Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocena Instalacji C.o Plus Zawór 3Drożny


miro30

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

zrobiło sie trochę cieplej także wymieniłem bojler,poprawiłem powrót werandy i w większości grzejników zamontowałem zawory termostatyczne danfossy RA-N z głowicą clic,mam pytanie odnośnie tzw kryzy na zaworze,chodzi mi o te oznaczenia 1-7 N, te N wiem co oznacza ,jedynie mam dylemat do tych cyfr,czy 1 to jest minimum czy maksimum ustawienie kryzy,na jednym forum piszą 1min 7 maks,a znowu na innym odwrotnie 7min 1 maks,w instrukcji i na stronie danfossa zaworu też nie ma tego wyjaśnienia.

 

także mam pytanie takie z ciekawośći jak zaczynam kręcić tą kryzą np. o 360 stopni,czy tym obrotem wracam do tej samej nastawy kryzy,czy tam w środku coś się odkręca itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

N to neutral czyli najmniejsze tłumienie przepływu. Kryza obraca się o 360 stopni. U mnie na 1 był najmniejszy przepływ i wzrastał po przestawieniu na kolejne pozycje tylko już nie pamiętam jakie mam wkładki w grzejnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam.

mam do was pytanie dotyczące czujki która jest włożona w bojler(kapilare),ostatnie dni sterownik dziwnie mi odczytuje temperature c.w.u ,po załączeniu sterownika przez 1sek odczytuje prawidłowo a potem temperatura leci w dół do np. 25stopni i przez 15min stopniowo stopień po stopniu wraca do prawidłowego odczytu,czy to normalne zjawisko?czy czujka po włączeniu sterownika nie powinna od razu pokazywać temperature jaka jest w bojlerze,dla ciekawości zamontowałem inną i to samo

 

obecnie pale na ruszcie awaryjnym tylko na bojler bo zostało mi sporo drzewa,bojler posiada wbudowany termometr także wiem jaka jest temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.