Skocz do zawartości

wojtekryba

Forumowicz
  • Postów

    20
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wojtekryba

  1. No wreszcie coś wiadomo z tym frezowaniem komina u mnie, firma ma być pod koniec sierpnia a najpóźniej do połowy września. Jak będzie zrobione to napiszę jak wyszło i porobię zdjęcia.
  2. Ponoć mają frez 210mm i w ten otwór wsadzą fi 180mm. A co do tej szafy to nieźle by wyszło :lol: , dopiero co remont skończyłem. Nie wiem czy napisałem, że kocioł to logica 17-20 kW i czopuch ma fi 160, ale i tak chyba lepiej będzie zrobić 180 w kominie, zawsze to polepszy ciąg, prawda?
  3. Tak też mi doradza firma która to ma robić i inne firmy, mówią aby zamontować wkład z gat. 1.4404. Ale jak już frezować to pod jaką rurę 160 czy fi180?
  4. Witam, odświeżam temat, aby nie zaczynać nowego. Za około 1,5 tygodnia będzie u mnie firma zajmująca się frezowaniem kominów i tu moje pytanie z jakiej blachy zastosować wkład czy 1.4404 czy 1.4828 o grubości 1mm do kotła na paliwo stałe w którym spalam węgiel i niejednokrotnie drewno. I jeszcze jedno czy fi 160 czy 180, kocioł to logica 17-20 w którym czopuch ma fi 160?
  5. A co sądzicie jakbym zastosował do tego zestawu poniżej zamiast siłownika 651 siłownik 661: ZAWÓR CZTERODROGOWY szwedzki mosiężny ESBE 1’’ (1 calowy) kod: 11640400 nazwa: VRG 141 2. SIŁOWNIK ZAWORU CZTERODROGOWEGO ESBE kod: 12101200 nazwa: ARA 651 Napięcie zasilania: 230V Czas obrotu o 90 stopni : 60s Moment obrotowy: 6 Nm Rodzaj sterowania: 3 punktowy 3. STEROWNIK SIŁOWNIKA ZAWORU CZTERODROGOWEGO Nazwa: TCZ-25 Siłownik 661 różni się tylko tym, że czas obrotu wynosi 120s a w 651 jest 60s. Moja instalacja to układ otwarty z kotłem LOGICA 17-20 tu link do mojej instalacji https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...amp;#entry28289.
  6. A może ten schemat jest lepszy od tego INSTALACJA 2. Może jeszcze gdzieś termometry dodać? INSTALACJA_3.bmp INSTALACJA_4.bmp
  7. Po paru uwagach yozik'a i guitar'a ( podziękowania dla Was) mam coś takiego. Podkreślam, że nie mam pojęcia o instalacjach i proszę o wyrozumiałość i dobre rady. Z wężownicy bezp szło do obiegu, ale teraz poprawiłem i dałem na górę do kanalizacji, gdyż w piwnicy nie ma. a może dodać zawór różnicowy, tylko czy ma to sens i gdzie go dać?? Co jeszcze nie tak??? INSTALACJA_2.bmp
  8. Dzięki panowie. Już trochę przerobiłem ten schemat. Jeszcze walczę, żeby go zrobić ładnie w paint'cie. A co z samym podłączeniem zaworu 4 drogowego, czy ma znaczenie, że tam gdzie powinno być wejście z kotła zamontowali zasilanie na grzejniki itd. No i jeszcze nie dodałem osobnej rury do naczynia.
  9. Poszło na PW. Jak coś to mogę po kogoś (znającego się) podjechać w promieniu 100km od Szczecina. Pozdrawiam.
  10. Ano szukam, ale u mnie w okolicy jest problem. będę musiał ten schemat zrobić na komputerze i wkleić to może jakoś doradzicie jak go zmienić aby wszystko było ok i wezmę jakiegoś fachowca powiem, że tak ma zrobić i koniec. Inaczej chyba nie da rady.
  11. Narysowałem :) schemat mojej instalacji, o ile można to nazwać rysunkiem, ale są też zdjęcia więc może teraz więcej osób się wypowie. Proszę też zerknąć https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=3449
  12. Mówią, że jest wszystko ok, że jest zgodnie z wymogami. Poza tym myślę, że jak raz nie zrobili dobrze to i tym razem się nie popiszą.
  13. Witam, potrzebuję poprawić swoją niedawno zrobioną instalację, jestem z okolic Goleniowa (koło Szczecina), może polecilibyście jakiegoś fachowca lub dobrą firmę???
  14. Układ jest otwarty, a wężownica jest podłączona do układu i na górze z naczynia do kanalizy, gdyż jest to w piwnicy i nie ma tam kanalizy, ale można na upartego na dwór tylko, że może zimą zamarznąć. Do naczynia idzie ta sama rura co do grzejników.
  15. Tak myślałem, może jeszcze ktoś się wypowie???? A i to podłączenie zaworu nie tak jak w instrukcji???
  16. Witam, proszę o sprawdzenie i porady instalacji w moim domku, wydaje mi się, że jest błąd (śledząc wasze rady tak mi się zdaje), ale nie znam się na tym. Dodam, że wszystko działa, woda ciepła jest i grzejniki wszystkie też ciepłe, ale zawór chyba nie spełnia swojego zadania, to tylko moje przypuszczenia. Na górze jest 6 grzejników a na strychu naczynie. A i ten zawór mi nie daje spokoju, gdyż jest w instrukcji jest, że z kotła powinien być półkole a u mnie zamontowali z kotła na kwadraciku. Jeśli trzeba mogę zamieścić więcej zdjęć. Z góry dziękuję.
  17. Panowie specjaliści co sądzicie o grzejnikach BRUGMAN??? Mój instalator polecił mi te grzejniki.
  18. Dzięki MCIECHOWSKI, z tymi rurkami to już jest coś, ja myślałem, że obojętnie jakie kupie to będą dobre, a tu proszę... czyli brać : KME, Hutmen Wrocław lub Vailland. Może jeszcze coś ktoś doradzi, lub na co zwrócić uwagę. Dzięki i pozdrawiam, Wojtek.
  19. Witam. Jestem nowy na forum, Obserwuję forum od dłuższego czasu i mam do Was forumowiczów, a w szczególności do fachowców kilka pytań. Mam dom (wybudowany w 92r. częściowo z suporeksu i cegły, ocieplony supremą czy coś takiego okna będą plastikowe) około 120- 140m2 z piwnicą w której będzie stał kocioł CICHEWICZA Logica II 17-20KW oraz zbiornik na CWU ok 100L, na parterze jest pokój, kuchnia, łazienka i mały korytarz, czyli będą 4 grzejniki. Na piętrze jest poddasze użytkowe gdzie znajdują sie dwa pokoje, czyli dwa grzejniki. Moje pytania to co powinni zamontować instalatorzy aby wszystko było i działało ok i abym uzyskał tą gwarancję na 12 lat i jaki lepiej zastosować układ, bo powiedzieli, że mogą otwarty lub zamknięty, który będzie się lepiej sprawował? I jeszcze jedno jak prowadzić rurki( bo będą miedziane) podkuć i w ścianie czy nie kuć i po ścianie??? Pozdrawiam i dziękuję za odp, Wojtek.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.