Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Panel pokojowy


RemWarlubie1

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, RemWarlubie1 napisał:

Na stronach producenta nie znalazłem sensownego info co nam daje zastosowanie panelu pokojowego w kotle na pellet

Jaki producent, jaki kocioł, jaki panel?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma związku z Twoim wcześniejszym pytaniem. Nie wiem co chcesz osiągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat pokojowy ma większe możliwości jak termostat grzejnika i nigdzie nie jest powiedziane że on tylko może sterować kotłem . Możliwości jest wiele w zależności od rodzaju programatora może sterować konkretnymi strefami w budynku poprzez sterowanie obwodami grzewczymi ( sterowanie pompami ) może pośrednio sterować zaworami mieszającymi i dobierać temperaturę zasilania w zależności od pory dnia ( temperatura komfortowa czy ekonomiczna ) czy temperatury na zewnątrz ( dodatkowe wyposażenie ) Wszystko to ma wpływ na moc z jaką kocioł peletowy , elektryczny , gazowy czy nawet na węgiel czy drewno  z buforem czy podajnikiem  pracuje a za tym idzie zużycie paliwa co przekłada się na koszty ogrzewania .

Osobiście używam programatora pokojowego w dużym domu o kilkunastu pomieszczeniach z termostatami ale jeden pokój mam z otwartym termostatem grzejnikowym ( warunek to dobrze dobrana moc grzejnika do zapotrzebowania pomieszczenia) w którym jest właśnie programator pokojowy sterujący pracą kotła na zasadzie on/off i kocioł pracuje tylko w zakresie histerezy temperatur panelu  z uwzględnieniem obniżenia temperatur wtedy gdy komfort w domu nie jest potrzebny a wystarczy niższa temperatura ( noc lub jak nikogo nie ma w domu ) i nie wyobrażam sobie biegać po wszystkich grzejnikach i przestawiać termostaty na noc czy jak wychodzę z domu na dłużej . 

 Na kotle doskonale widać jak moc pracy spada w miarę nagrzewania sie kolejnych pomieszczeń i wzrostu temperatury na kotle aż do wyłączenia po nagrzaniu się pomieszczenia z panelem pokojowym . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.