Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Robson24 napisał:

Miałem na mysli kolegi dziali który omija modulacją100%mocy 

Super macie ja tez chce dzwignac tm kotła pracy ,ale narazie działam by sobie przechodził z 50% na częste 30%

Bo narazie mam najwiecej pracy na 50%

Przy h2-14 h1-11 h15

To podnies h2 i h1, uzyskasz większa bezwładność palnika, nie lekaj się  wysokiej temp pracy. Sprzęt ma mało wody w sobie, lubi wysoką temp. Ja nie słucham opinii, że bez potrzeby grzeje się wodę w kotle. Zawsze możesz zrobić eksperyment. Podnieś temp pracy, tylko nie na chwilkę, i posłuchaj jakie dźwięki z palnika odchodzą. Nawet przy większych przerwach słychać, że się pali. Jest leprzy przepływ powietrza przez kocioł. Spalinami przestałem się przejmować, tlenem także, ważne, żeby nie był niższy niż zadana i przesadnie wysoki, tak ponad 16%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, możesz h2 zostawić. Ale h1 dał bym niżej, 7-8 na początek. Woda będzie cieplejsza, będzie miała większą bezwładność przy mieszaniu się z chłodniejsza z powrotu, a palnik też powinien podgonic wyżej. Tylko nie zrazaj się na początku, na pewno nie pojwCi więcej paliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zima u mnie pełną parą. w dzień -3 w nocy do -10. piec sf 22kw z sprzęgłem 280m2 całość grzejniki + 400 l CWU dziennie . Jakie proponujecie ustawienia bo na chwilę obecną spalanie powyżej 35 kg na dzień. Już sam nie wiem jak go ustawić czy pogodówka czy na sztywno czy w harmonogramie. Jakieś sugestie. Na chwilę obecną mam mniej więcej tak:

100%: 4/6 60%

50%: 4/16 45%

30%: 4/42   30%

Sonda ustawiona na 22%,

piec 75 hist pieca 15, H.1=7 H.2=10,

Mieszacz 45 z obniżeniem 4,

pracuje wg harmonogramu od 16:00-22:00 i 4:00-10:00 22 stopnie w pozostałym czasie 21,5 ,

CWU 55 i obniżenie w nocy 5.

blokady od termostatu wyłączone piec chodzi 24/h z czyszczeniem co 6h

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @pawellll jakiś czas temu opisał, jak powinna wyglądać praca, modulacja i zależność między zapotrzebowaniem na energię cieplną budynku, a praca na poszczególnych mocach. Zobaczcie jaką trzyma temp pracy także on. 

Jeśli nowi użytkownicy zrozumieją, że nie warto i nie ma takiej potrzeby walczyć na siłę z tym, aby kocioł pracował głównie na 30% w każdych warunkach, to będzie im się żyło lepiej:).  U jednych będzie pracował dłużej u innych częściej będzie modułowal. To wszystko zależy od charakterystyki budynku, instalacji. Ta walka jest przegrana. Można oczywiście np zadać do mocy 30% ustawienia z mocy 50% i będzie wtedy pykal na 30%, poprawi nam to liczniki, tylko czy warto? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomekkalata1986 napisał:

Witam

Zima u mnie pełną parą. w dzień -3 w nocy do -10. piec sf 22kw z sprzęgłem 280m2 całość grzejniki + 400 l CWU dziennie . Jakie proponujecie ustawienia bo na chwilę obecną spalanie powyżej 35 kg na dzień. Już sam nie wiem jak go ustawić czy pogodówka czy na sztywno czy w harmonogramie. Jakieś sugestie. Na chwilę obecną mam mniej więcej tak:

100%: 4/6 60%

50%: 4/16 45%

30%: 4/42   30%

Sonda ustawiona na 22%,

piec 75 hist pieca 15, H.1=7 H.2=10,

Mieszacz 45 z obniżeniem 4,

pracuje wg harmonogramu od 16:00-22:00 i 4:00-10:00 22 stopnie w pozostałym czasie 21,5 ,

CWU 55 i obniżenie w nocy 5.

blokady od termostatu wyłączone piec chodzi 24/h z czyszczeniem co 6h

 

