno ustawiona pompa w kotle, lub odwrotnie podłączone - pomylone zasilanie z powrotem

Powinno być tak jak na rys poniżej, co łatwo sprawdzić gdyż rura zasilająca grzejnik jest cieplejsza.359668262_podczeniegrzejnikw.thumb.jpg.b573d94a0987d3c6d978cb2d4bbcda6c.jpg

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzejniki podłączone prawidłowo.zasilane bocznie.jedna rura doprowadza wode do zaworów druga powrót.Mam 5 grzejników,jeden blisko pieca,potem drugi w salonie nastepnie 3 na jednym połaczeniu z pokoju do pokoju w lini prostej.

Najdziwniejsze jest to ze wsrod tych 3 w lini prostej drugi  mały grzeje cały bez wzgledu czy ustawie na 4 czy na max

Schloser jest to kompletny zestaw nie sama głowica termostatyczna.

Co do temperatury to przy temp zewnętrznych nie trudno miec w domu ok 20-22stopni.natomiast gdy np wychłodze dom i odkrece wszytskie 5 grzejnikow na 6 czyli 30stopni to jak pisąłem wczesniej grzeja od gory a dol letni a drugi grezjnik grzeje cąły.

Czyli wg Ciebie wrocic na kryzach do pozycji 8 jak były zakupione wczoraj?

Czy zawory powrotne maja byc odkrecone na max?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KrisKros1979 napisał:

nastepnie 3 na jednym połaczeniu z pokoju do pokoju w lini prostej.

Narusuj to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, KrisKros1979 napisał:

A czy grzejniki powinny wisiec w poziomie?

Tak.

Duża jest ta różnica temperatur góra dół? Delta zawsze jest. Grzejnik jest od tego, by oddawać ciepło.

Z PCV to Ci raczej nie zrobili instalacji. 

Edytowane przez kiminero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem z branży ale rury tzw plastik nie znam oznaczenia fachowego.

Grzejniki wisza pod lekkim skosem nie poziom tylko odpowietrznik ok 0,5cm niżej od poziomu.

Co do róznicy temperatur to kazdy inaczej na gorze wszystkie sa gorące a na dole albo lekko letnie albo letnie(nie mam mozliwosci podania temeratury natomiast roznica bardzo duża ok 80% na dotyk.

Rozumiem,że grzejniki mają oddawac  ciepło i ze wyznacznikiem jest temperatura pomieszczenia,bo o to chodzi ale dziwne ze jeden jest cały gorący,a inne nie.

I gdybym np ustawił głowice na 4 czyli 24stopnie a w domu było np 22 to rozumiem ze grzeja lekko by dogrzac do 24.

Natomiast czy jesli mam 19 stopni w domu i odpalam grzejniki na 6 czyli 30 stopni to nie powinny całe grzac na maxa??

Piec ustawiony na 65stopni,cisnienie wody prawie 2 Bary.

 

Czy ktoś moze pokierowac od czego zaczac?

Dodam jeszcze ze mimo braku mrozów rachunek za gaz 500zł za miesiąc tylko ogrzewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te grzejniki to z rozdzielacza podpięte, czy trójnikowo?

Masz możliwość ręcznego sterowania wydajnością pompy? Co to za kocioł dokładnie?

 

Edit:

Sorry, schemat pokazuje, że masz układ trójnikowy. Jaka rura odchodzi od kotła? Powinieneś mieć nadruk na rurze.

Edytowane przez kiminero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie,

Zakupiłem Sterownik Radiowy Salus.

Chciałbym go podłączyć i teraz jedna kwestia:

jak ustawić głowice termostatyczną bo sterownik ustawie np na 20stopni.

Głowica ma skale do 6 tj 30stopni/5 28stopni/4 24stopnie/3/20stopni....

jak sprawdzić ten bieg??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://ogrzewanie-domu.pl/pl/p/file/868cb3de99e73c287a7d377bf1a27074/Instrukcja_montazu_Cerapur_Midi.pdf

Str. 6., rys.3., poz. 12.

 

W pomieszczeniu, w którym jest termostat ścienny należy zdjąć głowice termostatyczną z grzejnika lub odkręcić ma max, ale jak ktoś ją nieświadomie przykręci, to termostat zgłupieje.

Edytowane przez kiminero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw pompę na nr 2. Teraz zdaje się masz na sztywno bieg III, czyli max tej pompy. Chodzi o to, że dla grzejników z głowicami nie stosuje się charakterystyki stałoobrotowej, bo generuje hałas (szum) przy zamykających się głowicach.  Dla 5 grzejników to bieg 1. powinien wystarczyć, ale piszesz coś odwrotnego. 

Kryzy zostaw na max, zawory powrotu na max. Zdejmij głowice i pozwól grzejnikom popracować pół godziny. Wtedy sprawdź różnice temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być jedna.

Pisałem w poście #15, że w jednym pomieszczeniu może być tylko jedno urządzenie nadzorujące pracę grzejnika, dlatego zaleca się demontaż głowicy tam, gdzie wisi termostat pokojowy. Miejsce tego Salusa musi być "reprezentatywne" dla większości domu, bo jak powiesisz go w salonie to salon będzie decydował kiedy wyłączyć ogrzewanie niezależnie, czy w pokojach jest ciepło. Jak to wersja radiowa, to możesz spokojnie eksperymentować z wyborem takiego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.