Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Panel pokojowy czy warto


krystian91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam kocioł na ekogroszek Migomax 12kw. Do kotła otrzymałem panel pokojowy T1000. Od października palę w piecu na zasadzie grawitacyjnie góra przy wyłączonej pompie przy grzejnikach glowiczki termostatyczne. A wieczorem odkręcam na dół na godzinkę czy dwie włączam pompę piec działa na 100 %. I kończę grzanie. 

Teraz moje pytanie. Czy jeśli na dole uruchomię panel pokojowy to czy nie zasyfie pieca? Myślę że przy takiej pogodzie jak teraz bedzie działał na max 20%. 

Dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten panel pokojowy wykorzystaj tylko do podgladu pracy kotła i/lub instalacji. Do niczego innego sie nie nadaje.

Jesli masz odbior ciepla w budynku na poziomie 30% lub wiecej mocy nominalnej kotla to wykorzystaj to zalacz PID i nie baw sie w "reczne sterowanie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle mnie zrozumiałeś (ja zle napisałem) 

Mam na myśli zebys go wykorzystal do podgladu pracy kotla. Jesli chcesz nim zalaczac/wylaczac pompe w funkcji termostatu - histerezy to ok. Ja tego sposobu prowadzenia instalacji nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączanie i wyłączanie pompy to poroniony pomysł,nic nie zaoszczędzisz.Dom ma swoje zapotrzebowanie.Włącz PID , temperaturę w domu regulują ci głowice.Najlepiej jak dom jest grzany stale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie tak myślałem zrobić. 

 

1 minutę temu, szelest napisał:

Włączanie i wyłączanie pompy to poroniony pomysł,nic nie zaoszczędzisz.Dom ma swoje zapotrzebowanie.Włącz PID , temperaturę w domu regulują ci głowice.Nojlepiej jak don jest grzany stale. 

Na dole nie posiadam głowic. Ale moge oczywiście zamontować tylko jak wtedy ustawic załączanie pompy? Przeciez nie bedzie hulać cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli załoźysz wszędzie głowice, to w czym będzie przeszkadzać ciągła praca pompy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbadziej. A właściwie nieodzowne. Stała praca pompy to równomierna praca układu kocioł - obieg CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, krystian91 napisał:

To w takim razie tak zrobię w lecie.

Witam kolegę.

Sorki ale nawet moje wnuki wiedzą co zrobić w lecie...wygasić kocioł i pompy wyłączyć i pojechać na wakacje... wtedy przecież ogrzewanie Tobie nie potrzebne....

23 minuty temu, krystian91 napisał:

A co odnośnie pytania o pracę kotła na niskiej wartości? Czy to w czymś przeszkadza? 

A czy jadąc samochodem wciskasz zawsze gaz do dechy, czy lekko naciskasz pedał gazu???? co się wtedy dzieje??? dużo pali paliwa??? czy dużo dymu z tyłu auta???

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt. Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, YaroXylen napisał:

Witam kolegę.

Sorki ale nawet moje wnuki wiedzą co zrobić w lecie...wygasić kocioł i pompy wyłączyć i pojechać na wakacje... wtedy przecież ogrzewanie Tobie nie potrzebne....

 

A czy jadąc samochodem wciskasz zawsze gaz do dechy, czy lekko naciskasz pedał gazu???? co się wtedy dzieje??? dużo pali paliwa??? czy dużo dymu z tyłu auta???

 

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt. Yaro

 

A co ma moja odpowiedź do Twojej? Napisałem że w lecie przerobie instalacje założę głowiczki. Kotła nie bede wygaszał bo będzie mi ogrzewał CWU.

 

W żadnym poście nie napisałem o ilości zużycia węgla. Chodziło mi o kocioł i pracę poniżej 30% nie o ilość spalanego opału. 

 

Również pozdrawiam i wesołych ;) 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kociołek działa w zakresie 10%-60%.  Nic złego się nie dzieje.  Również posiadam termostaty, i pompa jest włączona stale. 

Na tę chwilę mam jakąś chińską energooszczędną, i pracuje w zakresie od 6 do 9 watt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.