Mi przy takich warunkachch palił ok 25-28kg/doba, a budynek mniejszy, kocioł i cwu. Zastanów się nad wyrównaniem temp, bez obnizeń w harmonogramie. Może Twój budynek nie lubi obnizeń, za dużo trzeba gonić temp obniżoną. Jak za gorąco, to ustaw 21,8, a jak nie, to ciągle, ale jedna temp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Giz napisał:

Kolega @pawellll jakiś czas temu opisał, jak powinna wyglądać praca, modulacja i zależność między zapotrzebowaniem na energię cieplną budynku, a praca na poszczególnych mocach. Zobaczcie jaką trzyma temp pracy także on. 

Jeśli nowi użytkownicy zrozumieją, że nie warto i nie ma takiej potrzeby walczyć na siłę z tym, aby kocioł pracował głównie na 30% w każdych warunkach, to będzie im się żyło lepiej:).  U jednych będzie pracował dłużej u innych częściej będzie modułowal. To wszystko zależy od charakterystyki budynku, instalacji. Ta walka jest przegrana. Można oczywiście np zadać do mocy 30% ustawienia z mocy 50% i będzie wtedy pykal na 30%, poprawi nam to liczniki, tylko czy warto? 

Rozumiem ta tylko dązę by według licznika z przewagą był na 30% 

A jak narazie mam dosyć więcej godz na 50%i i wiadomo coza tym idzie wieksze spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ale wiedz, że taka praca może być uzależniona od wielu czynników. Dużo daje regulacja instalacji. Odpowiednie ustawienie przepływów, kryzowanie w grzejnikach. Daj też podgrzać wodę dłuższy czas. U Ciebie za krótki może być czas pracy na 50%. Nią zdąży jeszcze podgrzać całego zładu, a już przechodzi na30%, a tutaj nie da rady w tych warunkach. Bo chyba w tej chwili moc jest potrzebna większą niż przy sf15, 4,5kw. Zobaczysz, że jak dłuzej podgrzeje na 50%, to i dłużej popracuje na 30%. To wszystko się zbilansune. Jak masz 26s przerwę na 50%,to nie jest tragicznie, jest naprawdę duża. Mi serwisant ustawil przy rozruchu 32s na 30%, 16s na 50/Tutaj dopiero była jazda. Wykorzystaj prawa fizyki, w tym układzie bezwładność palnika i zładu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bisiasty napisał:

Mam podobny metraż, można wiedzieć jakie spalanie po zimie?

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka
 

Sprawdziłem, od 01.09.18 do 30.04.19, spalone 269 worków, tj 4035kg.

I w tamtym roku od 01.09 do 30.11 z cwu, z przerwami w we wrześniu wyszło 71 worków, a w tym roku od 29.06 do 30.11 z ciągłym grzaniem cwu wyszło 72 worki. 

Edytowane przez Giz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giz sprawdzałeś teraz u siebie czy ten alarm niskiego paliwaCi się włączy na panelu w pokoju bo jeszcze kazali mi czekać na odpowiedź bo nie wiedzą co jest grane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie sprawdziłem, miałem sporo spraw na głowie. Ale chodzi Ci o alarm dźwiękowy? Wydaje mi się, że chyba jest, na pewno o całkowitym braku. Sprawdź w ustawieniach na ecosterze w ikonce dźwięk. Tam jest włącz i wyłącz i to dotyczy alarmów. Może masz wyłączony dźwięk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko mam włączone poczekam co mi powiedzą te 94%to ustawiłem na próbę w ustawieniach alarmowych i sam widzisz że nic nie pokazuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, od 01.09.18 do 30.04.19, spalone 269 worków, tj 4035kg.
I w tamtym roku od 01.09 do 30.11 z cwu, z przerwami w we wrześniu wyszło 71 worków, a w tym roku od 29.06 do 30.11 z ciągłym grzaniem cwu wyszło 72 worki. 
Dzięki za dane. Zobaczymy po zimie jak bedzie u mnie. Ale jak bedzie około 5-5,5 tony to będę zadowolony!

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.