Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie pieca defro gamma


ivka

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma uniwersalnych nastaw. Zmieniasz coś dopiero jak widzisz że jest coś nie tak. Temperatury zalecane kotła masz w instrukcji i tego się trzymaj. Poza tym jakiś temat jak dobrze pamiętam o Gamie jest, poszukaj sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czego autor oczekuje. Jaka instalacja.... czy instalator ustawił podstawowe nastawy. I tak jak pisze @eliks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Vkng napisał:

nie wchodzi w tryb podtrzymania

Bo takiego trybu ten kocioł niema.

8 godzin temu, Vkng napisał:

mimo nastawionej temperatury kotła 71° dochodzi do 83

Kocioł to nie włącznik światła że robisz pstryk i staje się jasność lub ciemność. Tu jak kocioł jest rozpędzony i nagrzany to po wyłączeniu temperatura jeszcze przez pewien czas będzie rosła jeśli brakuje odbioru energii. Może jeszcze dodatkowo pokojówką wyłącza pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równoległe - wszystkie pompy idą non stop, priorytet bojlera - właczenie grzania bojlera wyłacza resztę pomp, lato - idzie tylko pompa bojlera, ogrzewanie domu - ida tylko pompy co, cwu stoi bez względu na temperaturę w bojlerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa tak że pomp CO i pompa CWU może pracować razem tzn grzeje się obieg grzewczy oraz CWU jednoczesnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie zakupiłem regulator pokojowy st292v3 i teraz pytanie jak to podłączyć zarówno do pieca i regulatora od tyłu w regulatorze mam 3 wejścia NO/COM/NC a w piecu konkretniej w rozdzielni całej jest wyjście reg. Pokojowy wyjścia L/N jak to że sobą połączyć żeby działało oraz jak to ustawić w sterowniku w piecu, jestem kompletnym laikiem w tym temacie 

Edit:wyczytałem że ten regulator jest kompatybilny

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku kotła jest to bez znaczenia, tylko w pokojówce NO i COM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia pokojówki masz w swych miejscach. Menu ustawienia pokojówka i tam tylko aktywujesz pokojówkę nie włączaj wyłączania pomp od pokojówki ani obniżenia kotła..

Drugie miejsce to ustawienia zaworu i tam wybierasz też standard i ustawiasz tylko obniżenie pokojówki np 2-3 stopnie. Pompa ma pracować cały czas bez pokojówki.

Od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokojówka dwustanowa to tylko urządzenie dające sygnał w momencie do ogrzania pomieszczenia do temperatury zadanej aby działało to poprawnie należy odpowiednio ustawić krzywą grzewczą oraz obniżenia temperatury zadanej zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.