Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z podawaniem.


Quavosh

Rekomendowane odpowiedzi

A te filtry przy pompach to są dobrze zamontowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to sam go posiadam i radze sobie z nim bardzo dobrze :)

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha , dobre tego to nie słyszałem:)

Pisząc o zaworze 4d, piszesz zarazem o pompie kotłowej i silowniku do zaworu. O tym też trzeba wspomnieć. 

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba o tym pisać że samo 4d to za mało, bo zaraz takiemu klientowi przyjdzie majster zrobić "poprawkę" i założy 4d, ustawi na 5 (bo wtedy wg majstrów jest optymalne ustawienie) i pójdzie. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Obecnie pompa kotłowa za zaw 4-D + sam zawór 1" jest forumowym, ale nie tylko na tym forum standardem.

Jeszcze 4-5 lat wstecz obowiązkowy obieg kotła i 4-D wyglądał tak że wstawiało się zawór 4-D + rury o takich samych średnicach co wyjścia z kotła, nawet w instrukcjach producenci kotłów tak podawali.

Moim zdaniem obecne rozwiązanie jest sumarycznie tańsze i prostsze w realizacji, niż obieg grawitacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie 4d nie przekonuje - on ALBO pilnuje temp na instalacje ALBO chroni powrót. Zawsze albo to albo to, a nie to i to

nie lepiej 3d z siłownikiem pod sterownikiem kotła na wyjściu na instalację i drugi 3d termostatyczny np CTV312 do ochrony powrotu

 

drożej ale lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z rok i trzeba będzie webasto montować, by wstępnie ogrzać kocioł przed zapłonem pelletu. A i tak wszystkie kilku(nasto)letnie kotły idą  na złom nie z powodu temperatury powrotu, ale uchwał smogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sambor napisał:

4-D nadaje się, tylko trzeba wiedzieć jak podłączyć i jak używać, więc nie wpuszczaj innych w maliny, jak sam nie wiesz co z nim zrobić.

Oczywiście że taki zawór może być do peleciaka, tylko po co? Jak ktoś sobie taki zawór zamontuje to musi z tym żyć.

 

Ale można to lepiej zrobić np tak:

24 minuty temu, KarolBl napisał:

mnie 4d nie przekonuje - on ALBO pilnuje temp na instalacje ALBO chroni powrót. Zawsze albo to albo to, a nie to i to

nie lepiej 3d z siłownikiem pod sterownikiem kotła na wyjściu na instalację i drugi 3d termostatyczny np CTV312 do ochrony powrotu

 

 

Edytowane przez jameess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



...
Jeszcze 4-5 lat wstecz obowiązkowy obieg kotła i 4-D wyglądał tak że wstawiało się zawór 4-D + rury o takich samych średnicach co wyjścia z kotła...


Dokładnie tak mam zrobione, ale nie jest to ideał. Będzie pompa na powrocie. Zdjęcie w trakcie montażu, grudzień 2016.DSC01804.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet jako paliwo ma delikatniejsze warunki pracy,  a montaż pompy na powrocie z 4-D pozwala na szerszy zakres temp na wyjściu oraz zapewnienie lepszych warunków spalania tego paliwa.

Widzę na fot, że u kolegi @papen76prosiłaby się dobra izolacja na tych gołych rurach za kotłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja nad tym czy 3d czy 4d a może sprzęgło do pelletu to moim zdaniem taki sam dylemat jak temperatura startu pomp przy peleciaku dlaczego ustawiamy ja tak wysoko. Bynajmniej większość ustawia ? 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Widzę na fot, że u kolegi [mention=71795]papen76[/mention]prosiłaby się dobra izolacja na tych gołych rurach za kotłem.


To zdjęcie z montażu w grudniu 2016 :) Gole rury w celach poglądowych
Teraz jest lepiej. I w kotłowni i z rurami.
PS. Podwójna otulina na zasilaniu i powrocie to wciąż za mało. Przy 65-70 czuć ciepelko. 51fdccc26171a0a2092100639fb5f471.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, papen76 napisał:

Dokładnie tak mam zrobione

No nie do końca, długość rur i ilość kształtek też ma znaczenie. Ja mam połaczone najkrótszą drogą na 6/4 i 55C na powrocie mam. Otulinę machnąłem o grubości ścianki 38 mm i zrobiło sie na tyle zimno, że koty przeniosły się do sąsiadów.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że rury i zawór mają taką średnicę, jak wyjście z kotła. Czeka mnie jeszcze wiele poprawek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, tam zamurowali Niemca, bo dom w byłych Prusach Wschodnich stoi To jest radosna twórczość poprzedniego właściciela. Rozkuł komin i podpiął dwa kanały do palenia miałem. No stąd ten "adapter".
A instalatorowi było tak łatwiej zostawić... Dobrze wiedział, ile pelet potrzebuje ciągu. Ech. Więcej mam takich kwiatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zrobiła komora rozprężna, która wychładza spaliny. W sumie we Wrocławiu też mogę mieć jakiegoś Niemca zamurowanego, bo dom 2 wojny pamięta :-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.