Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z podawaniem.


Quavosh

Rekomendowane odpowiedzi

Piec i podajnik Konstal a sterownik Pele Bord 760.

Wczoraj wieczorem schodzę do piwnicy gdzie mam piec i czuje od razu taki dziwny zapach. Otwieram drzwiczki od pieca a tam góra takiego czarnego nie przepalonego pelletu i chmara dymu. Wybrałem to i rozpaliłem go spowrotem, dzisiaj rano czuje zimno w domu więc schodze zobaczyć na dół. A tam jeszcze więcej tego nie przepalonego pelletu i do tego cały piec wydaje się zasmolony pełno smoły na ściankach itp.

Wybrałem to poraz kolejny i włączyłem rozpalanie aby zobaczyć co się dzieje. Gdy już doszło do rozpalenia to co chwile podawało pallet z podajnika i chyba stąd biorą się te nieprzepalone do końca kawałki i pełno smoły. Jestem kompletnie zielony w tych sprawach i nie mogę znaleźć żadnego serwisu który mógłby pomóc czy coś podobnego. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te objawy to brak powietrza. Masz zetke w kotłowni? Sprawdz drożność kanałów kotła, drożność komina, daj zdjęcia tego co się dzieje w kotle, zdjęcia instalacji itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wydać na zdjęciach jak wszystko jest w smole

20201213_113123.jpg

20201213_113133.jpg

20201213_113141.jpg

20201213_113147.jpg

Przywróciłem ustawienia fabryczne. Włączyłem go i gdy się rozpaliło to dalej co kilka sekund podaje pellet...

A przez jakieś 2tyg wszystko było okej

W palniku w którym zbiera się pellet jest jest pełno pelletu który się jeszcze nie wypalił i co chwile podaje kolejny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Cię chudy bocian. To że pellet podaje to ma podawać, zwłaszcza podczas startu kotła. Tu masz ewidentny problem z tym co pisałem wyżej. Brak powietrza do spalania lub brak ciągu kominowego.

Masz wentylację nawiewno/wywiewną w kotłowni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz moc kotła i wyłącz to podtrzymanie czy nadzór nie pamiętam jak to się tu nazywa. Trzeba by kontrolnie podnieść powietrze załóżmy o 10 % i sprawdzić za kilka godzin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyć mocy kotła to niech on narazie nie próbuje. Mamy winowajcę, źle ustawiona ządaną kotła i brak ochrony powrotu. 

 

@Quavosh masz instrukcję od kotła? Co tam jest napisane o temperaturach, wystarczy poczytać i nie zrobił byś tego błędu. Ządaną na kotle musisz podnieść do przynajmniej 65*, ale ja nie wiem jak ten syf teraz doczyscisz.

No przez 2 tygodnie nie było ok, tylko to się wszystko powoli zbierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty możesz przeczytać to co do Ciebie piszemy? Weź do ręki instrukcję, zmień temperaturę na przynajmniej 65* a to że masz za gorąco to wołaj hydraulika na poprawę roboty bo ja schrzanil, nie masz regulacji temperatury na dom. Jeśli tego nie poprawisz to kotła nie ogarniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz żadnych termostatów na grzejnikach, podnieś temp cwu żeby trochę mocy odebrać od kotła żeby został prawidłowo wygrzany. Jak nie założysz zaworu 4d to niestety ale ten kocioł zostanie cały zaklejony plus komin do wymiany  jak to tak zostawisz. Hydraulik nie powiedział, nie przewidział że to się tak skończy jak nie będzie zaworu  4d zwłaszcza w piecu na pellet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odczucie że wentylator od nadmuchu szlak trafił po pacz na płomień jakby wentylator nie dmuchał wcale

ogień z palnika powinien sięgać przeciwległej ściany kotła jak się nie dymi to komin na bank drożny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kocioł i kanały do czyszczenia, bo może się dymić, ale po otwarciu dzrzwiczek dym nie powinien wydostawać się do kotłowni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, TOMEK12345 napisał:

Jak nie założysz zaworu 4d to niestety ale ten kocioł zostanie cały zaklejony plus komin do wymiany  jak to tak zostawisz. Hydraulik nie powiedział, nie przewidział że to się tak skończy jak nie będzie zaworu  4d zwłaszcza w piecu na pellet. 

Przestań pisać idiotyzmy albo się doucz!!!

Komin przy pelecie i tak pocieknie ;)

Zawór 4 drogowy wg ciebie zastąpi wkład kominowy? po co w peleciaku zawór 4 drogowy? w jakim celu?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, jameess napisał:

Zawór 4 drogowy wg ciebie zastąpi wkład kominowy? po co w peleciaku zawór 4 drogowy? w jakim celu?

Zawór 4d do wysterowania temperatury na dom by nie było za ciepło i dogrzać powrót plus stabilniejsza praca kotła. kocioł się smołuje gdyż jest niewygrzany prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.