Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niestabilna praca kotła 15kw ekogroszek defro


ragnar88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Próbowałem już chyba wszystkich ustawień na tryb pracy i nadzoru i mam bardzo niestabilną pracę tzn tem zadana 60 stopni i skacze od 50 do 73 nawet. Nie potrafię sobie już z tym poradzić. Próbowałem zmniejszać moc kotła - też nic nie dało. Prosiłbym o pomoc w tym temacie. Obecnie pracuje w PID. Poniżej moje nastawy:

TRYB PRACY

min praca podajnika 1s

max praca podajnika 9s

min przerwa podajnika 30s

max przerwa podajnika 200s

min wentylator roboczy 10s

max wentylator roboczy 70

min obroty 75

max obroty 400

TRYB NADZORU

czas podawania 3s

przerwa podawania 10min

czas pracy wentylatora 7s

czas przerwy wentylatora 5min

siła nadmuchu 35bieg

 

MOC KOTŁA obecnie 80%

Poniżej wykres temp :

image.thumb.png.aca7caff4b60c0d3f12267ef1da4ee5e.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia gdzie szukać histerezy, nie znam sterownika. ale w każdym gdzieś tam powinna być.

Ale jeśli masz termostat pokojowy to wg mnie należy się  pogodzić z większymi wahaniami temperatury bo po prostu tak to działa. Gdy termostat pokojowy stwierdzi że jest ciepło i nie trzeba grzać to kocioł przejdzie w podtrzymanie a jeśli jest rozgrzany to jeszcze przekroczy temperaturę zadaną z rozpędu. A po jakimś czasie przerwy, gdy temp w domu spadnie to termostat załączy grzanie, uruchomi się pompa CO i wystudzona woda z kaloryferów zostanie wpompowana do pieca. No i nie ma innej opcji, temperatura spadnie zanim kocioł zdąży wodę znów podgrzać. 
Ale jeśli w domu masz ciepło i wszystko działa ok to wahaniami temperatury bym się w ogóle nie przejmował.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ragnar88 napisał:

Nie potrafię sobie już z tym poradzić.

Witam.

Kolego. Pozkazałeś wykres gdzie kocioł ładnie moduluje głównie miedzy 50%a 70%, do tego wykres obejmuje 36 godzin pracy!!!

Rozciągnij wykres np.2 godzinny i obejrzyj. W/g mnie szukasz dziury w całym. Masz do tego termostat pokojowy to i tak b.ładnie to wygląda.

Jeśli w kotle się wszystko spala i jest czysto to bardzo nie ingeruj w jego pracę,

Pozdrawiam. Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie pompa kotlowa na powrocie z 4d do kotla,problem jest w tym.Wode w malym obiegu nie obiega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie juz spokój z tymi pompami, przecież nic złego się nie dzieje w jego instalacji. Odkąd pojawiły sie wykresy to wszyscy usiłują na siłę prostować, nawet jak to nie ma specjalnie sensu. Elektrokardiogram też ma być płaski? Kolega YaroXylen dobrze to wyjaśnił - z termostatem pokojowym tak to wlaśnie działa i nie ma tam nic zepsutego.

Edytowane przez nightwatch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.