Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Do Sprawdzenia I Oceny.


wojtekryba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o sprawdzenie i porady instalacji w moim domku, wydaje mi się, że jest błąd (śledząc wasze rady tak mi się zdaje), ale nie znam się na tym. Dodam, że wszystko działa, woda ciepła jest i grzejniki wszystkie też ciepłe, ale zawór chyba nie spełnia swojego zadania, to tylko moje przypuszczenia. Na górze jest 6 grzejników a na strychu naczynie. A i ten zawór mi nie daje spokoju, gdyż jest w instrukcji jest, że z kotła powinien być półkole a u mnie zamontowali z kotła na kwadraciku. Jeśli trzeba mogę zamieścić więcej zdjęć.

Z góry dziękuję.

post-8788-1252697121_thumb.jpg

post-8788-1252697633_thumb.jpg

post-8788-1252697703_thumb.jpg

post-8788-1252697910_thumb.jpg

post-8788-1252697947_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie jest źle podłączony zawór ponieważ nie jest potrzebne obejście z wyjścia z pieca na zasilanie grzejników gdyż w takim przypadku ten zawór nie spełniea swojej roli, twój fachowiec nie wiedział jaka jest zasada działania tego zaworu, traeba zlikwidować to obejście i będzie ok, wtedy będziesz mógł regulowqać i temperaturę na grzejniki oraz temperature powrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa CO powinna być za zaworem 4-d na zasilaniu co. Poza tym jeśli się nie mylę to powrót bojlera masz podłączony do powrotu CO za zaworem 4-d a powinien być do powrotu pieca. Odpowietrzenie zasilania bojlera też cokolwiek wątpliwe powinno być w najwyższym punkcie- na prostej za zaworem zwrotnym. To obejście zaw. 4-d trzeba zlikwidować a jeżeli instalacja może pracować grawitacyjnie to z wyjścia pieca zawór różnicowy ( ułatwi też odpowietrzanie pieca ) na zasilanie CO ( za pompą ) a powrót CO przez zawór zwrotny klapkowy ( montować poziomo ) do powrotu pica - można tu wykorzystać cześć obecnego podłączenia powrotu bojlera. Jeśli nie może- co byłoby niewskazane to na wyjściu pieca zamiast kolanka trójnik z odpowietrznikiem. Czy instalacja jest otwarta czy zamknięta bo widzę zawór schładzający to mam wątpliwość jeżeli otwarta to byłoby najlepiej naczynie wzbiorcze podłączyć osobną rurą ( fi wew. nim. 25 mm ) bezpośrednio do wyjścia pieca. Tyle na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wyjście schładzania lepiej poprowadzić pod górę do kanalizy. Po pewnym czasie woda w CO stabilizuje się chemicznie i mechanicznie ( kamień i inne "sprawy" ) i dopuszczanie świeżej raczej nie działa na korzyść. To nie powietrze lepiej nie przesadzać ze świeżością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie zapewnij osobną rurę do zbiornika przelewowego i pozbądź się połączenia między lewą a górną odnogą zaworu , jeśli nie bierzesz tej opcji pod uwagę to proponuję zawór termostatyczny na 95C na tej odnodze (koledzy podpowiedzą czy coś takiego jest do kupienia) , możesz też dokupić siłownik do zaworu 4D ze sterownikiem który w razie przekroczenia temp otworzy zawór , chyba że ufasz tej wężownicy schładzającej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Już trochę przerobiłem ten schemat. Jeszcze walczę, żeby go zrobić ładnie w paint'cie.

 

A co z samym podłączeniem zaworu 4 drogowego, czy ma znaczenie, że tam gdzie powinno być wejście z kotła zamontowali zasilanie na grzejniki itd.

 

No i jeszcze nie dodałem osobnej rury do naczynia.

post-8788-1253281563_thumb.jpg

post-8788-1253281664_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru uwagach yozik'a i guitar'a ( podziękowania dla Was) mam coś takiego. Podkreślam, że nie mam pojęcia o instalacjach i proszę o wyrozumiałość i dobre rady.

 

Z wężownicy bezp szło do obiegu, ale teraz poprawiłem i dałem na górę do kanalizacji, gdyż w piwnicy nie ma. a może dodać zawór różnicowy, tylko czy ma to sens i gdzie go dać??

 

Co jeszcze nie tak???

INSTALACJA_2.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.